Forumi Evolucion

Kushtuar Dashuris...

Shko poshtë

Kushtuar Dashuris...

Mesazh nga Nela prej Tue Dec 29, 2009 8:06 am

♥️TE♥️DUA♥️

---»KUR NE SYTE E TU NJE PIKE LOTI PIKON....
ME DUKET SIKUR NJE PJESE E JETES SHKON...
NDAJ TE LUTEM MOS QAJ AS PER NJE CAST TE VETEM....
SE NESE QAN LOTET E TU DO TE ME MARRIN JETEN...
TE LUTEM TI QETESOHU DHE MUNDOHU TE FLESH....
DUKE ECUR NEPER ENDRRA MOS KUJTO SE VETEM DO TE JESH....
PASI EDHE MES LOTEVE E DESHPERIMIT DO TE TE THEM "TE DUA". Sad
Nela: thnx
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Kushtuar Dashuris...

Mesazh nga Lilly prej Wed Jan 06, 2010 4:40 am

Asnjehere nuk u ula ne te gjithe preherit qe me jane ofruar.....
.......asnjehere nuk u perqafova me te gjithe krahet qe me jane drejtuar....
...asnjeher nuk u jam pergjigjur puthjeve qe me kan kerkuar,
por per preherin tend,
per krahet e tua,
per buzet e tua jam pergjeruar....

avatar
Lilly
Global Moderator
Global Moderator

Anzahl der Beiträge : 751
Reputation : 10
Anmeldedatum : 13/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Kushtuar Dashuris...

Mesazh nga Lilly prej Wed Jan 06, 2010 4:45 am

Largesia eshte per dashurin si era per zjarrin;
shuan ate te voglin por ndez ate te madhin...
kiss
avatar
Lilly
Global Moderator
Global Moderator

Anzahl der Beiträge : 751
Reputation : 10
Anmeldedatum : 13/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Kushtuar Dashuris...

Mesazh nga Nela prej Wed Jan 06, 2010 6:38 am

Smile
Mbi trupin tend
Te skalitur aq bukur
Puthjet do le si kujtim
Ndersa buzet e tua
Prekin trupin
Duart reshkasin
E ne shpinen tende
Gdhend plot embelsi
Te Dashuroj o Njeri
Mes melodis se dallgeve te detit
Ndersa gishtat e tu pershkojn trupin tim
Djersa jote si kristal
Pikon mbi mua
Si lotet e mi
Kur shijoj lumturi
Nen qiellin plot jet
Nen driten e henes se zbeht
Ne ket nat plot magj
Un dhe Ti
nji trup i vetem
ne krahet e dashuris...
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ti do te jesh i imi.....

Mesazh nga Lilly prej Sat Jan 09, 2010 4:57 pm

Ti do te jesh i imi se dikur te pata,
gjithmone ishim bashk kur n'a zinte nata
kur ma veje koken permbi gjoksin tim ,
buzet kishin zjarr jeta kish kuptim.
Ti do te jesh im sepse prap te dua,
nuk harrohen castet dhe puthjet e tua.
Jam munduar shume, qe ta gjej nje tjeter
por asgje nuk ka si dashuria e vjeter,
ti ishe per mua dashuria e pare
zemren edhe shpirtin vec ta pata fal,
prandaj po te lutem ,
mendo pak per ne
kujtoj ato fjal qe dikur mi the.
Syt e tu te bukur askund nuk i gjeta,
me ty shume me shpejt me kalonte jeta,
ishe dhe do te mbetesh ajo dashuri
qe ende jeton ne dy syt e mi.....
avatar
Lilly
Global Moderator
Global Moderator

Anzahl der Beiträge : 751
Reputation : 10
Anmeldedatum : 13/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Kushtuar Dashuris...

Mesazh nga Nela prej Sat Jan 09, 2010 7:04 pm

avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

TI JE MOTIVI I JETËS TIME

Mesazh nga Nela prej Sun Jan 10, 2010 4:37 am

❤ Në ç’do çast e ndjej,
Ngrohtësin çë ma jep ti,
E ndjej nxehtësin e trupit tend,
Kam nevoj për afshin çë ke ti ndaj meje...

Nga frymëmarrja jote,
Nxjerr zemrën e dashuruar,
E ndjej se kam nevoj për ty,
Sa shum ke nevoj ti për mua...

E gjith jeta ime do të kaloj,
Duke të plotësuar ty,
Do të jem dëshira jote,
Edhe ëndërr do të jem për ty...

Me buzëqeshjen tënde,
Guxoj me guximin e heroit,
Me syt e tu magjik,
Afroj padukshmërin...

Do t’a udhëtoj filmin e jetës me ty,
Do të pikturoj për syt e tu,
Çë më maltretojnë kur nuk më shikojnë,
Ndonjëherë buzët të zemërohen,
Edhe ata më shkatërrojnë...

Do të jmi një në hapin e jetës,
Do të jem për ty si qjelli,
Edhe kur s’do të jem pran do të më ndjesh,
Se do të bëhem ajër,çë të jem pran teje kudo çë të jesh..

Do të pajtohem çdoherë me buzëqeshjen tënde,
Do të hesht kur ti ke nevoj,
Do të ndalem së jetuari,
Kur të thuash ti të mos jetoj...
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Kushtuar Dashuris...

Mesazh nga Nela prej Mon Jan 11, 2010 1:06 am

Nuk ta premtoj dashurin por ta dhuroj,
Nuk te them te dua por te dashuroj,
Kur te them te dua nga vendi lekundem,
Sepse te dua me shum se sa mundem.

Kjo nuk eshte thjesht shkrim por eshte e verteta,
Êshte diqka qe se dija por ma mesoi jeta,
I mesova te gjitha kur mu shfaqe ti,
Jam njeriu me i lumtur tjeter asgje nuk di.

Rob ne val te oqeanit qe me shpejtesi me rrembeu,
Ma mori zemren por nuk ma theu,
Per mua ky oqean ishte dhunti,
Sepse oqeani ishe ti. dashuri
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Kushtuar Dashuris...

Mesazh nga Nela prej Wed Jan 13, 2010 12:57 pm

♥️ ι ĸërĸovα zoтιт ɴjë ғιje вαrι dнe мe dнα lëɴdιɴë..
ι ĸërĸovα perëɴdιѕë ɴjë pιĸë υjι dнe мe dнα deтιɴ..
ι ĸërĸovα perëɴdιѕë ɴjë yll dнe мe derɢoj тy ♥️ dashuri
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Kushtuar Dashuris...

Mesazh nga Nela prej Fri Jan 15, 2010 1:13 am

Je endrra qe shoh c'do nate...
je mendimi qe me ndjek c'do hap...
je frymezimi qe me sjell ne jete...
je dashuria ime e vertete...
dashuria ime per ty s'ka fund... dashuri
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuri e Turbullt

Mesazh nga Nela prej Sun Jan 17, 2010 9:47 pm

Mbi nje cop leter
po nis edhe po shkruaj
te gjitha ato qe bashke i perjetuam
kur gjithcka kishte nje tjeter kuptim
ku dhe puthjet tona s'kishin mbarim...
kur e gjithe bota ishte nje
kur ishim bashke ne te dy

He mendo nje here
sa puthja qe u dhan
sa premtime qe u ban
si triumfues ne dashuri
ishim une edhe ti

Po ti gjithcka e harrove
cdo gje e pergenjeshtrove
sa e pa shpirt paske qene
te duash dike me nje ndjenje te rrem

Kur fjala te dua
per ty ishte nje ndjenje momentale
jo nje ndjenje e paster e jetes reale .
Ne ditet e sotme eshte
me mir te besosh tek mosbesimi
dhe jo tek dashuria edhe njerzimi .

Si te vdekur jetojm
Ku edhe vet dashuria pergenjeshtrohet
Ku te jetuar vdesim
Ku gjithcka harrohet e harrohet ....
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Kushtuar Dashuris...

Mesazh nga Nela prej Sat Jan 23, 2010 3:42 pm

Dikur ndodhi nje cudi nje engjell dhe nje djall rane ne dashuri.
Ish dashuria qe habiti!
Gjithe boten se bashkoj qiellin dhe token, Zoti tundi qiellin, djajte tunden token, por ata nuk u ndane dhe sot e kesaj dite bashke jane....Smile
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Kushtuar Dashuris...

Mesazh nga Nela prej Sun Jan 24, 2010 9:13 am

Ndoshta eshte budallallek te qash per dike, por eshte e mrekullueshme te mendosh qe lotet mund te thone ate qe fjalet s'e thone dot kurre!
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Jeto sot me dashuri!!!

Mesazh nga Lilly prej Tue Feb 02, 2010 9:45 pm

FORCA NJERI ZBUTE ZEMREN TENDE,
E SHNDEROJI BRENGAT NE HARE,
BEHU SYPATREMBUR KUR TE KAPLON FRIKA!
JEPI VETES FORCE!
FRESKOJE SHPIRTIN TEND ME BINDJE TE PA LUHATSHME,
DHE SHUAJE PRUSHIN E ZEMRES SE NDEZUR ME UJIN E BESIMIT!
LARGOJE O NJERI PREJ VETES MERZINE E PIKELLIMIN,
LESHO MBI SYTE E TU TE FRIKSUAR VEC SIGURI,
MBI SHPIRTIN E SHQETESUAR QETESI,
E HAPI DYERT E ZEMRES VEC PER DASHURI,
FORCA O NJERI ME SHPEJTESI...!!
VEPRO SOT SE NESER ...
JE A S'JE SE DI...
avatar
Lilly
Global Moderator
Global Moderator

Anzahl der Beiträge : 751
Reputation : 10
Anmeldedatum : 13/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Kushtuar Dashuris...

Mesazh nga Lilly prej Tue Feb 02, 2010 10:07 pm

Kur jetes sime i mungon nje engjell
zoti me dergoi ty
ku mendoja se fati me kish lene
vetem ai na bashkoi te dy
kur ty te gjeta
jeta per mua ndryshoi........
dhe mbi te gjitha per ne te dy lumturia filloi.....
sot nuk mendoj as per engjell as per vetmi .....
sepse ti je engjellushja ime
ne "parajsen dashuri"......
avatar
Lilly
Global Moderator
Global Moderator

Anzahl der Beiträge : 751
Reputation : 10
Anmeldedatum : 13/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Kushtuar Dashuris...

Mesazh nga Vizioner prej Mon Feb 08, 2010 2:27 am

•Afrikaans: Ek hejou liefe
•Arabisch: Behibak
•Bulgarisch: Obicham te
•Chinesisch: Ngo oi ney
•Dänisch: Jeg elsker dig
•Deutsch: Ich liebe Dich
•Englisch: I love you
•Esperanto: Mi amas vin
•Finnisch: Mina rakastan sinua
•Französisch: Je t'aime
•Griechisch: S' ayapo
•Niederländisch (Holländisch): Ik hou van jou
•Indisch: My tumse pyaar kartha hun
•Irisch: Taim ingra leat
•Isländisch: Eg elska thig
•Italienisch: Ti amo
•Japanisch: Ai shite imasu
•Koreanisch: Tangsinul sarang hayo
•Kroatisch: Volim te
•Kurdisch Ez te ra hes dikim
•Lateinisch: Amo te
•Norwegisch: Jeg elsker deg [jei elsker dei]
•Persisch: Du stet daram
•Philipinisch: Mahal kita
•Polnisch: Kocham Cie
•Portugisisch: Te amo
•Rumänisch: Te iubesc
•Russisch: Ya lyublyu tebya
•Schwedisch: Jag alskar dig
•Serbisch: Volim te
•Slovakisch: Lubim ta
•Spanisch: Te quiero
•Thailändisch: Khao Raak Thoe
•Tschechisch: Miluju te
•Tunesisch: Ha eh bak
•Türkisch: Ben seni seviyorum
•Ungarisch: Szeretlek
•Vietnamesisch: Toi yeu em .

kiss
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Kushtuar Dashuris...

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi