Forumi Evolucion

Universi-Kuriozitete

Shko poshtë

Universi-Kuriozitete

Mesazh nga Vizioner prej Thu Aug 12, 2010 8:04 pm

Sonte, nje "shi" meteoresh mbi tokeSonte ne nate, nga ora 23:00 deri ne 02:00, pritet te bjere mbi toke nje "Shi" Meteoresh.
Mendohet te jete nje nga spektaklet-reniet me te medhaja qe kane ndodhur prej shume vitesh.
Astronomet, parashikojne deri ne 100 Meteore ne ore.Ky lloj "shiu", krijohet nga Meteore me nje madhesi nga 1 mm deri ne disa cm, te cilet, bien me shpejtesi nga 60 deri ne 70 km ne sekonde e = me 200 000 km ne ore, mbi atmospheren e tokes.

Ka shume njerez qe besojne, dhe ne momentin e renies se tyre, urojne per realizimin e dickaje, deshire apo...

Ju uroj sonte nje qiell te paster, pa re, dhe jo me shi si ketu ne Frankfurt! Smile


_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi