Forumi Evolucion

Edi Rama...Don Kishoti i koheve moderne!!!

Shko poshtë

Edi Rama...Don Kishoti i koheve moderne!!!

Mesazh nga Sennia prej Tue May 11, 2010 6:31 pm

Vertet nje Don kishot, nje i semure me mendjen qe per hire te ambicjeve te tij pushtetare po merr me qajf shume te tjere dhe ne menyre te pergjithshme popullin shqipetar duke penguar ecurine e se ardhmes.
Nje don kishot i vertete..nje aventurier qe ecen sipas synimeve te tij te shemtuara..qesharak dhe i demshem!
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 26

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Edi Rama...Don Kishoti i koheve moderne!!!

Mesazh nga Vizioner prej Tue May 11, 2010 6:40 pm

haha haha haha haha haha

lol!

_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Edi Rama...Don Kishoti i koheve moderne!!!

Mesazh nga Sennia prej Tue May 11, 2010 6:42 pm

Basketball Basketball
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 26

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Edi Rama...Don Kishoti i koheve moderne!!!

Mesazh nga Vizioner prej Tue May 11, 2010 6:45 pm

Sennia shkruajti:Basketball Basketball

Sennia, me mua i ke keto figurinat??????????????????????????????!!!!!!!!!!!!!!

_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Edi Rama...Don Kishoti i koheve moderne!!!

Mesazh nga Sennia prej Tue May 11, 2010 6:45 pm

Letër e hapur e intelektualëve shqiptarë Edi Ramës
Intelektualët shqiptarë nga shumë fusha përmes një letre të hapur i kërkojnë kryetarit të Partisë Socialiste, Edi Rama, ndërprerjen e grevës së urisë që nisi 11 ditë më parë.

Intelektualë të tjerë nga fusha e mjekësisë dhe arsimit, përmes një letre të hapur i kërkojnë kryetarit të Partisë Socialiste, Edi Rama, ndërprerjen e grevës së urisë që nisi 11 ditë më parë.


Rektorë e profesorë të universiteteve si Dhori Kule, Liman Varoshi, Artan Haxhi, Shezai Rokaj, Skender Kacupi dhe emra të tjerë nga bota akademike, i bëjnë thirrje kreut të PS-së “që të mos pengojë ëndrrën e shqiptarëve për të lëvizur të lirë dhe për t’iu bashkuar familjes evropiane”.


Intelektualët shprehen se e shohin grevën e urisë si një mënyrë izolimi që i kundërvihet aspiratave të shqiptarëve.


Edhe ditën e premte rreth 40 personalitete të artit dhe kulturës, i dërguan një letër të hapur kreut të opozitës, Rama, ku i shprehën mosaprovimin e tyre ndaj grevës së urisë. Emrave të artistëve, si Fatos Kongoli, Avni Mula, Margarita Xhepa, Tinka Kurti, Irini Qirjako, Dhimitër Orgocka, Mirush Kabashi etj, iu shtuan sot edhe emra të njohur të fushës së mjekësisë dhe arsimit shqiptar.
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 26

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Edi Rama...Don Kishoti i koheve moderne!!!

Mesazh nga Sennia prej Tue May 11, 2010 6:46 pm

Vizioner shkruajti:haha haha haha haha haha

lol!

po ky per shkrimin tim ishte?
nuk e kuptoj, cdokush ka idete dhe pikepamjet e tij, duhet respektuar.
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 26

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Edi Rama...Don Kishoti i koheve moderne!!!

Mesazh nga Vizioner prej Tue May 11, 2010 6:48 pm

Ndigjo, ishte hera e fundit qe ben nje veprim te tille, ne drejtimin tim!

Uroj te mos e perseritesh!

Faleminderit per mirkuptimin.

_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Edi Rama...Don Kishoti i koheve moderne!!!

Mesazh nga zeshkane prej Tue May 11, 2010 7:00 pm

Jam shume dakord me Sennian per respektin e ideve apo pikpamjeve te secilit ... dhe kam shume respekt per kete vajze 17 vjeçare qe sipas mendimit tim eshte shume e pjekur dhe e zgjuar per moshen qe ka...
Politika eshte k... thote populli. Personat qe merren me debat politik duhet te respektojne plotesisht kendveshtrimet e kundershtarve edhe pse nuk i miratojne.
Pershendetje te gjithe antareve
avatar
zeshkane
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 108
Reputation : 3
Anmeldedatum : 17/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Edi Rama...Don Kishoti i koheve moderne!!!

Mesazh nga Vizioner prej Tue May 11, 2010 7:04 pm

hm...Letra e ketyre njerzve me DY FYTYRA! Ne kohen e Monizmit, lepinin kembet e Partise se Punes per nje cope buke, kurse tani, lepijne prapanicen e Sales...Komunistit aktual !!!!!!! Si puna e asjat Bulkut qe, historine familiare-lidhjet me Partine e Punes, i di gjithe Shqiperia!!!! Kurse tani del ne antimiting KUNDRA te Drejtes, perparimit dhe rruges se vertete te Demokracise!!!!


Citim:
"Intelektualët shprehen se e shohin grevën e urisë si një mënyrë izolimi që i kundërvihet aspiratave të shqiptarëve."

Cilat jane aspiratat e Popullit shqiptar?! Mos valle jane vjedhja e Votes-lejimi i saj??? A e di ti, dhe ato pseodo Intelektuale qe, une "kam votuar" ne Shqiperi megjithse nuk kam qene atje me 28.06.2009???? Dhe, megjithse mua s'me lejohet te votoj, sepse nuk jam shtetas Shqiptar???!!!! Emri im ishte ne Sitin e KQZ me numer rendor te letres se Votimit. Emri im ishte ne Listat e afishuara ne ish-lagjen time ne EL edhe pse nuk kam nenshtetesi Shqiptare!!!!! Ne emrin tim eshte Votur POR, Ku ka ik Vota te pakten????!!!!

_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Edi Rama...Don Kishoti i koheve moderne!!!

Mesazh nga Vizioner prej Tue May 11, 2010 7:43 pm

"Znj. Bulku, për cilat "gra komuniste" e kishit fjalën?!"

Kjo është një pyetje që do përgjigje znj. Bulku. Sepse ju jeni edhe Rajmonda Pashko, nusja e shtëpisë se Josif dhe Eleni Pashko-s. Vjehrri dhe vjehrra juaj ishin komunistë 24 karatësh dhe këtë e kujtojnë shumë mirë brezat e rritur në kohën e komunizmit. Ata kanë qenë gjithmonë në majë të pushtetit dhe falë kësaj ti bëre jetën e atyre që sot i quan "fëmijët e Bllokut".


Ti ishe njëra prej tyre. I kishe gjithë të mirat e asaj kohe. T'u prish pakëz qejfi kur komisioni i Artit Dramatik në Institutin e Arteve të refuzoi më shumë se një herë, si kandidaturë për shkak se të mungonte talenti. Ti e di, në atë kohë nuk mund t'i blije diplomat me lekë, siç ndodh rëndom në ditët tona. Por, edhe këtë pengesë e kalove falë vjehrrës komuniste dhe zv.ministre në atë kohë, dhe ia dole të regjistrohesh në Institut, duke marrë edhe diplomën e aktores. Profesion që të lejoi të vazhdoje të bëje jetën tënde komode.


Që do të thotë se ndërsa gratë e asaj kohe ngriheshin në pikë të mëngjesit, për të vajtur në punë me autobusët ku shtypeshin si sardele, dhe midis tyre edhe punëtoret e kombinatit "Josif Pashko", (partia i kishte vënë emrin e vjehrrit tuaj për meritat e tij të shquara si komunist i orëve të para), ti shkoje në orën nëntë në Teatrin Popullor, dhe pastaj ktheheshe në folezën tënde në rr. "Budi", në vilën e rrethuar me trëndafila dhe gjelbërim.


Ishte edhe kjo vilë, pronë e Selfove, që dëshmon se sa shumë e "urrenit" ju komunizmin. Kur erdhi dita t'ua kthenit shtëpinë të zotëve, ua nxitë jetën atyre, i latë në bodrum, bëtë njëmijë marifete që t'i detyronit të iknin (siç vetë i zoti i shtëpisë ka dëshmuar në kujtimet e tij) dhe sjellja e juaj e viteve '90-të nuk ndryshonte aspak nga sjellja e komunistëve të 44-ës të porsa zbritur nga mali. Kjo është e vërteta juaj znj. Bulku.


Ju dhe të tjerë njerëz absurdë sot, pështyni pjatën ku hëngrët, por kësaj radhe e keni ngritur kokën aq lart saqë pështyma ju ka rënë në fytyrë. Për këtë shkak e keni humbur toruan. E keni humbur aq shumë sa na quani komuniste, ne gratë greviste të ngujuara nën zyrat e shefit tuaj komunist e shkuar komunistit, sigurisht për t'ia shpërblyer këtij klouni në një farë mënyre që ju dha mundësinë të shtynit kohën në parlament, në rolin e deputetes, ku ju s'mund të bëni gjë tjetër, veçse të luani lojën "kush bën poza më të bukura".


Siç e shihni nga CV-ja juaj, komunizmi është pjesë e jetës që keni bërë ju dhe nuk ka asnjë lidhje me gratë dhe vajzat e ngujuara në grevën e urisë.
I ke dëgjuar kur flasin? Gjithçka që ato përfaqësojnë ka lidhje të forta me kulturën, formimin e tyre akademik, me shpirtin e lirisë dhe të parimeve të demokracisë. Në përballje me to, ju znj. Bulku edhe fjalën "universitet" e shqiptoni keq siç dëshmon edhe një reklamë televizive që ke realizuar për llogari të institucionit arsimor në pronësi të familjes. Ky është realiteti, këto janë fakte, ndërsa ai epiteti që të kujton qelbërsillëkun mendor e shpirtëror, nuk bën gjë tjetër veçse përforcon këtë të vërtetë që lidhet me mjerimin e nivelit tuaj dhe me atë që ju përfaqësoni.

Email nga adresa
idealistja@gmail.com

_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Edi Rama...Don Kishoti i koheve moderne!!!

Mesazh nga Sennia prej Tue May 11, 2010 9:30 pm

zeshkane, te falendoroj per mbeshtetjen e mendimit.
Sipas meje, temat politike nuk eshte mire te diskutohen ne forum, sepse gjithnje sjellim debate te keqija , sherre etj qe sjane aspak frytdhenese.
NE te vertete une as qe me intereson politika, por siqerisht kur lexova ate temen tjeter politike , nuk e di pse ato shkrime te tera mu duken kaq te pabaza dhe te trilluara. Pranaj hapa kete temen ketu, ku ata persona qe mendojne ndryshe mund te postojne, ku ka me mire se te kete ballafaqim dhe mendime te ndryshme?
Keshtu le te respektojme dhe jo te injorojme mendimet e te tjereve.
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 26

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Edi Rama...Don Kishoti i koheve moderne!!!

Mesazh nga Lilly prej Tue May 11, 2010 11:02 pm

Sennia nuk ka asnje problem pse te diskutohen tema politike ne forum,per aq kohe sa te gjithe pjesmarresit e kane te qarte faktin qe lirija e tyre perfundon atje ku fillon liria e tjetrit.Te gjithe duhet te ruajme gjakftotesine dhe te pergjigjemi denjesisht,ashtu sic n'a takon.Ky eshte nje forum i lire dhe i hapur,te mos i japim ngjyrime politike.Jo vetem Edi Rama,per te cilin jam dakort me cka ke shkruar,por te GJITHE politikanet shqiptare jane shembellim i tij ose me keq nga ai.Ndaj edhe njehere,ju lutem te respektojme bashkebiseduesin edhe forumin ku bejme pjese,qe mos krijojme pershtypje te keqija per nje forum te ri i cili ka nevoje per mbeshtetjen e te gjitheve ne ecurine e tij.

Faleminderit.
kiss

_________________
Lumturi nuk do te thote te besh ate qe do por te duash ate qe ben.
avatar
Lilly
Global Moderator
Global Moderator

Anzahl der Beiträge : 751
Reputation : 10
Anmeldedatum : 13/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Edi Rama...Don Kishoti i koheve moderne!!!

Mesazh nga zeshkane prej Wed May 12, 2010 6:26 pm

Shume dakord me Lillyn dhe Sennian... Ne djall shkofte politika se nuk ja ka pare njeri hajrin...
kiss
avatar
zeshkane
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 108
Reputation : 3
Anmeldedatum : 17/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Edi Rama...Don Kishoti i koheve moderne!!!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi