Forumi Evolucion


Join the forum, it's quick and easy

Forumi Evolucion
Forumi Evolucion
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dashuria dhe Shoqeria...

+3
mokusha
Eria
Vizioner
7 posters

Shko poshtë

Dashuria dhe Shoqeria... Empty Dashuria dhe Shoqeria...

Mesazh nga Vizioner Fri Mar 26, 2010 8:49 pm

A mund dhe a duhet te kthehet nje Shoqeri ne Dashuri??!!

Sot e ke mik, shok, i beson cdo gje dhe vjen nje moment ai)ajo thote: kam rene ne dashuri me ty!!!!
--------
Une se pranoj, edhe pse i ka ndodhur shume njerzve. Nje shoqe dhe nje mikeshe rri per mua e tille gjithe jeten dhe nuk ja lejoj vetes ta "shfrytezoj" shoqerine apo miqesine, besimin qe me jep ne cdo aspekt!!!


Edituar për herë të fundit nga Vizioner në Fri Mar 26, 2010 9:27 pm, edituar 1 herë gjithsej
Vizioner
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuria dhe Shoqeria... Empty Re: Dashuria dhe Shoqeria...

Mesazh nga Eria Fri Mar 26, 2010 9:19 pm

Nuk e di ende nese dikush qe me quan shoqe ka rene ne dashuri me mua,sepse deri me sot askush sme ka thene gje...Por jam e sigurt qe une nuk dashuroj asnje qe e kam quajtur shok qe ne fillim nuk e shikoj dot me tjeter sy,pervecse si shok mik...Dhe nuk besoj se do me ndodhi ndonjehere,se shoku ngelet shok per mua...
Eria
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuria dhe Shoqeria... Empty Re: Dashuria dhe Shoqeria...

Mesazh nga mokusha Sat Mar 27, 2010 12:15 am

shoqeria mundet totalisht te kthehet ne dashuri shum funksionale madje pasi ktijon njelidhje shum te sinqert menje njeri qe enjehe shum mir edhe i ke besim t eplote mirepo kurrsesi dashuria smund te kthehet ne shoqeri sic thote dhe nje fjal e urte ILACET SHERBEJNE PER TE SHERUAR SEMUNDJEN NE RAST VDEKJEJE STE BEJN ME EFEKT ....
mokusha
mokusha
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 1
Reputation : 0
Anmeldedatum : 25/03/2010
Alter : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuria dhe Shoqeria... Empty Re: Dashuria dhe Shoqeria...

Mesazh nga Sennia Tue Apr 13, 2010 2:47 pm

Une nuk shoh ndonje te keqe ketu...sigurisht mund te jete nje shoqeri e mire dhe fale kesaj shoqerie ti ke mundur ta njohesh tjeterin me mire dhe nese ndjenja eshte reciproke gjithcka eshte ne rregull.
Madje mendoj se lidhjet me te qendrueshme kane ardhur si rezulatat i njohes se parterit dhe kjo njohje shume mire realizohet ne shoqeri.

Ka raste te tjera kur si shoqeri je i vetdijshem se personi tjeter mund ta kete zemren tjeter vend..dhe mendoj eshte e pafalshme te shfrytezosh statusin tend si shok/shoqe dhe te nderhysh.
Sennia
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 31

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuria dhe Shoqeria... Empty Re: Dashuria dhe Shoqeria...

Mesazh nga Lilly Tue Apr 13, 2010 4:51 pm

Kurre nuk me ka pelqyer kur shoku im qe e kam rrespektuar si te tille te kerkoje me teper nga mua,jam ndjere keq ,ne siklet dhe e zhgenjyer per faktin se ndoshta une kam dhene sinjale te gabuara,pa dashur, perderisa ai po kerkon me shume se shoqeri.
Me ka ndodhur dhe seshte aspak e pelqyeshme per mua.
Jam dakort me mokushen,qe dashuria nuk mund te kethehet ne miqesi,te pakten une keshtu mendoj,se nuk do kishte aq ndjenja te sinqerta miqesie ne mes,mbas nje dashurie te humbur.
Lilly
Lilly
Global Moderator
Global Moderator

Anzahl der Beiträge : 751
Reputation : 10
Anmeldedatum : 13/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuria dhe Shoqeria... Empty Re: Dashuria dhe Shoqeria...

Mesazh nga shpirti binjak Fri Apr 16, 2010 7:11 pm

Vizioner shkruajti:
--------
Une se pranoj, edhe pse i ka ndodhur shume njerzve. Nje shoqe dhe nje mikeshe rri per mua e tille gjithe jeten dhe nuk ja lejoj vetes ta "shfrytezoj" shoqerine apo miqesine, besimin qe me jep ne cdo aspekt!!!


Kjo eshte e verte shiko ne te dyve...puthje miqesore per ty qe me ke nejt gjithmon afer dhe ne momente te veshtire ...pse dreqin mu bere shok mor aman gabim
shpirti binjak
shpirti binjak
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 60
Reputation : 0
Anmeldedatum : 09/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuria dhe Shoqeria... Empty Re: Dashuria dhe Shoqeria...

Mesazh nga Eria Sat Apr 17, 2010 12:38 pm

shpirti binjak shkruajti:


Kjo eshte e verte shiko ne te dyve...puthje miqesore per ty qe me ke nejt gjithmon afer dhe ne momente te veshtire ...pse dreqin mu bere shok mor aman gabim


Hahahahaha Shpirti sa qesha me kete Smile Smile Smile...
Eria
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuria dhe Shoqeria... Empty Re: Dashuria dhe Shoqeria...

Mesazh nga ely Sun Apr 18, 2010 8:32 pm

une personalisht besoj ne shoqerin por edhe mendoj qe nje shok ok por jo aq shume sa mos te kuptohet ne eshte shok o cfare.....un kam nje shok ketu ne qytetin ku jetoj eshte me i madh se mua e dua si vella.nuk imagjinoj si do behesha po ta shenderronte kete shoqeri,lere se do ndihesha e ofenduar dhe keq por do ju duhej besoj te me sillnit portokalle tek burgu.....eshte ndonje shpirt mire te me sjell gazetat...ska gje edhe ato te dites se kaluar ?
ely
ely
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 239
Reputation : 6
Anmeldedatum : 31/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuria dhe Shoqeria... Empty Re: Dashuria dhe Shoqeria...

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi