Forumi Evolucion

Mosha ideale per sex....?

Shko poshtë

Mosha ideale per sex....?

Mesazh nga Nela prej Mon Dec 28, 2009 7:54 am

MENDIMI IME ESHTE 18 VJEC....

Do te shtoja dhe kete..... po se ndjeve dhe ne ate moshe mos e vepro.
Te beshe dashuri me nji njeri do te thote ta duashe me gjithe shpirt.
(flas per femrat)


Nders per meshkujte ....... :oops: se kam iden.
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Mosha ideale per sex....?

Mesazh nga Lilly prej Mon Dec 28, 2009 10:59 pm

Jam e mendimit se nuk mund te percaktosh nje moshe ideale per sex, kjo per shume arsye.Mesa di une femra eshte seksualisht aktive kur i fillon cikli dhe kjo seshte e njejte per te gjitha femrat.
Eshte mire qe vajza te kete arritur nje pjekuri ne moshe perpara se te kete eksperiencen e pare seksuale por nuk ndodh gjithmone keshtu duke marre parasysh se ciganet ose edhe te tjere i martojne vajzat e tyre qe 12 vjece.Kryerja e mardhenieve seksuale ne nje moshe kaq te re ,besoj, se ka pasoja jo vetem ne fizikun e vajzes por edhe ne gjendjen e saj mendore dhe shpirterore.Gjithashtu, mendoj se te besh dashuri dhe te besh seks jane dy akte te ndryshme nga njeri-tjetri.
avatar
Lilly
Global Moderator
Global Moderator

Anzahl der Beiträge : 751
Reputation : 10
Anmeldedatum : 13/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Mosha ideale per sex....?

Mesazh nga Nela prej Tue Dec 29, 2009 7:16 am

Gjithashtu, mendoj se te besh dashuri dhe te besh seks jane dy akte te ndryshme nga njeri-tjetri.[/quote]


Dy akte te ndryshme..... te beshe dashuri dhe te beshe sex?! :shock:

Pozicione (AKTE) te ndrusheme ka kur ben Dashuri (SEX).......

Ka lloje lloje deshirashe per sex dy jane me kryesore...... fiuuu
Te ndjeshe dashuri per X......dhe thjeshte te keshe mardhenje seksuale me X. Wink
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Mosha ideale per sex....?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi