Forumi Evolucion

Nepermjet Poezise, ti njeh shpirtin tim.

Shko poshtë

Nepermjet Poezise, ti njeh shpirtin tim.

Mesazh nga Vizioner prej Thu Nov 26, 2009 5:52 pm

Arrow Exclamation Question
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Nepermjet Poezise, ti njeh shpirtin tim.

Mesazh nga lindjedielli prej Thu Dec 03, 2009 3:51 pm

agoi mengjesi faqebardhe
dhe veshi diten me petkun e arte
pemet dhe gurret u zgjuan ngadale
filluan te jene prezente perkrah

dhe une hap syte dhe gogsitem
nje dite e re lindi per mua
i them vetes ngrihu mos vono
vleresoje diten qe ka aguar

eshte dite qe perceptohet nga cdonjeri ndryshe
dhe bukuria prandaj si humbet kurre
edhe kur nata ze vendin pa pyetur
ajo hap rruge dhe cel krenare prap ne agim

sa bukuri qe dhuron natyra
te mahnit me shumllojshmerine e saj
por perfeksionismi e ka nje burim
edhe pse i fshehur deri ne detaj.

SmileSmile
avatar
lindjedielli
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 25
Reputation : 0
Anmeldedatum : 24/11/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Nepermjet Poezise, ti njeh shpirtin tim.

Mesazh nga Nela prej Mon Dec 28, 2009 6:41 pm

Dua te jam me ty

Kurre nuk kam menduar ne jete
se ti dot behesh dashurija ime e vertet.
Emrin tend therras cdo nat
cdo her lutem ty te kem fat
nje ere e fresket drejt teje me shtyn
sa her te shoh un veten time me nuk po e njoh
ndoshta shum shpejt do ta gjesh tjetren
sikur te mundesha ta ta thoja te verteten
sikur jemi bashk cdo mengjes zgjohem
te ta them te verteten shum po friksohem
un te dua pse nuk me veren mua por vajza tjera shikon
e mua kaq shume me lendon
dua te jem me ty un kam nevoje per tenden dashuri
lus zotin qe ti te jesh fati im
te filloj dashurija jon e te zgjas deri ne amshim. Smile
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Nepermjet Poezise, ti njeh shpirtin tim.

Mesazh nga Nela prej Sat Jan 16, 2010 6:38 am

Ti ne jeten time u paraqite,
ne at koh kur mua mu nevojite.
Ty zoti te dergoi te un,
me dhe lumturi dhe gezim.
Kur pran nuk te kam,
un prap me ty jam,
se ti ke mbet ne mua diten kur te kam par,
isha pran buzeve te tua
dridhesha kur me the te dua.
Me ty jam e lumtur pa ty jam e humbur.
Ta kam falur veten dua te jem me ty pergjithmon
se pa ty nuk e jetoj jeten…
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Nepermjet Poezise, ti njeh shpirtin tim.

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi