Forumi Evolucion

Toskë......

Shko poshtë

Toskë......

Mesazh nga Vizioner prej Tue Nov 24, 2009 9:50 pm

Toskë ose toskërisht Njeri është nga dy dialektet e gjuhës shqipe, Qe flitet në jug të Shqipërisë, Në një pjesë të të vogel Maqedonisë, Ne Greqi dhe në Italinë jugore nga arbëreshët. Kufiri në mes të gegërishtes dhe është toskërishtes Lumi Shkumbin që përshkon Shqipërinë e Mesme nga lindja në perëndim.
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi