Forumi Evolucion

Cfare do te gatuani sot?

Shko poshtë

Cfare do te gatuani sot?

Mesazh nga Sennia prej Sat Mar 13, 2010 9:48 pm

Smile
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cfare do te gatuani sot?

Mesazh nga Sennia prej Sat Mar 13, 2010 9:50 pm

Sot ne darke si dite vere qe eshte neser, me mamin beme bollukume, edhe pse nuk dolen aq te mira si i bejne elbasanllinjte, zieva edhe ca veze e misra se keshtu eshte tradita Smile
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cfare do te gatuani sot?

Mesazh nga Eria prej Sat Mar 13, 2010 10:07 pm

Per darke do bej sallate frutash :D...se e hengra dreken sh vone dhe po me mori uria do beje sallaten,po sme mori,po agjeroje per sot..Per dite vere hic asigjo sbej,ka bere mami per mua..mgjthse jane larg -....

_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cfare do te gatuani sot?

Mesazh nga Sennia prej Sat Mar 13, 2010 10:09 pm

prap sallate ti?
do behesh anoreksike mi cupe Laughing
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cfare do te gatuani sot?

Mesazh nga Eria prej Sat Mar 13, 2010 10:51 pm

Te jesh e bindur,qe une kurre skam per tu bere anoreksike...Me shkon shendeti mua :D

_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cfare do te gatuani sot?

Mesazh nga Sennia prej Mon Mar 22, 2010 9:49 am

Sot do gatujme mish qingji te pjekur, qe eshte edhe i preferuari im Smile
pastaj pasdite do bejme byrekun me mamin...te shohim kujt do ti qelloj leku kete vit se vjet me ra mua Smile

Ashuret u bene qe dje
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cfare do te gatuani sot?

Mesazh nga Lilly prej Tue Apr 13, 2010 6:08 pm

Gjelle me presh e mish dele,meqenese eshte edhe pak ftofte edhe shkon kjo gjelle ''dimerore'' me kohen. :D

_________________
Lumturi nuk do te thote te besh ate qe do por te duash ate qe ben.
avatar
Lilly
Global Moderator
Global Moderator

Anzahl der Beiträge : 751
Reputation : 10
Anmeldedatum : 13/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cfare do te gatuani sot?

Mesazh nga Vizioner prej Tue Apr 13, 2010 8:56 pm

Gatova dje gjelle me Patate!
E bera me melci, jo me mish.Doja ta provoja se si do dilte.. Smile

Vura patatet per tu zjere. Poqa(pjek,fergoj)melcite e ndara ne ne pjese te vogla dhe i futa ne tenxheren ku po zjenin patatet. I lashe te zjenin bashke. Pastaj fergova qepen dhe sapo merrte ngjyre i futa salcen-tomate, pak uje dhe i lashe te zjente qepa me salcen qe te shkriheshin ca qepet. pastaj i futa ne tenxhere ku ishin patatet me melcite. I futa spec djeges(se i ha shume me djeges) dhe erza te tjera. I lashe te zjenin bashke nja 20 minuta!!!

Oooohhhhh, dolen qe te lepija gishtat! Smile
Pastaj ja futa barkut 2 pjata. Kam dhe sot nje pjate e gjys! hhhmm, s'gatuhet dot nje Racion. Do dalin patjeter 3-4 racione dhe kur je vetem duhet te hashe 2 ose 3 dite te njejten gjelle!!!!

....Keshtu, sot kam prap gjelle me patate! Wink

_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cfare do te gatuani sot?

Mesazh nga Lilly prej Tue Apr 13, 2010 9:02 pm

Vizioner,lum nusja qe do te marri ty qe gatuan kaq mire :D

_________________
Lumturi nuk do te thote te besh ate qe do por te duash ate qe ben.
avatar
Lilly
Global Moderator
Global Moderator

Anzahl der Beiträge : 751
Reputation : 10
Anmeldedatum : 13/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cfare do te gatuani sot?

Mesazh nga zeshkane prej Thu Apr 15, 2010 9:21 pm

Vizio, lum nusja po e po, por edhe lum mbeska se do ti besh gjelle te mira kur te rritet Smile
PS Kush eshte professioni i jot, psikolog, guzhinier apo zanat tjeter ???
avatar
zeshkane
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 108
Reputation : 3
Anmeldedatum : 17/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cfare do te gatuani sot?

Mesazh nga Vizioner prej Thu Apr 15, 2010 10:11 pm

zeshkane shkruajti:Vizio, lum nusja po e po, por edhe lum mbeska se do ti besh gjelle te mira kur te rritet Smile
PS Kush eshte professioni i jot, psikolog, guzhinier apo zanat tjeter ???

Smile eeehhh zeshkane, kur te rritet mbesa e te behet te haje gjellet e mija!! Mbase do i pelqeje me shume guzhina gjermane....nga ana e te jatit!!! Te rritet e shendetshme ajo se i gatun daja cer te doje ajo!

p.s. Vallahi zanat kam: Pak nga shume dhe Shume nga pak! Smile NUk ngel asnjehere ne mes te rruges! Smile

_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cfare do te gatuani sot?

Mesazh nga shpirti binjak prej Fri Apr 16, 2010 7:28 pm

piza do gatuaj se kam qef po cte bej sot ka ndeshje dhe duan pizza dhe birra ...
avatar
shpirti binjak
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 60
Reputation : 0
Anmeldedatum : 09/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cfare do te gatuani sot?

Mesazh nga ely prej Sat May 29, 2010 6:30 pm

une sot do te gatuaj plec vici -hahahhahah me pelqen shume kam nje vit qe se bej se asnjeri ne shtepin time se ha...
receta

marr plecin e laj mire e mire edhe se eshte i lare dhe i prere ne feta te holla .
qep te cilen e gri gjysem rreth
nje carote te grire me grirsen ( holle fare por per se gjati )
majdanoz te grire trashe
domate (ne mungese edhe salce) te grira
hedh pak gjalp ne nje tenxhere pastaj qepet pasi te jen zverdhur pak i hedh caroten dhe ne fund hedh pelencin e grire e perzi vazhdimisht duke e len ne zjarr te avashet pasi te jet avulluar dhe nis te ngjitet i hedh nje gote vere te bardhe dhe me vone ne se nuk jane te gateshme edhe nje gote uije ne fund fare i hedh majdanozin kripe sipas deshires ...e me ne fund do ti hedh ne nje pjate . ..mmmm sa me pelqen !
avatar
ely
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 239
Reputation : 6
Anmeldedatum : 31/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cfare do te gatuani sot?

Mesazh nga Vizioner prej Sat May 29, 2010 6:33 pm

Ely, Per mua do e besh??? Erdha.....

Ku i di aman te gjitha cer ha une???!!! Smile

kiss

_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cfare do te gatuani sot?

Mesazh nga ely prej Sat May 29, 2010 6:38 pm

bujrum...se vetem jam une,, asnjeriu si pelqen me keq per ta sdine chumbasin--
avatar
ely
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 239
Reputation : 6
Anmeldedatum : 31/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cfare do te gatuani sot?

Mesazh nga Vizioner prej Mon Nov 01, 2010 3:44 pm

Do Gatuj Groshe!

Bujrem kush do. Wink

_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cfare do te gatuani sot?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi