Forumi Evolucion

Jemi ajo qe mendojme?!

Shko poshtë

Jemi ajo qe mendojme?!

Mesazh nga Sennia prej Tue Mar 30, 2010 3:30 pm

Jemi ajo që mendojmë . Ajo që jemi është produkt i mendjes sonë . Çdo fjalë ose
vepër që lind nga ndonjë mendim i turbullt , ndiqet nga vuajtje , ashtu si rrota e
karrocës që ndjek këmbët e demit .

Si e argumentoni kete thenie te Budes? A jeni dakort me te?
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jemi ajo qe mendojme?!

Mesazh nga Sennia prej Sat Apr 03, 2010 5:59 pm

Gjithcka nis prej mendimit. Eshte mendimi i keq ai qe sjell vepra te keqija , eshte mendimi i mire ai qe te ben njeri te mire, edhe pse kjo eshte subjektive.
Mjafton te mendosh dhe do ta kesh ate cka mendimi te sjell, sepse pas mendimit nis besimi dhe fuqia e madhe qe ai posedon realizon veprimin.
Ne terheqim cdo gje qe kerkojme dhe celesi eshte mendimi.

Por mendimi eshte spontan, ne nuk e posedojme dot ate....cfare do te thote kjo?
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi