Forumi Evolucion

Interneti: Kuriozitete

Shko poshtë

Interneti: Kuriozitete

Mesazh nga Vizioner prej Sat Aug 06, 2011 6:52 pm

- 20 vjet World Wide Web –Me 6 Gusht 1991 u dhe sinjali i nisjes se World Wide Web.

Sir Timothy John Berners-Lee dha te drejten per perdorim ne Internet pe masen.
Ky Fizikant dhe Informator britanik, njihet si krijuesi i World Wide Web (www). Ai zbuloji-shpiku nder te tjera dhe Programimin HTML.


_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi