Forumi Evolucion

Cilit besim i perkisni?

Shko poshtë

Cilit besim i perkisni?

Mesazh nga Sennia prej Wed Mar 10, 2010 6:15 pm

Cilit besim i perkisni? Sa besoni vertet ne te? A jeni vetem besimtar apo edhe praktikat te fese?
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cilit besim i perkisni?

Mesazh nga archer prej Wed Mar 10, 2010 6:26 pm

une besoj ne fene islame...dhe besoj jashtezakonisht shume....persa u perket praktikave te saj nuk mund te them qe jam i devotshem por besimin qe kam ne te nuk besoj se mundet kush ta imagjinoje se sa i madh eshte...me falni nese u pergjigja shume shkurt...
avatar
archer
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 7
Reputation : 0
Anmeldedatum : 10/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cilit besim i perkisni?

Mesazh nga Vizioner prej Wed Mar 10, 2010 9:21 pm

Sennia, mire e ke shtru pyetjen por, ne fillim duhet te japesh mendimin tend!!! Mendoj... Smile
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cilit besim i perkisni?

Mesazh nga Sennia prej Wed Mar 10, 2010 9:27 pm

une besoj ne fene myslimane, e kam kete tradite nga familja por me teper sipas bindjeve te mija personale.
Eshte nje fe me e besueshme dhe shume e paster, mbi te gjitha vetem besimi mbi te te ben njeri te virytshem...
Nuk e praktikoj, nuk mundemi sepse duhet ti pershtatemi shoqerise dhe shoqeria shqipetar ka kohe qe i eshte larguar predikimeve te kesaj feje, megjithate disa tradita ende i ndekim.
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cilit besim i perkisni?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi