Forumi Evolucion

Futboll:Lajme te dites

Shko poshtë

Futboll:Lajme te dites

Mesazh nga Vizioner prej Thu Dec 02, 2010 8:26 pm

Kupa e Botës, fitojnë Rusia (2018) dhe Katari (2022)Rusia zgjidhet si pritësja e Kupës së Botës 2018, ndërsa Katari do të jetë vendi organizator i evenimentit në 2022.


Rusia u rendit përpara Anglisë, Spanjës, Portugalisë dhe Holandë-Belgjikës.


Ndërsa Katari mundi Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Australinë, Japoninë dhe Korenë e Jugut.


Të dy vendimet u morën sot në një votim të fshehtë të anëtarëve të bordit ekzekutiv të FIFA-s.

_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi