Forumi Evolucion

Ne ndihme te Antarve

Shko poshtë

Ne ndihme te Antarve

Mesazh nga Vizioner prej Sun Dec 27, 2009 10:17 pm

ketu mund te shkruani per cdo problem qe keni ne Forum, sqarime per funksione te ndryshme!

Psh. vendosja e nje Video:

Mbasi keni marre me Coppy URL-ne psh nga Youtube. Klikoni tek shenja lart qe eshte ne ngjyre JESHILE, si nje Film. Mbasi te hapet ajo, ne dritare fusni URL-ne dhe pastaj klikoni "OK". URL-ja vjen-del pastaj direkt ne fushen e mesazheve.
Mbasi shkruani dhe Textin klikoni "Senden" ose "Postoje" dhe Video shfaqet.

E vecante: Kur doni te shkruani nje Text dhe doni qe ai te jete siper Video-s, uleni URL-ne poshte, qe ju ka dale ne faqe dhe pastaj shkruani Textin lart.

* * *

Vendosja e nje Fotoje:

Klikoni ke dritarja-ikonat ku jane 2 -dy- figura mbi njera-tjetren dhe thote "Vendosni nje Foto". Mbasi hapet ajo, kliko ke "File" per te marre Foton nga Albumi jot. Mbasi hyn kliko "Host it" ku hapen 2 URL dhe 1 http. Aty merr me Coppy Http-ne poshte dhe kliko ke Ikona-Dritarja ku thote "Image" qe eshte ngjitur me dritaren ku klikuat ne fillim. Mbasi te hapet, fusni http-ne qe i bete Coppy dhe kliko "OK". http-ja del ke faqia qe do shkruani Textin, si ne rastin e Video-s!

Pershendetje
Vizioner
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ne ndihme te Antarve

Mesazh nga Lilly prej Sat Mar 27, 2010 4:04 pm

Megjithëse administratorët dhe moderatorët e këtij forumi do mundohen të fshijnë ose redaktojnë shkrime të kundërshtueshme sa më parë, është e pamundur që të rishikohet cdo mesazh. Prandaj ju duhet të kuptoni se mesazhet e postuara në këtë forum janë shprehje e opinionit të autorit dhe jo të administratorit, moderatorëve apo webmasterit (përvec rasteve kur këta të fundit janë autorë të shkrimeve) dhe ata nuk mund të mbahen përgjegjës.

Ju pranoni të mos shkruani mesazhe abuzuese, vulgare, të neveritshme, urryese, kërcënuese, shpifëse apo cdo lloj materiali që mund të bjerë ndesh me ligjet në përdorim. Shkrime të tilla do cojnë në përjashtimin tuaj të menjëhershëm dhe të përhershëm (dhe njoftimin e ISP-së tuaj). Adresa IP për cdo mesazh regjistrohet për të bërë të mundur aplikimin e këtyre procedurave. Ju pranoni që webmasteri, administratori dhe moderatorët e këtij forumi kanë të drejtë të fshijnë, redaktojnë, zhvendosin apo kycin cdo temë sipas gjykimit të tyre. Si përdorues ju pranoni që informacioni që ju dhatë do të ruhet në një regjistër. Megjithëse ky informacion nuk do i jepet askujt pa lejen tuaj webmasteri, administratori dhe moderatorët nuk mund të mbahen përgjegjës nqs ky informacion vidhet.

Ky forum përdor cookies për të ruajtur informacion në kompjuterin tuaj. Këto cookies nuk përmbajnë asnjë informacion personal, ato shërbejnë vetëm për përmirësimin e shërbimit që ofrohet nga ky forum. Adresa e postës elektronike përdoret vetëm për konfirmimin e regjistrimit tuaj dhe fjalëkalimit (dhe në rastet kur u dërgohet një fjalëkalimi i ri nqs harroni atë që kishit).

(Shkruar nga Sennia)

_________________
Lumturi nuk do te thote te besh ate qe do por te duash ate qe ben.
avatar
Lilly
Global Moderator
Global Moderator

Anzahl der Beiträge : 751
Reputation : 10
Anmeldedatum : 13/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kerkese per Moderator

Mesazh nga Lilly prej Sat Mar 27, 2010 4:06 pm

Per interesimin tuaj per Moderator apo Global Moderator,ju lutem me shkruani me Mesazh Privat ose ne krye te faqes keni''Grupet e Anetareve'' mund te klikoni dhe aty per tek cili grup deshironi te paraqesni kerkesen tuaj.
Faleminderit te gjitheve per interesimin dhe kontributin tuaj ne Forumin Evolucion.

_________________
Lumturi nuk do te thote te besh ate qe do por te duash ate qe ben.
avatar
Lilly
Global Moderator
Global Moderator

Anzahl der Beiträge : 751
Reputation : 10
Anmeldedatum : 13/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ne ndihme te Antarve

Mesazh nga Vizioner prej Fri Apr 02, 2010 11:44 am

Lexoni ketu, se si mundte fusni Foto dhe Video ne Temat e ndryshme.

Gjithashtu, mund te beni dhe pyetje ketu rreth Forumit!

thnx

_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ne ndihme te Antarve

Mesazh nga Vizioner prej Wed Jun 23, 2010 2:32 pm

Kush deshiron te nderroje Nickun, sigurisht kur ka arsye te forta, mund te me shkruaje mua ne pm duke me shkrujt dhe >nickun e Ri, sepse nderrimin mund ta bej VETEM une.

Gjithashtu, kush ka humb Passwordin, mund te me shkruaje ne e-mail: multi.media@yahoo.de duke me thene Passwordin e Ri dhe une bej nderrimin e tij.

Vizioner

_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ne ndihme te Antarve

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi