Forumi Evolucion

Cfar eshte Dashurija?

Shko poshtë

Cfar eshte Dashurija?

Mesazh nga Nela prej Mon Dec 28, 2009 6:33 am

dashuri ''TE DUA" thuajeni me gjith zemer...!! ❤ Dashuria eshte ndjenja me e madhe. Dashuria është si një lojë, dashuri esht qka ndjej un per ty, dite per dite, Dashuria është si një buzëqeshje, Dashuria është si një këngë, dashuria është një emocion i madh, që na mban të fortë, te dua me gjithe zemer dashuri , trupin dhe shpirtin tim shume xhan . E adhuroj menyren qe une te dashuroj ty. Pra mbaj mend, kur sytë e tu të takojn të mite, unë te dua me gjithë zemrën time. Dhe unë kam derdhur tërë shpirtin tim në ty, ce nga fillimi. kiss ......

thnx
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cfar eshte Dashurija?

Mesazh nga Nela prej Mon Dec 28, 2009 7:17 am

♥️ ♥️ NJE SHIKIM DHE NJE GJEST VLEJN ME SHUM SE 1000 FJALE ♥️ ♥️


░▓▓░▓▓░░░▓░░▓▓▓░▓░▓░▓▓▓░░░▓░▓░▓▓▓░▓░▓░░░▓▓░▓▓░ ▓▓▓▓▓▓▓░░▓░░▓░▓░▓░▓░▓░░░░░▓░▓░▓░▓░▓░▓░░▓▓▓▓▓▓▓ ░▓▓ :▓▓░░░▓░░▓░▓░▓░▓░▓▓░░░░▓▓▓░▓░▓░▓░▓░░░▓▓ :▓▓░ ░░▓▓▓░░░░▓░░▓░▓░▓░▓░▓░░░░░░▓░░▓░▓░▓░▓░░░░▓▓▓░░ ░░░▓░░░░░▓▓░▓▓▓░▓▓▓░▓▓▓░░░░▓░░▓▓▓░▓▓▓░░░░░▓░░░


♥️ ♥️NJE SHIKIM DHE NJE GJEST VLEJN ME SHUM SE 1000 FJALE ♥️ ♥️


thnx
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cfar eshte Dashurija?

Mesazh nga Lilly prej Wed Jan 06, 2010 4:48 am

DASHURIA ESHTE NJE HELM QE TE EMBELSON......,NJE EMBELSIRE QE TE HELMON .......
avatar
Lilly
Global Moderator
Global Moderator

Anzahl der Beiträge : 751
Reputation : 10
Anmeldedatum : 13/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuria

Mesazh nga Nela prej Wed Jan 06, 2010 6:13 am

Dashuria eshte misteri jon
Mbreteresha e ndjenjave
Esht si ylberi ne nje dit shiu
Qe nuk resht se veshtruari
Si nji lendin e mbushur me lule shumngjyreshe
Qe leshon aromat me te embla
Dhje sja ndan syt se admiruari
Esht si nje nat vere
Ne perendimin e diellit
Kur i hedh detit vellon e dashuris
Dashuria...
Sa na gezon dhe na lendon
Po ne vall pse pa te sjetojm
Prap e kerkojm... Wink
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cfar eshte Dashurija?

Mesazh nga Nela prej Sat Jan 09, 2010 12:35 am

DASHURIA ESHTE NJE HAP NE NJE BOTE TE MBREKULLUESHME LARG VETMISE !
hahaha
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cfar eshte Dashurija?

Mesazh nga Nela prej Sat Jan 09, 2010 12:38 am

Dashuria eshte mencuria e te cmendurit dhe cmenduria e te mencurit.!!

A jeni dakort me ket shprehje??


thnx
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cfar eshte Dashurija?

Mesazh nga Nela prej Sun Jan 17, 2010 10:01 pm

Dashuria eshte nje force e eger....
Kur provojme ta kontrollojme na shkaterron...
kur provojme ta burgosim na ben skllever....
kur provojme ta kuptojme na le te hutuar dhe te paqarte....
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cfar eshte Dashurija?

Mesazh nga Nela prej Sun Jan 17, 2010 10:01 pm

''Dashuria e vertet eshte kur mendja dhe zemra thone te njejten gje''
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cfar eshte Dashurija?

Mesazh nga Nela prej Sun Jan 17, 2010 10:20 pm

Dashuria nuk eshte perfeksjon por nje e mete qe e do kuzhdo,...
dashuria nuk eshte nje pergjigje e sakte por dhe nje pergjigje e dhene gabimisht nuk eshte,....
dashuria nuk eshte kthim veprimesh por veprim i pa pritur,...
dashuria nuk eshte nje detyre per te treguar aftesite por nje deshire pa kufi,...
dashuria nuk eshte thesar i gjetur gjetke por nje thesar qe e gjejme brenda nesh,...
dashuria nuk mund ta ruash ne nje kasaforte qe mos te iki apo mos ta marin se nese iken apo ta marin nuk eshjte dashuri por perkujdesja e ruan ate ne perjetesi,...
dashuria nuk eshte nje detyre e caktuar por nje detyre e mar paparashikuar,....
dashuria nuk gozhdohet me premtimet e dhena por me veprimet e bera,...
dashuria nuk eshte nje ilac per te sheruar vetmin por nje ndjenje per te ndjere lumturi,...
dashuria nuk lind nga komletimi i nje personi por aftesia per te kompletuar njeri-tjetrin....
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cfar eshte Dashurija?

Mesazh nga Nela prej Sun Jan 17, 2010 10:27 pm

Dashuria eshte forma e dy zemrave bashk kur ajo mbaron dhimbja i prek te dy zemrat por secila vuan ne menyren e saj:
Kur nje lidhje mbaron nuk do te thote qe ska me dashuri por frika per tu perballur me te. Exclamation
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cfar eshte Dashurija?

Mesazh nga Nela prej Sun Jan 17, 2010 10:30 pm

Thone qe dashuria eshte magjike,
thone qe dashuria eshte ender,
thoneqe dashuria eshte ankth,
thone qe dashuria eshte mallkim,
thone qe dashuria te verbon,
thone qe dashuria eshte nje reaksjon kimik thone sec nuk thone por dashuria eshte nevoja e vetedishme per personin tjeter dhe cka na ben te ndjejme ky person me pas....
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cfar eshte Dashurija?

Mesazh nga Lilly prej Tue Jan 19, 2010 12:11 am

E natyrshme eshte dashurija, te vjen pa e kuptuar edhe iken pa thene lamtumire. Dashuria e vertete eshte si oqeani, prane te qendron dhe kurre nuk shteron, eshte aty perjetesisht.
avatar
Lilly
Global Moderator
Global Moderator

Anzahl der Beiträge : 751
Reputation : 10
Anmeldedatum : 13/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cfar eshte Dashurija?

Mesazh nga Lilly prej Mon Jan 25, 2010 12:09 am

Po c`je valle ti dashuri?
sekretin kush ta di
hyn e del tek cdo zemer
mban gjithmone te njejtin emer.
Me nje force hyjnore
ti na deh me lumturi
Tjeter force djallezore
na vret shpirtin ti
Ehh kur thone
ekziston nje dashuri
sekretin kush ta di?
Sa here qe ti
shpirtin ma perkedhel
aromen e parajses ...ndjej
jam i dashuruar them
Magjija jote ne shpirtin tim
nuk iken ,rritet,m`plaket matet
ajo gjithmone rilind
Valle c`je ti o dashuri
sekretin kush ta di.
Shkendijat qe ti leshon
kur ndizen nuk i dallojme
Shpirti fillon magjepset
zemra nuk pyet me per mendjen
Ndjenja qe s`mund ti kontrollojme
zemra ndjehet robine
e asaj qe quhet dashuri
Te deshirojme
e njekohesisht te rrefuzojme
dhe ajo qe vuan
s`eshte dashuria
por zemra jone
qe pa keto ndjenja s`jeton dot !!
avatar
Lilly
Global Moderator
Global Moderator

Anzahl der Beiträge : 751
Reputation : 10
Anmeldedatum : 13/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cfar eshte Dashurija?

Mesazh nga Nela prej Wed Jan 27, 2010 6:05 am

Dashuria eshte, te kesh gjith qiellin e te duash vetem nje ylle.
Dashuria eshte, te kesh gjithe oqeanin e te duash vetem nje pike uje.
Dashuria eshte, te kesh gjith boten e te duash nji. :D
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cfar eshte Dashurija?

Mesazh nga Nela prej Wed Mar 24, 2010 2:11 am

Dashuria eshte nje enderr. Lind me nje shikim ,jeton me nje buzeqeshie,vdes me nje zhgenjim................... Sad
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cfar eshte Dashurija?

Mesazh nga Nela prej Thu Mar 25, 2010 2:27 am

Dashuria nuk eshte te gjesh dike me te cilin te kalosh jeten..,por te gjesh dike pa te cilin smund te jetosh dot...
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cfar eshte Dashurija?

Mesazh nga Lilly prej Thu Mar 25, 2010 3:03 am

Nela shkruajti:Dashuria nuk eshte te gjesh dike me te cilin te kalosh jeten..,por te gjesh dike pa te cilin smund te jetosh dot...

Bravo kiss Shume e bukur Smile

_________________
Lumturi nuk do te thote te besh ate qe do por te duash ate qe ben.
avatar
Lilly
Global Moderator
Global Moderator

Anzahl der Beiträge : 751
Reputation : 10
Anmeldedatum : 13/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cfar eshte Dashurija?

Mesazh nga Eria prej Thu Mar 25, 2010 3:53 am

Dashuri eshte te te kuptojne cpo ndjene pa te te pare,duke te te degjuar vetem zerin...te dijne cpo mendon pa e thene ti...te te lexojne mendjen per veprimin e radhes..pa e bere ende ti..
Te ngordhesh ti ngresh nervat dikujt,,dhe kur e sheh qe u nxe per sherr,dhe fillon te therrasi ne emer(gje qe e ben vetem kur eshte me nerva)...ti perpiqesh te nderrosh teme,te flasesh per kohen :D...dhe kur inati nuk zgjat shume,por harrohet sa degjohet zeri serish...

_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cfar eshte Dashurija?

Mesazh nga Sennia prej Fri Mar 26, 2010 3:08 pm

tasqebab me fruta deti haha
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cfar eshte Dashurija?

Mesazh nga Sennia prej Fri Mar 26, 2010 3:10 pm

nje ndjenje qe ben dallimin e njeriut nga roboti...
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cfar eshte Dashurija?

Mesazh nga Vizioner prej Fri Mar 26, 2010 7:03 pm

...vetem nje Term!?

fiuuu


Edituar për herë të fundit nga Vizioner në Tue Oct 26, 2010 7:20 pm, edituar 1 herë gjithsej

_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1298
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cfar eshte Dashurija?

Mesazh nga Nela prej Sat Apr 03, 2010 4:23 pm

Vizioner shkruajti:...vetem nje Term! fiuuu

Sad
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cfar eshte Dashurija?

Mesazh nga Nela prej Sat Oct 23, 2010 10:34 pm

Dashuria... eshte jete, shijoje.
Dashuria eshte enderr, endrroje.
Dashuria eshte e bukur, adhuroje.
Dashuria eshte dhimbje, sheroje.
Dashuria eshte tradheti, mesohu me te.
Dashuria eshte detyre, plotesoje.
Dashuria... eshte pasuri, ruaje.
Dashuria... eshte loje, luaje.
Dashuria... eshte mister, zbuloje.
Dashuria... eshte fat, perfitoje.
Dashuria... eshte avanture, kujdes.
Dashuria... eshte luft, mesohu edhe me te.
Por dashuria... eshte dashuri, lufto per te!...*

NELA thnx

avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cfar eshte Dashurija?

Mesazh nga e panjohura prej Tue Oct 26, 2010 3:46 pm

C'fare eshte dashuria pyeten nje plak!!!

Plaku u pergjigj : 'Shko ne kopsht dhe me sill lulen me te bukur!'.. Djali shkoi ne kopsht dhe u kthye pas pak kohe me duart bosh. 'E gjete?' -pyeti plaku. Djali tha : 'Gjeta 1 lule te bukur, por vazhdova te kerkoja duke shpresuar qe te gjeja nje tjeter akoma me te bukur. Me von e kuptova se ajo kishte qen me e bukura dhe u ktheva pas ta merrja ,por nuk e gjeta me!'... Ateher plaku i tha : 'Kjo eshte Dashuria e Vertet... Nuk e vlereson kur ajo qendron perballe teje, por e kupton sa e rendesishme ishte vetem pasi e ke humbur!
avatar
e panjohura
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 383
Reputation : 0
Anmeldedatum : 22/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cfar eshte Dashurija?

Mesazh nga Lilly prej Wed Oct 27, 2010 3:32 am

e panjohura shkruajti:C'fare eshte dashuria pyeten nje plak!!!

Plaku u pergjigj : 'Shko ne kopsht dhe me sill lulen me te bukur!'.. Djali shkoi ne kopsht dhe u kthye pas pak kohe me duart bosh. 'E gjete?' -pyeti plaku. Djali tha : 'Gjeta 1 lule te bukur, por vazhdova te kerkoja duke shpresuar qe te gjeja nje tjeter akoma me te bukur. Me von e kuptova se ajo kishte qen me e bukura dhe u ktheva pas ta merrja ,por nuk e gjeta me!'... Ateher plaku i tha : 'Kjo eshte Dashuria e Vertet... Nuk e vlereson kur ajo qendron perballe teje, por e kupton sa e rendesishme ishte vetem pasi e ke humbur!

Bravo Kjo dmth qe kush e ka gjetur lulen me te bukur t'a mbaje fort sepse eshte fatlum.

_________________
Lumturi nuk do te thote te besh ate qe do por te duash ate qe ben.
avatar
Lilly
Global Moderator
Global Moderator

Anzahl der Beiträge : 751
Reputation : 10
Anmeldedatum : 13/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cfar eshte Dashurija?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi