Forumi Evolucion

Turizmi ne Bote

Shko poshtë

Turizmi ne Bote

Mesazh nga Vizioner prej Mon Oct 11, 2010 10:06 am

Cdokush kalon pushimet ne nje vend te preferuar sipas tij. Atje shikon dhe njeh Kultura te ndryshme.
Dhe, cdokush ka dicka per te shprehur rreth mbresave te lena nga "X" vend. Qofshin ato, mbresa Positive dhe Negative, duke i shprehur ketu, ndihmojne dhe te tjeret te njohin-mesojne dicka rreth ketyre vendeve Turistike.

Informacioni qe mund te paraqitet ketu, mund te jete dhe i lexuar ne Media.

_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Turizmi ne Bote

Mesazh nga Vizioner prej Mon Oct 11, 2010 10:29 am

Kujdes, Hajdutet!Ne nje sekonde, mund te "iki" Portofoli Juaj nga xhepi dhe, pushimet kthehen ne merzitje.
Turistet jane "gjahu" me i mire-majmur per hajdutet e xhepave. Ato jane me te shkujdesur ne mbajtjen e sendeve te tyre si, kamera, portofoli, cantat dhe shume sende te tjera.
Hajdutet, nuk i "gjuajne" Turistet vetem ne Plazh por edhe ne qytet, ne vendet e shume populluara ne shume qytete te Europes.

Tripadvisor.de, sipas komenteve dhe informacioneve te shume Userave, ka analizuar dhe nxjerre dhjete qytetet-shtetet me te "rrezikshme".


10 - London, Anglia


9 - Teneriffa, Spania


8 - Lisabon, Portugal


7 - Costa Blanca, Spania


6 - Prag, Cekia


5 - Athen, Greqi


4 - Madrid, Spania


3 - Paris, France


2 - Rom, Italia


1 - Barcelona, Spania


Pushime

_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi