Forumi Evolucion

Ca vargje nga unë,e panjohura!

Faqja 4 e 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Shko poshtë

Re: Ca vargje nga unë,e panjohura!

Mesazh nga e panjohura prej Mon Jul 05, 2010 9:51 am

-----------Pse?-----------


Me thoje te dua shum
Nuk me paske dashur fare
Po te me doje moj zemer
S'do m'leje n'kete bote genjeshtare!

Vendin ku takoheshim shpirt
E pagezuam,,Fole e lumturis"
Tani kur Ti nuk je me
E quaj,,Fole tragjike e dashuris"

Druri qe e mbollem se bashku
Eshte rrite eshte bere lis
Qdo mbremje qdo mengjes i ofrohem
Pa me degjua askush,emrin tend peshperis!!!

Deri sa te jame gjalle mbi toke
Me lotin tim do ta ujis
E kur edhe une iku nga kjo bote
Mekat!Do te thahet ky Lis!
avatar
e panjohura
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 383
Reputation : 0
Anmeldedatum : 22/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ca vargje nga unë,e panjohura!

Mesazh nga e panjohura prej Mon Jul 05, 2010 9:51 am

-----Pika shiu.....------

Ma lagun fytyren
me perkdhelin
i fshijn gjurmat tuaja...
kurse era e leht mi zgjon mendimet
ndihem e lodhur
po frigohem....
E ti shetit
nga nje enderr ne tjetren
Ma viziton vetmin
Fytyren e ke te shtangur
Pse hesht??
Bertit...piskat thuaj qe po shkon
Por prap ne gjysem bertim ndalu...
dhe behu endrra ime
Leshoje nje lot
e dij qe nuk te del loti
nga ajo fytyr e shtanguar
por behu te lutem
Pjese e endrres sime....
avatar
e panjohura
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 383
Reputation : 0
Anmeldedatum : 22/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ca vargje nga unë,e panjohura!

Mesazh nga e panjohura prej Mon Jul 05, 2010 9:52 am

----Eja nga atje ku je...------

Eja dhe ma sjell at buzeqeshjen tende
Buzeqeshja eshte krejt ajo cfar kerkoj
Tjerat i kam te gjitha...
I kam syt
Qe do ta veshtrojn ate fytyren tende te zbehur
I kam duart qe nuk do te lejojn te rrezohesh
Prap ne ate vend
Me ka mbet nje cope zemer
Atu do ta kesh shtepin
Pra eja mos rri atje ku je!!!
avatar
e panjohura
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 383
Reputation : 0
Anmeldedatum : 22/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ca vargje nga unë,e panjohura!

Mesazh nga e panjohura prej Mon Jul 05, 2010 9:52 am

----Nje ankth...

Une e mbuluar
me dheun tend
Ti pran meje
Athua i ndrruam vendet
eh sa u gezova
por i shkurt ishte ndrrimi
prap isha lart mbi toke
prap e lodhur dhe e lar ne lot...
Pse?Kjo enderr nuk zgjati
vetem edhe nje cik
sa te ngopesha me arome dheu
Ankth i mallkuar
As ty nuk te dhemb shpirti per mua
Te gjithe jeni kunder meje
Te gjallet dhe te vdekurit
Keni nje zemer te hekurt
Pa ndjenja
Pa dhembje....
Pa meshire me mundoni..
Pse?C'keni me mua?
Une ju dashta
Po ju?
U treguat shum te pa shpirt per mua?
Kush mbeta une?
Nje permendore e gjalle...por
Qe nuk do lejoj te mposhtem kurr...
Edhe atehere kur te vdes
Do mbetem e pamposhtur....
avatar
e panjohura
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 383
Reputation : 0
Anmeldedatum : 22/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nga une, e panjohura

Mesazh nga e panjohura prej Mon Jul 05, 2010 10:34 am


Nuk ua prishi...

Ata qe me sillnin gezim,
Ata qe me benin te ndihem e fort
Iken me shpejtesi te drites
Me lane mua ne terr
Mu ne pike te dites!
Krenarin nuk ma morren
Vetem ajo me ka mbet
Edhe ndoj fjale miresie
Me ka mbet shprehi
S'dua askend t'a urrej
Askend s'dua me e fy!
Festat nuk ua prishi
Me ju do te festoj
Lotin do ta fshehu
diku brenda ne zemer
Edhe kur te qaj
Askush s'do me hetoj!
avatar
e panjohura
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 383
Reputation : 0
Anmeldedatum : 22/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ca vargje nga unë,e panjohura!

Mesazh nga e panjohura prej Mon Jul 05, 2010 10:43 am-----,,Femij te llastuar''-----

Sonte nuk kam gjume
Sonte dua te t'kujtoj
Asnje detaj qe kaluam se bashku
Nuk dua ta harroj!
Te lidhur dore per dore
Vraponim te gezuar
Athua njemend ishim
Si c'na quanin
,,Femij te llastuar''
Jo jo nuk ishim
Te llastuar as Ti as une
Ishim dy te dashuruar
Eh,pse u dashtem aq shum??
Mengjezi dua te me ze te zgjuar
S'dua t'i mbylli syt
Nga friga qe me humbin kujtimet
Mbetem prap e vetmuar
Pa kujtimet qe i mbaj ne gji
Ajo do me mbyt!

avatar
e panjohura
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 383
Reputation : 0
Anmeldedatum : 22/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ca vargje nga unë,e panjohura!

Mesazh nga e panjohura prej Mon Jul 05, 2010 10:46 am


-----Nje lot----

Ai lot ne syrin tend
ma ndryshoi ritmin e jetes
Vetem at lot mos ta shihja
Kah rrokulliset mbi faqen tende
Ishte lot plot dhembje
Ishte lot plot dashuri
Ishte paralajmrim i ndarjes
Ishte fund-per mua e per Ty!
Ato pika loti,qe mbi fytyre na rane
Ishin lotet e dhembjes
Dy zemra qe u dashten aq shum
Njehere e pergjithmon-U ndan!
avatar
e panjohura
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 383
Reputation : 0
Anmeldedatum : 22/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ca vargje nga unë,e panjohura!

Mesazh nga e panjohura prej Mon Jul 05, 2010 11:00 am

--------Nënës sime-----

A më ndin o nëna ime e shtrenjt
Kur të thërras e zgjuar dhe në gjum
Athua m'i degjon thirrjet e mija o e shenjtë
Pa Ty mbeta si një dru-cung!

Pse ditët kaq të gjata pa Ty
Pse netët me kalojn pa i mbyll syt
A thua është malli që më kaplon
O nënë! më beso,më mungon përqafimi Yt!

Më mungon fjala jote e ëmbël
Këshillat tuaja më mbajn në jetë
Po mos të i kujtoja ato fjalë
Qysh moti do isha tretë!

Edhe tani kur përballem
Me vuajtje e mundime
Me fjalët e tua c'mallem
Ishe dhe mbete krenaria ime!

O duar-buta ime nënë
Më mungon ledhatimi yt
Më mungon thënja jote
,,Të dua moj flokë-art"

As floku më nuk shkëlqen
I mungon ai ledhatim
Eh sa vështirë qenka o nënë
Të mbetesh jetim!
------------------------
---------Sonte---------
Sonte do të doja
Të bëhem një re e zezë
T'ia zë dritën e hënës
Asgjë mos të shof mbi dhe
Pasi nuk shof fytyrën e Nënës!
Në mes të një pyelli të dendur
Në zgavrat e lisave të futem thellë
Mos të dalë fare nga aty
E mbyllur të rrij në terrë,
As dritë as diell nuk dua të shiqoj
Dua vetëm edhe një herë
Në ëndërr ta përqafoj
avatar
e panjohura
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 383
Reputation : 0
Anmeldedatum : 22/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ca vargje nga unë,e panjohura!

Mesazh nga e panjohura prej Mon Jul 05, 2010 11:01 am


-----Mos më ngushlloni!----

Nuk dua te me ngushlloj
Njeri i gjalle mbi kete toke
Do ta ngushlloj veten time
Njashtu si bera gjere me sot!

Askush mos te brengoset
Per dhembjet qe kam ne zemer
Une do t'i perballoj ballehapur
Ani qe mendon dikush-


-Nuk mundet se eshte femer-!

avatar
e panjohura
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 383
Reputation : 0
Anmeldedatum : 22/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ca vargje nga unë,e panjohura!

Mesazh nga e panjohura prej Mon Jul 05, 2010 11:02 am------Me mbaje!-----

Me mbaje si engjullin nen sqetull
S'mendova se do me largosh fare
Sa shum i besuam moj zemer
Kesaj bote genjeshtare!

Tani kur mbeta e vetmuar,kam mall
Nganjehere mendohem ne vetevehte
Athua cfar mbeta une ne kete jete
Engjull apo djall!

E djallezuar nuk isha kurrnjehere
Te betohem ne kta dy sy
Ani qe u munduan te me djallezojn
Do mbetem prap-engjellush....

Ashtu sikur me quaje Ti!

avatar
e panjohura
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 383
Reputation : 0
Anmeldedatum : 22/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ca vargje nga unë,e panjohura!

Mesazh nga e panjohura prej Mon Jul 05, 2010 11:05 am------Furtunë-----

Furtunë,uragan i papërshkruar më është bërë jeta
Meskujtimesh a jetohet vall,e pyes vetëveten
Si sot si dje sikur ditët qe vijn në vijim,pa risi
Enigmë më është bërë jeta,s'ja mësova të vërtetën!

Edhe imagjinatën e humba diku,nuk e gjejë dot
Iku nga unë edhe ajo,më la të vetmuar
Pse ti moj e uruar,nuk më shoqërove deri në amshim
Por ike ashtu sikur që erdhe,më le të humbur e piklluar?!

-----------------------

-----Më falë----------

Më falë,për shum gjëra që nuk ti thashë kurr
Por një dua ta kesh në dijeni,ti ishe Ai
Shkakëtar i asaj që e quaja,Dashuri.
Më falë,për ca gjëra që nuk mund ti bëja dot
Cdo gjë do të bëja kohën ta kthej prapa
Mundohem eh sa shum mundohem,por kot!
Më falë,që i dashta syt e tu aq shum
Ky është shkaku i netëve të mia pa gjumë!
Më falë,që shkruaj kaq me dhimbsuri
Por më duhet zemër të shkruaj kështu
Se vetëm me këto shkrime,i fshij lotët e mij!

----------------------------

---Një lutje-----

E luta qiellin sot te me degjoj
Marrveshje dashta te beje
Ai vetem te vranesohet
E une ne vend te shiut te lotoj!

Thua se ndiu dhembje per mua
Deshiren ma plotsoj
Por prap me pa qe u lodha
Filloj te bie shiu,mua t'me ndihmoj!

U lodhem qe te dy dikur,pushuam
Tek une mbeten denesjet
E shiu i la prapa rete e hinta
Edhe ato me shum u erresuan!
avatar
e panjohura
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 383
Reputation : 0
Anmeldedatum : 22/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ca vargje nga unë,e panjohura!

Mesazh nga e panjohura prej Mon Jul 05, 2010 11:05 am


-----Kujtimi i hidhur------

Tek kalaja mbi qytetin tim shiqoja me permallim
Syt i kisha te ngulitur ne nje pike te caktuar
Ne kete dite me shi qe bie pa pushim
Mendja me shkoj,tek vendi ku kemi qendruar!

Po afrohet ditendarja jone,sa shpejt
Nuk doja t'i kujtoja keto dite pikllimi
Eshte dicka me e fort ne shpirtin tim
A thua me humbi edhe durimi?

Sa mire qe u erresua,kalaja nuk po duket
I largova syt nga ai shiqim i gjate dhe ika
Vetevetja mu duk si zogu krahethyere
Qe mundohet te fluturoj nga friga!
avatar
e panjohura
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 383
Reputation : 0
Anmeldedatum : 22/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ca vargje nga unë,e panjohura!

Mesazh nga e panjohura prej Mon Jul 05, 2010 6:22 pm


---Ne oret e vona----

Ne oret e vona,kur te gjithe bijn ne gjum
Mbetem une dhe vetmia,te ulura pran
Mundohem ta perbij lotin,qe me rrjedhe si lum
Nje ofsham leshoj,,Ah si s'te kam prane"

Te rrij e vetmuar,kurr s'do me lejoje
Lot nuk do te kisha,do isha e lumtur
Kur s'do te kisha gjum,do me ledhatoje
Kurr nuk do mbetesha,e gjalle por e humbur!

Kur qielli eshte i kthjellet,me leht e kam moj zemer
Jane yjet qe me bejn shoqeri,sme lejojn te merzitem
Bisedoj une me ta,e ty te thrras ne emer
E shtrati mbetet i paprekur,pa fjet fare ngritem.
avatar
e panjohura
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 383
Reputation : 0
Anmeldedatum : 22/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ca vargje nga unë,e panjohura!

Mesazh nga e panjohura prej Mon Jul 05, 2010 6:23 pm


Nene!

Te lutem o nene e dashur
Nje deshir ma ploteso
Bijen time o nene
Nga prehri mos e largo!

Eshte e vogel nene
Nga terri frigohet
Kur merr vajin nene
E din si pajtohet!

I kendo ninullat
Une s'pata mundesi
Kur n'kete bote ajo erdhi
Isha kah mbaj zi!

Kur ta degjon zerin
Ajo do qetsohet
Zeri ime nga i Yti
Shum pak dallohet.

Edhe Ty o nene
Te dashta shum
Por kjo eshte pjes e imja
Zemren ma beri shkrum!
avatar
e panjohura
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 383
Reputation : 0
Anmeldedatum : 22/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ca vargje nga unë,e panjohura!

Mesazh nga e panjohura prej Mon Jul 05, 2010 6:26 pm


------Pse???-----

Pse mu ngrin damaret e zemres
Kur toka ishte zbardhua me bore
Lotshiqimi mu ndal tek varrezat
Ah sikur te kisha mundesi,ti mbuloj!

A nuk ishte i mjaftueshem dheu
Qe i kishte mbulua ka mot
Po edhe ti moj e uruar,pa pertes
Te tera i mbulove,i rëndove edhe me fort!

Nuk mundem te shkoj me afer
Mallin nuk po mundem ta shuaj
Edhe te behem zog qe fluturon
Kjo zemer e piklluar,per ju do te vuaj!

--------------------------------

-----Gjumi tradhetar!------

Edhe Ti o gjum i uruar
Fillove te luash me mua
Kur dua te jame e zgjuar
Me vjen pa te ftua!

Syt kur i kam te lodhur
Me lotet e mij i freskoj
Por mbrem ky gjum mashtrues
As kete nuk ma lejoj!

Doja te flej me boren
Te behem mike me te
Por nuk me dashti as bora
Me tha:Edhe ashtu si bora je!..
avatar
e panjohura
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 383
Reputation : 0
Anmeldedatum : 22/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ca vargje nga unë,e panjohura!

Mesazh nga e panjohura prej Mon Jul 05, 2010 6:27 pm

-----PC-s----

Ti kuti e shemtuar
Qe me vjedh kohen e lire
M'u bere e merzitshme
Kurr s'u tregove e mire!

Nete te tera pa gjum
Me lot rreke neper fytyr
Pse kurr nuk u mundove
T'me thuash nje gje te mire!

Edhe kur s'dua te qaj
Shum gjera m'i perkujton
Nisi e shkrehem ne vaj
As ti nuk me kupton!

Nuk te adhuroj fare
Por kohen me ty e kaloj
Shum shpejt do te braktisi
Pa ty dua te vazhdoj!
avatar
e panjohura
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 383
Reputation : 0
Anmeldedatum : 22/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ca vargje nga unë,e panjohura!

Mesazh nga e panjohura prej Mon Jul 05, 2010 6:31 pm

-----Perkujtim--------

Pran pllakes se mermert qendrova
Shkurt shum shkurt
Me gjate nuk mund durova
Gjaku nga zemra dhe loti
U shendrruan ne gjendje te ngurt
Duart mu shtanguan
Ne trup nuk me mbeti fuqi
Mezi arrijta zemer
Ne ball ta puthi at fotografi!
Si ta kthej shpinden
Si te le ne vetmi,me thuaj
Une se gjeje pergjigjejen
Zemer shuum po vuaj!

---------------------------

-----------A i mban mend fjalet e fundit??-------

Nje keshille--Ruaju
Nje lutje---Mos ndrysho
Nje deshire----Mos me harro
Nje genjeshter--Nuk te dua dhe...
Nje e vertet---Shum me mungon!

-------------------A i mban mend fjalet e fundit??------- (prgjigjem...)

Nje keshille--Ruaju---------Do te ruhem..
Nje lutje---Mos ndrysho------Jo kuuurr!
Nje deshire----Mos me harro---As ne enderr nuk te harroj,
Nje genjeshter--Nuk te dua dhe...----Kjo vertet ishte genjeshter
Nje e vertet---Shum me mungon!-----Pasi shum me mungon...
avatar
e panjohura
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 383
Reputation : 0
Anmeldedatum : 22/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ca vargje nga unë,e panjohura!

Mesazh nga e panjohura prej Mon Jul 05, 2010 6:32 pm


---------Vuajtja.....-----------

Me shiqonte,e une fshihesha
Me kerkonte,e une ikja
Nuk doja te me gjej
Nuk doja me me helmua
E tani nuk kam me ku
Me gjeti
Me mbyt ngadal
Por nuk vdes
Ekzistoj,por veshtir e perjetoj
Dhe kur te gjithe te harrojn
Une do te jame aty
Te te kujtoj pa frig
Pasi qe nga vuajtja qe kam
Nuk mundem as me ik!
avatar
e panjohura
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 383
Reputation : 0
Anmeldedatum : 22/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ca vargje nga unë,e panjohura!

Mesazh nga e panjohura prej Mon Jul 05, 2010 6:32 pm


Eh bora.....

Keto rreze dielli qe shkelqejn mbi bore
Me peshperisin dicka,nuk i kuptoj dot
Me duket qe me thone:Afrohu,por pa lot!

Une e pervuajtur ne shpirt,murmuris dicka
Si ta ndaloj kete t'shkret loti,me thuaj si ta hedh..
Une me e ndal mundohem,ai me shum po rrjedh..

Nese ne garë futem me boren,cila jemi me e ftoft
Dua te jesh e bindur,une ta kaloj ty
Ti nganjehere shkrihesh, e une tersisht ngri!

Moj bore e uruar,sa shum ta kam lakmi
Pa te ndalu askush,edhe varret i mbulon
Nganjehere te xhelozoj,me ta gjate qendron!
avatar
e panjohura
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 383
Reputation : 0
Anmeldedatum : 22/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ca vargje nga unë,e panjohura!

Mesazh nga e panjohura prej Mon Jul 05, 2010 6:33 pm


Të isha...unë

Po të isha nje zog mali,
e t'fluturoja degë më degë -
Do ndalesha në atë vënd,
ku më së shumti shpirti m'djeg!

Nga ajo degë ku do ndaloja,
do ja thoja cicërrimën -
Ti atje thelle ne tokë ke,
zemrën tënde edhe timen!

A thua do ma kupton gjuhën,
kur si zog të cicërroj?
Ah, sikur të ishte e mundur,
të dal nga varri e ta perqafoj!

E di që kjo s'është e mundur,
kjo është një dëshirë
Të ç'mallem pak me vargje,
mbase s'mundem në tjetër mënyrë!
avatar
e panjohura
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 383
Reputation : 0
Anmeldedatum : 22/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ca vargje nga unë,e panjohura!

Mesazh nga e panjohura prej Mon Jul 05, 2010 6:34 pm


Ku je...?

Jo,nuk te pyes Ty,po e pyes veteveten
Me thane te kerkojn,po askund s'te gjeten!

Kush me kerkon?Kujt i duhem aq shum?
Edhe une kerkoj veteveten,nuk e gjej askund!

Nuk dij ku te fshehem,ne kete ndrrim motmoti
Dua te qendrojm bashk,vetem une dhe loti!

Me thuaj ku te futem,askend mos ta merzis
Lotin nuk mund ta ndali,e kjo do ju bezdis!

Te vij atje tek ju, loti juaj eshte tha
Ta pres ndrrim-motmotin,per Ju duke qa!
avatar
e panjohura
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 383
Reputation : 0
Anmeldedatum : 22/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ca vargje nga unë,e panjohura!

Mesazh nga e panjohura prej Tue Jul 06, 2010 1:21 pm


Ne fakt...

Ne shpelle jame futur qysh moti
Por jo ne at te dashuris
U futa ne nje tunel pa dalje
Mbeta ne shoqerin e vetmis!

Lotin e kam mik,vetmin e kam mikeshe
Jane shum te qmuar,jane shum me vlere
Kurr s'me lene t'vetmuar,fjalen nuk ma kthejn
I kam gjithmon pran,s'largohen asnjehere!
avatar
e panjohura
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 383
Reputation : 0
Anmeldedatum : 22/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ca vargje nga unë,e panjohura!

Mesazh nga e panjohura prej Tue Jul 06, 2010 1:24 pm


Nje Enderr

Isha diku tek varret,dicka kerkoja
Shetita gjithe at vend te gjere e t'gjate
Ne gurvarret shkrimet me rend i lexoja!

Isha e kembezbathur,por per qudi ftoft nuk kisha
Askund nuk gjeja emrin qe doja ta shof te graviruar
Atehere me doli gjumi,nuk e gjeta,pasi e gjalle isha!

Sa shum e urrejta gjumin qe me doli aq shpejt
Pse nuk vazhdoj ajo enderr me gjate,ta gjeja
Ate qe kerkoja ishte:Une qe isha ende ne jete!
avatar
e panjohura
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 383
Reputation : 0
Anmeldedatum : 22/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ca vargje nga unë,e panjohura!

Mesazh nga e panjohura prej Tue Jul 06, 2010 1:26 pm


Sa shum me mungove sonte

Me mungove sonte,sa shum te kerkova
Te jesh e ulur ketu pran meje,e ulur
Doja dikush te me pajtoj,ah sa shum lotova!

Askush nuk ka forcen e nenes,qe te me pajtoj
Askush nuk ka dore te bute si nena ime
Me nje dore t'me fshij lotin,me tjetren t'me perqafoj!

E uritur mbeta,per keshillat e tuaja prinderore
Ani qe mendova qe isha e rritur,por ende po ndihem
E vogel shum e vogel,sikur te isha ne shkollen fillore!
avatar
e panjohura
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 383
Reputation : 0
Anmeldedatum : 22/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ca vargje nga unë,e panjohura!

Mesazh nga e panjohura prej Tue Jul 06, 2010 1:35 pm

---Më gjejë....-----


Më gjejë,të lutem
Folë me mua..
Dua të të ndij
Ti je drita ime
Të cilën e përcjelli
Dhe më përcjellë
Je drita...
Je shpresa...
Po....Pse?
Ma more gjysmën e zemrës sime
Gjysmën ma le mua
Të kërkoj,se më duhet zemra e tërë
Më duhesh TI...
Ti ishe forca ime
Jeta ime...
Vetëm me ty do shkoja më tej
U ndala...
Më ndalën...
Erdha deri tek yjet
Nuk ishe...
Më gjejë te lutem
Ti je krejt cfar dëshiroj..
Krejt cfar dua...
Pra më gjejë
Më merr pranë...
Të lutem....shum!
avatar
e panjohura
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 383
Reputation : 0
Anmeldedatum : 22/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ca vargje nga unë,e panjohura!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 4 e 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi