Forumi Evolucion

Gjakmarrja:Kanuni i Leke Dukagjinit

Shko poshtë

Gjakmarrja:Kanuni i Leke Dukagjinit

Mesazh nga Vizioner prej Wed Aug 03, 2011 1:12 pm

Mendoj se, nje Teme qe duhet diskutuar gjere e gjate eshte ajo e gjakmarrjes ne Shqiperi.
Diskutimi nga Ne shqiptaret rreth ketij fenomeni, anashkalohet sikur me qene dicka normale!
Jane me dhjetra njerez qe ne emer te "Kanunit" te Leke Dugagjinit, jane te ngunjuar neper shtepi apo kulla ne veriun e shqiperise!
Jane femije te vegjel qe nuk shohin driten e diellit, qe nuk shkojne ne shkolla dhe nuk bejne nje jete normale sic ben cdo femije tjeter qofte edhe ne pjesen tjeter te Shqiperise!

A nuk eshte kjo nje fatkeqesi sociale-shoqerore e nje pjese te vendit tone?

Jetojme ne vitet 2011. Jetojme ne vitet e nje zhvillimi teknollogjik te pa menduar ndonjehere, fale kjo njerzve qe punojne, qe mendojne, njerzve qe kane vizione per zhvillim e shoqerise dhe lehtesimin e jetes se saj, sigurisht qe, edhe perfitojne ekonomikisht nga gjetjet-krijimet e tyre.

Ne fakt, gjakmarrja nuk existon vetem ne veri te shqiperise, atje ka rrenjet si me thene, por ajo exiton edhe ne qytetet e tjera ne nje forme apo tjetren prandaj, nuk duhet anashkaluar dhe te heshtet.

Secili nga ne, me mendimin e tije mund te sensibilizoje sado pak, mund te beje te vetedijshem edhe ndonjerin nga ato te ngujumit qe mbase rastesisht apo jo, lexon forumet tona.

Ne, nuk duhet te heshtim!


Po fus kete film te shkurter, dhe uroj qe sicili nga ju, te gjeje pak kohe dhe ta shikoje, te gjeje pak kohe e te mendoje.


-Gjaku-

-1-

-2-

-3-

-4-

-5-

-6-


_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1298
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi