Forumi Evolucion

Ndjej Mall...(Me mungon)

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shko poshtë

Ndjej Mall...(Me mungon)

Mesazh nga Nela prej Tue Dec 29, 2009 7:48 am

Sad ...Ndjej mall...
Kur u pame per here te fundit realizuam....
nje shtrengim duarsh...
nje puthje te lehte dhe nje kujtim te bukur qe nuk......
Do TE VDES KURRE...(Me mungon) Sad
║║╔═╦╦╦═╗
║╚╣║║║║╩╣
╚═╩═╩═╩═╝
dashuri dashuri dashuri ❤ ❤ ❤ ❤️❤️❤️
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ndjej Mall...(Me mungon)

Mesazh nga Nela prej Wed Dec 30, 2009 6:18 am

Sad Sad
...me lote ne sy ne qell veshtroj.....
dhe hena qenka e vetmuare...
ca pika shiu mbi xham pikojn....
lotet e saj per te kujtuar...
cudi se hena gjithmone ri....
nga yjet plote me drite rrethuar.....
vetmuar qan ajo tani te gjitha yjet jane larkuar....
jan larguar...
Sad Sad
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ndjej Mall...(Me mungon)

Mesazh nga Nela prej Wed Dec 30, 2009 8:00 am

PER TY
Sad Sad Sad Sad Sad Sad
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Malli na ka Marre

Mesazh nga Nela prej Thu Dec 31, 2009 8:23 am

KUR ISHA I RI E LOZJA PLOT GAZ,ME NJE VAJZE ESMERE NE DASHURI RASHE,E DOJA K'TE ESMERE ...ME DESHI AJO SI SYTE ..POR SHPEJT E HARROVA DASHUROVA NJE TE DYTE DHE ESMEREN E BUKUR ME SY ME SE PASHE NDAJ VAZHDOVA TE LOZ TE LOZ PLOT GAZ... KUR TE BUKUREN BJONDE NE ZEMER KISHA FUTUR ...VJEN NJE LAJM I HIDHUR ESMERJA KISHTE VDEKUR. Sad Sad Sad
VRAPOVA NE RRUGE SI NDONJE I MARRE SE ESMEREN E MIRE UNE E KISHA VRARE....
ME TE BARDHA VESHUR BUKUR PORSI MUA QENDRONTE ESMERJA IME IME ATJE POSHTE NE VARR...NDERKOHE E RREMBEVA ME TE PUTHURA E MBULOVA DHE BASHKE ME TE DOJA TE SHKOJA...
KALUAN SHUME KOHE CDO GJE NDRYSHKET POR LULET TEK VARRI I SAJ JO KURRE SDO TE VYSHKEN.
PER DITE KUR SHKOJ LULE UNE I COJSI ATO DITE PRANVERE KUR THOSHTE "TE DASHUROJ" dashuri
NJE DITE TE PERVJETORIT TE VDEKJES SE SAJ SHPEJT I FSHIVA LOTET QE BININ MBI VARR....PASH NJE VAJZE TE VOGEL QE QANTE MAMANE....-""DO T'I LUTEM ZOTIT NE QIELL TE ME SHPJERE ,SE DASHURIN E PRIDERVE KURRE SE KAM NDJERE""
TEK DEGJOVA FJALET E MORA NE GJIRIN TIM QE ESMERJA IME MA KISHTE LENE KUJTIM..
ATEHERE TE DY QAME MBI VARRIN E SAJ PERHERE E KUJTOJM MALLI NA KA MARRE... Sad Sad Sad Sad
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ndjej Mall...(Me mungon)

Mesazh nga Lilly prej Sat Jan 02, 2010 6:48 pm

avatar
Lilly
Global Moderator
Global Moderator

Anzahl der Beiträge : 751
Reputation : 10
Anmeldedatum : 13/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ndjej Mall...(Me mungon)

Mesazh nga Nela prej Sat Jan 02, 2010 6:48 pm

:D

LILLY ja nji puthje se dhe mu me ka mare malli per ty. haha
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ndjej Mall...(Me mungon)

Mesazh nga Nela prej Tue Jan 05, 2010 1:56 am

Nje Lot Per Ty, Nje Lot Per Mu...Sa te Jam Gjall S'kam Met Harru.. Wink.
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ndjej Mall...(Me mungon)

Mesazh nga Lilly prej Wed Jan 06, 2010 4:59 am

Nese ti do te me gjesh, me kerko atje....
te braktisur, te mjere, mes qiellit me re.....
....Nese rruges se gjate do te ndeshesh me nje shpirt te vrare....
mos e shih me sy shtrembur, por i thuaj dy fjale
pyete ne te mban mend e nese vuan per ty
pyete per zemren qe dashuron, per ata sy..
dhe nese ajo duket e ftohte, e syte s'kan shkelqim
e ke fajin ti
qe u talle me dashurin...

Me mungon ti....
avatar
Lilly
Global Moderator
Global Moderator

Anzahl der Beiträge : 751
Reputation : 10
Anmeldedatum : 13/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ndjej Mall...(Me mungon)

Mesazh nga Nela prej Fri Jan 08, 2010 1:33 am

Po te shkruaj nga malli per ty qe e kam ne zemer.
Ka kohe qe ste kam pare dhe malli im po me mbyt duke te qare me dite e net beso me jan verbuar syte.
Sot po shkruaj nga loti nga vuajtjet qe zemra i ka a e din sa eshte e rende pa meshire nje njeri me e vra !!?
Ndalu edhe mendo ne zemer e fort qendro sa te kam dashur une askush nuk do te doj......˙·٠•●♥️K-L-M♥️●•٠·˙.......
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ndjej Mall...(Me mungon)

Mesazh nga Vizioner prej Fri Jan 08, 2010 9:17 am

Hhhmmmm, kush te jete ai valle, qe te mungon!?

Nela puc
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ndjej Mall...(Me mungon)

Mesazh nga Nela prej Fri Jan 08, 2010 12:51 pm

NJI NE PERGJITHESI :D

puc
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

C'fare je ti per Mua?

Mesazh nga Nela prej Mon Jan 18, 2010 6:14 amQuestion Question Question C'fare je ti per Mua? Question Question Question
Sad enderr e larget, je ti per mua.... Sad
Sad enderr e pa realizuar.... Sad
Sad enderr e harruar larg ne castin me te bukur.... Sad
Sad enderr qe nuk pati kurre nje fund te lumtur.... Sad
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ndjej Mall...(Me mungon)

Mesazh nga Nela prej Mon Feb 15, 2010 5:21 pm

Sad Në vetmi po rri në mendime jame a thu i dashur sonte ku të kam?
Sad A mendon për mua aje në vetmi, a te djeg malli për mua si mua për ty.
Sad Se nga do jemi bashkë më the dhe ma fale një premtim oh zot sa ngadal ikin ditet
sa me zjarr e pres atë takimë.
Sad Dua të jeme filgjan të jetoj në buzet e tua sa her qe te pish kafe të më puthesh mua.
Sad Tash dhe një vjet mbeta un pa ty e mua mu këthy prapë loti në sy.
Sad Po të ma cajnë zemren time në gjdo anë e në cdo kund brenda venave të gjakut do ta gjejn emrin tënd.
Sad Dhe pse je larg asgjë smë pengon se kjo zemra ime vetem ty të don.
Sad Një vjet kane kaluar një vjet un pa ty e ti pa mua një vjet në vetmi një vjet kam vujt për ty një vjet të plota kame qajt si femi.
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ndjej Mall...(Me mungon)

Mesazh nga Nela prej Mon Feb 15, 2010 5:37 pm

Jeto per veten tende e vetmuar
Harro te lutem doren qe te ka shkruar
edhe une ashtu do te jetoj
Harro se ne kete jete une egzistoj
Shume bera per ty dhe sdite ti qmosh
Zemren qe te deshti smunde ta dashurosh
Lotet qe pikuan smunde ti ndalosh
sdua tash per asgje te me kujtosh
harro fjalet qe vetem ty ti thash
harro zemren qe e ke pervluar
harro netet qe te kam endrruar
Harro se te pata dikur ne zemer
Harro se te thirra dite e nate ne emer
Harro se ne jete do te dua tjeter
Per mua ti mbetesh nje plage e vjeter
Nuk me deshte si asgje se sme kishe as fis
Harro se ne kete jete nje djal
shpirte e zemer ti ka fale
Harro se te deshta dhe ende te dua
Harro te gjitha nese sje me mua
Por nje gje te vetme te lutem mbaje mend
Se si une ne kete bot sdo ta gjesh askend
Mbaje mend edhe nje gje ne jete
se te deshta met vertet
Edhe pse sme besove ska tash rendesi
Por dije se jeten dota japja per ty
Tash harro fjalet e mija dhe bej si te duash vet
Lerem mua me kete dhimbje te qete
Une dot vuaj e vuaj me lot
deri sa nje dite jete te ndrroj
per ty tregov shume rrespekt
ne qdo ane e ne qdo fjale
por kjo nuk pat aspak efekt
me fal qe jeten pa ty se dua
me fal qe vdekjen tash e kerkoj
me fal se ndoshta keshtu qenka shkruar
se vetem i vdekur mundem tet harroj
me fal
me fal.
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ndjej Mall...(Me mungon)

Mesazh nga Lilly prej Wed Feb 17, 2010 6:31 pmSad
avatar
Lilly
Global Moderator
Global Moderator

Anzahl der Beiträge : 751
Reputation : 10
Anmeldedatum : 13/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ndjej Mall...(Me mungon)

Mesazh nga Vizitor prej Sat Mar 20, 2010 4:49 pm

Me mungon dashuria jote ,ne mungojn fjalet e tua...shikimi jot plot dashuri e embelsi .

Kam deshir vetem te te shikoj...te shikoj ftyren tende si engjell...te degjoj zerin tend plot embelsi .
E di qe jemi larg,e di qe te mungoj dhe un ty ...e di qe ishte fati qe na largoj por nuk bej dot pa ty ...ndjehem bosh ..e vetmuar dhe cdo dite e me shume me mungon
shume xhan

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ndjej Mall...(Me mungon)

Mesazh nga Vizitor prej Sat Mar 20, 2010 5:00 pm


Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ndjej Mall...(Me mungon)

Mesazh nga Vizitor prej Sat Mar 20, 2010 5:05 pm

ZEMRA IME
E DI QE TE JETOSH ME KUJTIME NUK ESHTE MAKSIMUMI SIC ME THOJE TI...
POR KUJTIMET QE KAM ME TY JAN AQ TE BUKURA SA NUK MUND TI FSHIJ...CDO DITE KUJTOJ TAKIMIN TON TE PARE PUTHJEN TONE TE PARE..
SHTITJET TONA NE BREGDET KUR ISHIM EN DHE TI DHE HENA QE NA BUZQESHTE..
THUHET SE CDO FILLIM HISTORIE ESHTE I BUKUR DHE CDO GJE TE DUKET E BUKUR ,POR FILLIMI I HISTORIS TONE NUK ISHTE I BUKUR ISHTE SI PERRALL...E GJITH HISTORIA JON ISHTE NJE PRRALL POR FUNDI I SAJ ISHTE ISHTE NJE DRAM.
AKOMA NUK E MDNOJ DOT JETEN TIME PA TY...E DI QE TI KE JETEN TENDE POR NUK RRI DOT PA TE KUJTUAR PA TE ENDERRUAR CDO NATE ...
TE DY E DIME SE PA NJERI TJETRIN NUK JETOJM DOT POR TI JE AQ KOKE FORT SA NUK DO TA PRANOSH...
UN JAM AKOMA KTU DUKE PRITUR PER TY...ESHTE NJE PRITJE E GJAT DHE E DHIMBSHME TE DUA SHUME JETA IME DHE NUK DO TE HARROJ KURRE

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ndjej Mall...(Me mungon)

Mesazh nga Nela prej Wed Mar 24, 2010 2:04 am

Sa Me Merr Gjumi i Pare Ne Enderr Te Shoh Ty..Cohem Naten e Pyes Henen :Ku Jan Ata Sy ?? E Nga Malli Pikon Loti..E Nuk Me Merr Gjumi..S'kam Menduar Kurr Ne Jet Se Keshtu Do te Vij Fundi..Ne syt Ti Me Le Lotin Shpinen Ti Ma Ktheve Une Te Thirra Disa Her Por Ti Me Nuk Erdhe...
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ndjej Mall...(Me mungon)

Mesazh nga Nela prej Wed Mar 24, 2010 2:20 am

♥️ I ♥️ Te Kam Thene Ndonje Here Se Vetem Ty Te Dua ??A e Di Se Per Jet Ty Do Te Dua ???Edhe Pse Me Ty Sdo Te Jem Por Ne Zemer Gjithmon Do Te Kem.. Dite e Nat Mendoi Per Ty Se Kjo Zemer Te Do Vetem Ty..Zemra Fort Me Rreh Kur Flas Me Ty..Pastaj Qaj Se Nuk Te Kam Prane Ty.. ♥️ I ♥️
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ndjej Mall...(Me mungon)

Mesazh nga Eria prej Wed Mar 24, 2010 2:55 pm

ME mungon gjithcka...do te doja ta ktheja kohen 6 muaj pas ...ja qe nuk mundem me...gjithcka ndodhi...

_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ndjej Mall...(Me mungon)

Mesazh nga e panjohura prej Tue Jul 13, 2010 4:21 pm

Pse me mungove kaq shum sot?
Pse kur te thrrisja Shpirti im
Pse syt mu mbusheshin me lot
Pse askund nuk gjeja ngushllim?

E di Pse??Te doja shpirt shum
Doja te ishe ketu me mua
Ne preher te me mbash moj zemer
E te me thuash:Sa shum te dua!
avatar
e panjohura
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 383
Reputation : 0
Anmeldedatum : 22/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ndjej Mall...(Me mungon)

Mesazh nga Eria prej Tue Jul 13, 2010 6:56 pm

Te kesh mall do te thote te kthesh koken pas...une sdua ta kthej me koken pas....kam syte ne nje drejtim...drejte se ardhmes...pas nuk kthehem me kurre...Edhe ne ndodhi..une skam frike nga renia..jam aq e forte,sa te ngrihem prape..Reniet te bejne mire..te bekam te forte..
Me mungon E...e vjeter,qe dinte dhe te qante dhe te prekej...kjo e reja qe shoh mengjes per mengjes ne pasqyre...ka stampuar nje buzeqeshje ne buze dhe trishtimin,harresen,inatin..ngeljet e qejfit,i ka hequr nga mendja fare....

_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ndjej Mall...(Me mungon)

Mesazh nga e panjohura prej Tue Jul 13, 2010 6:59 pm

Kam mall per veteveten,at qe dikur isha,e vogel e lumtur e llastuar(paaaaak)
avatar
e panjohura
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 383
Reputation : 0
Anmeldedatum : 22/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ndjej Mall...(Me mungon)

Mesazh nga e panjohura prej Fri Aug 20, 2010 1:17 pm

Baba!

Sa shpejt po ofrohet
Pervjetori Yt
Sa kam mall per Ty
Me jane verbua syt!

Nuk t'i shofe ka kohe
Rrudhat qe kishe mbi balle
Babi im i dashur
Ah sikur te ishe i gjalle!

Kur jame e perlotur
Doren e Babit kerkoj
Te me merr ne preher
Flokun te ma ledhatoj!

avatar
e panjohura
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 383
Reputation : 0
Anmeldedatum : 22/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ndjej Mall...(Me mungon)

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi