Forumi Evolucion

Shprehje Filozofike

Faqja 3 e 3 Previous  1, 2, 3

Shko poshtë

Re: Shprehje Filozofike

Mesazh nga ely prej Mon Jun 14, 2010 7:55 pm

Thuaj gjithmonë atë që mendoni,pa harruar se sa e çmuar është ndonjehere heshtja.
- Wheel Xavier
avatar
ely
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 239
Reputation : 6
Anmeldedatum : 31/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Shprehje Filozofike

Mesazh nga Sennia prej Mon Jun 14, 2010 9:32 pm

Sennia shkruajti:
ely shkruajti:Shumë njerëz levizin rremat kundër meje, por derisa unë te jem vetvetja do te shkoj pertej oqeanit.
- Melcarne Lorenzo

e bukur

ely ta kopjova pak kete, sbesoj se te vjen keq Smile


do te marr pak edhe kete "Zemra është bërë për të zëvendësuar trurin kur truri nuk arrin te kuptoje!
- Antonio Banna"
do ta ve here tjeter , kaq nuk marr me :D
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Shprehje Filozofike

Mesazh nga ely prej Mon Jun 14, 2010 10:36 pm

merr sa te duash dhe kush te pelqej une prandaj i sjell, ne te pelqejne ... edhe une i kopjoj - ohh
avatar
ely
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 239
Reputation : 6
Anmeldedatum : 31/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Shprehje Filozofike

Mesazh nga Vizioner prej Tue Jun 15, 2010 9:42 am

Me perpara, Femrat donin te gatuanin si Mami.....sot Femrat pijne-dehen si Babi!

hmmm, sa kane ndryshu kohet!!! Smile

_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Shprehje Filozofike

Mesazh nga Sennia prej Tue Jun 15, 2010 10:45 am

Vizioner shkruajti:Me perpara, Femrat donin te gatuanin si Mami.....sot Femrat pijne-dehen si Babi!

hmmm, sa kane ndryshu kohet!!! Smile


bukur kjo haha
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Shprehje Filozofike

Mesazh nga Lilly prej Tue Jun 15, 2010 3:57 pm

Vizioner shkruajti:Me perpara, Femrat donin te gatuanin si Mami.....sot Femrat pijne-dehen si Babi!

hmmm, sa kane ndryshu kohet!!! Smile


Bravo hahahahaha hahahahaha

_________________
Lumturi nuk do te thote te besh ate qe do por te duash ate qe ben.
avatar
Lilly
Global Moderator
Global Moderator

Anzahl der Beiträge : 751
Reputation : 10
Anmeldedatum : 13/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Shprehje Filozofike

Mesazh nga e panjohura prej Sat Jun 26, 2010 10:16 am

-Nëqoftëse ajo qe do të thuash nuk është më e bukur se qetësia,atëherë,qepe!
avatar
e panjohura
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 383
Reputation : 0
Anmeldedatum : 22/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Shprehje Filozofike

Mesazh nga Sennia prej Tue Jun 29, 2010 11:42 pm

• Nje here duke marre nje vendim, duhen mbyllur veshet ndaj argumenteve te kunderta me te mira. Kjo tregon nje karakter te forte. Me raste, pra, duhet mashtruar vullneti deri ne budallallek.
Nietzsche
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Shprehje Filozofike

Mesazh nga Lilly prej Fri Jul 16, 2010 8:18 pm

Nëse do të kuptosh të metat e një vajze, lavdëroje tek shoqet...!
Benjamin Franklin

_________________
Lumturi nuk do te thote te besh ate qe do por te duash ate qe ben.
avatar
Lilly
Global Moderator
Global Moderator

Anzahl der Beiträge : 751
Reputation : 10
Anmeldedatum : 13/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Shprehje Filozofike

Mesazh nga Lilly prej Fri Jul 16, 2010 8:20 pm

Nëse do të vlerësosh nje person, gjykoje më mirë nga pyetja sesa nga përgjigja që jep...!!!

_________________
Lumturi nuk do te thote te besh ate qe do por te duash ate qe ben.
avatar
Lilly
Global Moderator
Global Moderator

Anzahl der Beiträge : 751
Reputation : 10
Anmeldedatum : 13/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Shprehje Filozofike

Mesazh nga ely prej Sun Aug 01, 2010 1:03 amnjeriu eshte qenie e lire dhe subjekt i mekatit dhe pergjegjes i te keqes se vetvetes!
Francescopaolo Calciano
avatar
ely
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 239
Reputation : 6
Anmeldedatum : 31/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Shprehje Filozofike

Mesazh nga roberta prej Wed Aug 11, 2010 12:01 am

weeeeeeeeeeee si le qe si le keto shprehjet ti ... te kam then une do te mesojne keq ec ne shqiperi jeto nje vit dhe je filozofia vete cdo me shprehjet xhan Wink
avatar
roberta
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 13
Reputation : 0
Anmeldedatum : 10/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Shprehje Filozofike

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 3 e 3 Previous  1, 2, 3

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi