Forumi Evolucion

VIP-at te infektuar me Viruse

Shko poshtë

VIP-at te infektuar me Viruse

Mesazh nga Vizioner prej Fri Aug 20, 2010 7:47 pm

Cameron Diaz eshte VIP-i me i infektuar me Viruse

Shumica e VIP-ave jane te sukseshem, te bukur apo simpatike, ato kane dhe shume Fan's.
Prandaj, nuk eshte cudi e madhe qe Cameron Diaz, Julia Roberts dhe Jessica Biel kane faqet me te klikueshme ne Internet! Dhe, kjo i ben ato te "rrezikshem"! Klikuesit e faqeve te tyre, kane mundesine me te madhe te marrin Viruse.

Online-Kriminelet, shfrytezojne faqet web te ketyre VIP-ave, per te instaluar Trojane, Viruse dhe sisteme-programe te tjera qe demtojne PC-te.
Me dhenien e fjaleve kerkuese ne Google si p.sh. Heidi Klum, klikuesit hyjne-lidhen direkt me faqet-web te ketyre Krimineleve dhe, ne kete menyre ATO hyjne te "shtepia" e klikuesit duke i marre te gjitha te dhenat qe ai ka regjistruar ne PC. Nder te tjera, numrat e llogarise Bankare apo dhe Kodet, ku disa per te mos i harruar, i ruajne ne pc.

Programuesi i Antivirusit „McAfee“, ka paraqitur ne faqen e tij te internetit, nje liste me te gjithe VIP-at e "infektuar".

Sipas Agjensise Angleze te Lajmeve „Press Association“, ne USA, per kete vit-2010, ne vend te pare, me web-site ku rreziku i infektimit eshte me i madh qendron, Cameron Diaz e cila i zuri vendin Jessicaa Biel qe doli ne vend te trete mbas Julia Roberts.


Cameron Diaz

Gjithashtu rreziku per te infektuar pc-ne me Viruse, eshte dhe te faqet web te Brad Pitt, Gisele Bündchen, Heidi Klum.

Ne Gjermani, 6% e kerkimeve me emrin e kengetares fituese te Festivalit Europian te kenges, Lena Meyer-Landrut - "Lena", jane te rrezikeshem ne klikim.

Per Kriminelet-Online qe shperndajne apo instalojne Viruse, Politikanet si Angela Merkel ose Barack Obama jane me pak interesante dhe eshte perqindja shume e vogel per te marre Viruse.

Edhe Antivirusat e instaluar nga secili, jo gjithmon mund ti kapin keto Trojane apo Viruse.


ne pc

_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi