Forumi Evolucion

Elementi kimik: Burre

Shko poshtë

Elementi kimik: Burre

Mesazh nga e panjohura prej Thu Jun 24, 2010 2:41 pm

[b]
Simboli kimik: [Br]
Masa atomike: I pranuar 100 kg por izotopet mund të ndryshojnë nga 70 – 200 kg
Shpeshtësia: Frekuentimi i rregullt i stadiumeve, fushave te sportit, Skedinave, TV, Play Station, Bareve & Pubeve dhe cdo qender ku mund te zbrazet kollaj portofoli.
Karakteristikat fizike:
1. Sipërfaqen zakonisht e ka të ashper.
2. Vlon vetem nese eleminohet elementi portofol
3. Shkrihet nëse i ofrohet trajtimi i veçantë; prioritet ledhatimet.
4. Bëhet i thartë nëse i vendos limit
5. Gjendet në natyrë forma të ndryshme
6. Jep rezultate nëse nuk aplikohet presion

Tiparet kimike:
1. Ka afinitet të madh ndaj formave femerore.
2. Absorbon sasi të mëdha të substancave të perbera
3. Mund të eksplodon spontanisht pa paralajmërim paraprak dhe pa ndonjë arsye të njohur
4. Tregon aktivitet dukshëm të shtuar pas tretjes në alkool
5. Mjeti më i fuqishëm reduktues i parave ne aplikime skedinash dhe loje bixhozi

Përdorimi i përditshëm:
1. Perdorues makinerish, posaçërisht i veturave sportive
2. Flirtues efikas
3. Mjet shumë efikas qelbes

Testet:
1. Mostrat e aplikuara mbi te tregojne se nderrimet e shpeshta te ngjyrave vijne si pasoje e ndryshimeve te temperaturave te brendshme te tij.
2. Skuqet dhe nxehet kur vendoset prapa mostrës më të mirë

Hazardet potenciale :
1. Tejet i rrezikshem, përveç në duart me përvojë
2. Nuk lejohet posedimi i më shumë se një mostre të këtoj elementi, edhe pse disa mostra mund të mirëmbahen por në lokacione të ndryshme dhe për sa kohë që mostrat e ndryshme të këtij elementi nuk vijnë në kontakt të drejtpërdrejt me njëri tjetrin.

Kujdes!
EKSPOZIMI I ZGJATUR NDAJ KËTIJ ELEMENTIT MUND TË SHKAKTOJE DËMTIM SERIOZ FIZIK, MENDOR DHE FINANCIAR.[b]
avatar
e panjohura
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 383
Reputation : 0
Anmeldedatum : 22/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Elementi kimik: Burre

Mesazh nga Sennia prej Wed Jun 30, 2010 12:10 am

hahhahah, shume e bukur kjo E panjohura, vec se duhet spostuar pak ti pershtat me shume vendit
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Elementi kimik: Burre

Mesazh nga esteri prej Mon Jul 12, 2010 6:27 pm

uauuuuuuuuuuuuuuuu sa e bukur dhe e vertete haahhahaaahaahahha MONSTER i identifikuar me fjalen BURRE......... Kercimtar
avatar
esteri
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 28
Reputation : 0
Anmeldedatum : 12/03/2010
Alter : 24

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Elementi kimik: Burre

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi