Forumi Evolucion

Hotelet me te vecante ne Bote

Shko poshtë

Hotelet me te vecante ne Bote

Mesazh nga Vizioner prej Sun Aug 22, 2010 10:35 am


Aria Resort, Las Vegas

Ndertesa gjigande te veshura me xham reflektues.
Dritare super te medha, me veshtrim mbi L.V.
Te pajisur me teknologji moderne, qe e "fut" njeriun ne nje Bote tjeter.
Nepermjet Touchscreen-Display, zgjedh klienti ndricimin e deshiruar si dhe musiken plus temperaturen e dhomes-ambientit.
Ka nje Casino te veten, 16 Resorante dhe 10 Bar.

_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Hotelet me te vecante ne Bote

Mesazh nga Vizioner prej Sun Aug 22, 2010 10:45 am


Hotel Jested, Liberec

Ndodhet mbi malin Jested ne Ceki, ku pamja nga dhomat e tij "humb" ne pefundesi.
Ka nje paraqitje qe i perngjan nje UFO me lartesi 100 metra.
Eshte ndertuar ne vitet 1960 nga Arkitekti Karel Hubacek i cili per kete veper mori dhe cmimin "Perret", te dhene nga qendra Internacionale e Arkitektures.
Hoteli eshte me 3 Yje dhe ka 50 dhoma.
_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Hotelet me te vecante ne Bote

Mesazh nga Vizioner prej Sun Aug 22, 2010 10:52 am


NH Fiera, Milano

Kane ngjashmeri me shume te njohuren, kullen ne Pisa.
Jane projektuar nga Arkitekti Dominique Perrault.
Ka 398 dhoma shume moderne._________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Hotelet me te vecante ne Bote

Mesazh nga Vizioner prej Sun Aug 22, 2010 11:03 am


Marina Bay Sands, Singapur

Tre Kullat, bashkohen lart me nje lidhje qe i ngjan nja varke apo "derrase" qe perdorin Surfer ne det.
Tre ndertesat qe jane me nga 55 kate, 200 metra te larta dhe jane te veshura me xhama pasqyrues.
Aty ndodhen tre Infinity-Pools, restorante dhe 250 lloje te ndryshme pemesh dhe lulesh.
Eshte nje pune fantastike-mjeshterore e Arkitektit Mosche Safdie._________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Hotelet me te vecante ne Bote

Mesazh nga Vizioner prej Sun Aug 22, 2010 11:10 am


Seeko’o Hotel, Bordeaux

Seeko'o ne gjuhen Inuit do te thote "Akullnaje" ose "mal akulli".
Me kete perngjan dhe ky Hotel 5-katesh i ndertuar ne vitin 2007 nga Arkitekti Jean-Christophe Masnada.
Por, mbrenda, jo ashtu si pamja nga jashte e "ftohte-akulli", hoteli eshte modern dhe te afron nje "ngrohtesi".
Nga dhomat e tij shikohen plantacionet e Veres._________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Hotelet me te vecante ne Bote

Mesazh nga Vizioner prej Sun Aug 22, 2010 11:15 am


"W" Hotel, Barcelona

Ne pamjen e pare, Hoteli te jep pershtypjen e nje Bishti te Peshkaqenit.
Hoteli eshte mbrenda i komletura me Sistemet me moderne te kohes.
Nga taraca e tij, njeriu ka nje pamje fantastike para tij.

_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Hotelet me te vecante ne Bote

Mesazh nga Vizioner prej Sun Aug 22, 2010 11:25 am


Monte-Rosa, Zermatt

Eshte ndertuar mbi nje mal me lartesi 2883 meter mbi nivelin e detit.
Eshte ne forme 8 kendesh dhe i veshur me Alumin ne ngjyre Silber-Sermi.
Ne gjuhen e pupullit, ky Hotel thirret-quhet dhe "Kristal mali" nga forma dhe veshja qe ka.
Ne kete Hotel, mund te shkohet vetem ne kembe....ose nga qielli Smile

_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Hotelet me te vecante ne Bote

Mesazh nga Vizioner prej Sun Aug 22, 2010 11:33 am


Marqués de Riscal, Elciego

Kete Hotel qe ndodhet ne Elciego, e frekuentojne ne rradhe te pare, te dashuruarit mbas Veres, sepse Hoteli ndodhet mbrenda Plantacioneve te Veres ne regionin-zonen Rioja.
Ky Hotel me 5-Yje, ka nje forme shume te vecante, qe i perngjan nje shiriti Filmi Kinemaje.
Arkitektura e ketij Hoteli, u puna nga Frank O. Gehry i qendres se Museut te Arkitektures ne Bilbao.

_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Hotelet me te vecante ne Bote

Mesazh nga Vizioner prej Sun Aug 22, 2010 11:40 am


Crystal Pavillion

Ky Hotel, me nje Arkitekture si ne Filamt me Alien, Anijet e tyre Kosmike, apo ndertesat e tyre ne forma deri diku te cuditshme, ndodhet akoma ne leter-projektim dhe Maket-Model.

_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Hotelet me te vecante ne Bote

Mesazh nga Sennia prej Fri Dec 24, 2010 11:46 am

Vizioner shkruajti:
Crystal Pavillion

Ky Hotel, me nje Arkitekture si ne Filamt me Alien, Anijet e tyre Kosmike, apo ndertesat e tyre ne forma deri diku te cuditshme, ndodhet akoma ne leter-projektim dhe Maket-Model.

wow ky qenka fantastik

Edhe hotelet e tjera shume interesante..urime per perzgjedhjen Smile
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Hotelet me te vecante ne Bote

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi