Forumi Evolucion

Kampionati Boteror 2010

Faqja 2 e 3 Previous  1, 2, 3  Next

Shko poshtë

Re: Kampionati Boteror 2010

Mesazh nga Sennia prej Mon Jul 05, 2010 1:55 pm

shiko si qesh me fatkeqesine e te tjereve gjuha

Pavaresisht eleminimit,BRAZILI mbetet 1..po i ka loja keto, cti besh.

Ishalla ju rreh spanja socer socer
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Kampionati Boteror 2010

Mesazh nga Vizioner prej Wed Jul 07, 2010 8:18 am

6.07.2010 - 1/2 e Finales

Uruguaji 2-3 Hollande


Hollanda Finalisti i pare Bravo

_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Kampionati Boteror 2010

Mesazh nga juna prej Wed Jul 07, 2010 8:08 pm

FO00000000RCA DEUTSCHLAND
happy


keshtu do bejne gjermanet kur te bejne golin tralala --hhahhha

socer jaaa
kiss
avatar
juna
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 51
Reputation : 0
Anmeldedatum : 24/11/2009
Ort : Albania

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Kampionati Boteror 2010

Mesazh nga Vizioner prej Wed Jul 07, 2010 8:56 pmGjermania 5:2 Spanja

huurraa huurraa huurraa huurraa

_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Kampionati Boteror 2010

Mesazh nga Lilly prej Wed Jul 07, 2010 11:30 pm

Ngushellime Vizioner,Juna dhe te gjithe tifozat Gjermane,se besoja se do humbiste kjo skuader e madhe.

_________________
Lumturi nuk do te thote te besh ate qe do por te duash ate qe ben.
avatar
Lilly
Global Moderator
Global Moderator

Anzahl der Beiträge : 751
Reputation : 10
Anmeldedatum : 13/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Kampionati Boteror 2010

Mesazh nga zeshkane prej Wed Jul 07, 2010 11:40 pm

Bye bye Deutschland e viva Espagna huurraa huurraa huurraa
Nje Coffe te forte per vizion qe ti mbledhi zemren Sad
Ngushellime
avatar
zeshkane
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 108
Reputation : 3
Anmeldedatum : 17/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Kampionati Boteror 2010

Mesazh nga Vizioner prej Wed Jul 07, 2010 11:51 pm

7.07.2010, 1/2 e Finales

Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad

Gjermania 0-1 Spanja

Respekt Spanjes per lojen qe beri! Me merite, me i miri fitoji!

Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad


Finale

Hollande - Spanje

_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Kampionati Boteror 2010

Mesazh nga juna prej Thu Jul 08, 2010 9:49 am

Sad Sad Sad
bashkohem me mendimin e vizionerit qe loje me te mire beri spanja--edhe pse me keqardhje por e meritoi!

jaaa
avatar
juna
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 51
Reputation : 0
Anmeldedatum : 24/11/2009
Ort : Albania

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Kampionati Boteror 2010

Mesazh nga zeshkane prej Thu Jul 08, 2010 12:26 pm

Bravo Vizio dhe Juna per fair-play-in tuaj, une e pashe ndeshjen dhe Spanja e meritonte te fitonte pasi e dominoi ndeshjen...
Vizio "c'est la vie" thone francezet, (keshtu e ka jeta)

Vizo dhe Juna puc
avatar
zeshkane
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 108
Reputation : 3
Anmeldedatum : 17/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Kampionati Boteror 2010

Mesazh nga Sennia prej Thu Jul 08, 2010 4:58 pm

po dihej qe Gjermania do humbte kete loje , sepse po tregonte shume mendjemadhesi

Tani per finalen mendoj se do ta marri Hollanda, edhe pse Spanjen e kam perzemer, mendoj se Hollanda e meriton kete boteror.
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Kampionati Boteror 2010

Mesazh nga Eria prej Thu Jul 08, 2010 5:10 pm

E dija qe keshtu do perfundonte per Gjermanet....fryhen shpejt ata dhe dje kishin frike nga Spanja....kane luajtur mire deri dje...por dje kishin tmerr....Me behet qejfi qe doli parashikimi ime :D

_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Kampionati Boteror 2010

Mesazh nga Lilly prej Thu Jul 08, 2010 6:29 pm

Eria te doli parashikimi ty edhe oktapodit :P
Po finalen kush mendon se do e fitoje Hollanda apo Spanja?

_________________
Lumturi nuk do te thote te besh ate qe do por te duash ate qe ben.
avatar
Lilly
Global Moderator
Global Moderator

Anzahl der Beiträge : 751
Reputation : 10
Anmeldedatum : 13/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Kampionati Boteror 2010

Mesazh nga Eria prej Thu Jul 08, 2010 7:09 pm

Spanja se me pelqejne mua..dhe Hollanda se kam babin me Hollanden...Le te fitoje kush te doje..mjafton te jete ndeshje e bukur dhe fairplay....dhe ishalla mos te bejne shume zhurme ketu,se ne 12 kam provim :D

_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Kampionati Boteror 2010

Mesazh nga Vizioner prej Fri Jul 09, 2010 3:11 pm

Oktopus-Orakel Paul "foli"Ishte ora 11:08 sot, kur Oktopus Paul hapi deren ku ishte Gjermania dhe "foli"!
Gjermania ne vend te trete.

Pastaj u vendosen Kutite me Spanjen dhe Hollanden. Oktopus shkon direkt ke Kutia e Spanjes dhe e hap.
Pra, Spanjia Kampione e Botes.


_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Kampionati Boteror 2010

Mesazh nga Vizioner prej Sun Jul 11, 2010 12:30 am

10 Korrik 2010

Ndeshje per vendin e 3-te

Gjermani 3-2 Uruguaji

Gjermania e treta, ne Kapionatin Boteror: Afrika 2010

Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo

_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Kampionati Boteror 2010

Mesazh nga Eria prej Sun Jul 11, 2010 12:32 pm

Paul foli:_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Kampionati Boteror 2010

Mesazh nga Vizioner prej Sun Jul 11, 2010 12:38 pm

Eria shkruajti:Paul foli:Oktopus - Paul eshte KOT!


Vini re, te gjithe Ekipet qe ka parashikuar ai, Kutia ka qene ne krah-anen e DJATHTE dhe ai gjithmon aty ka ik!

Pra, ai anon nga e Djathta!

Kete gje e kam Konstatuar une dhe ME VJEN CUDI qe, deri me sot se ka vene re asnje nga Miediat apo Ekipet! Smile
Edhe kur "parashikoji" per ndeshjen e Gjermanit dje, po ne krah te djathte ishte Kutia, si dhe per ndeshjen-Finalen sot, po ne krah te djathte ishte kutia e Spanjes! Po keshtu ka qene edhe per ndeshjet e tjera kur ka parashikuar! Po te vini ren ne ndeshjen Gjermani-Serbi, kutia e Gjermanit ishte MAJTAS dhe ai shkoji te Kutia Djathtas!!!!!! ne ndeshjet e tjera, Gjermani ka qene gjithmon Djathtas.

Jam une i pari qe e konstatoj????!!!! Mendoj qe po, perderisa nuk e kam lexuar deri me sot ne asnje vend-artikull!!! Smile Smile Smile Smile

Pra, nuk eshte rastesi zgjedhja qe ben Paul, por "defekt" i Paul qe shkon vetem Djathtas! Smile

Karton i Kuq per Paul

p.s. Ka dore Sali Berisha ne kete pune Smile

_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Kampionati Boteror 2010

Mesazh nga Eria prej Sun Jul 11, 2010 1:50 pm

GerberNX01 schrieb:07.07.2010
Der schwimmt wirklich immer nur zur rechten Seite, also kann man daraus echt keine Vorhersage ableiten. Egal was da gekrakelt wurde, Deutschland zieht heute Abend ins Finale gegen Holland ein


Togeta schrieb:07.07.2010
Das Schlimme an der ganzen Sache ist: Er hatte die ganze Zeit Recht (Wie auch immer...) und jeder Dorftrottel glaubt daran, typisch deutscher Aberglaube. Was mich an der ganzen Sache nervt, es vermasselt einem die WM. Absoluter Nervenreiber weil es 95 % der deutschen glauben werden. Aber ich bin davon überzeugt das Jogi und seine Jungs heute das Spiel ihres Lebens spielen. Wir haben England und Argentinien gemeuchelt. Sehrt euch Spanien an, die waren eigentlich bescheiden, wenig Tore, vielleicht etwas angriffslustiger, aber unsere Jungs sind listiger. Wir gewinnen, egal ob Müller fehlt, dann eben erst wieder im Final wo wir Holland heimschicken. Dann ist Deutschland endlich mal wieder Weltmeister! SCHICKT DIE SPANIER WIEDER HEIM, YEAH!!! Smile

_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Kampionati Boteror 2010

Mesazh nga Vizioner prej Sun Jul 11, 2010 2:25 pm

Tja...e shikon? Une si kisha lexuar ketu, por nxorra konkluzionin tim duke e pare ate-Oktopus se si vepron dhe ne c'ane anon!

Ok. nuk jam i vetmi qe e kam vene re nje gje te tille, por fakti tregon qe parashikimi i tij eshte i dyshimte, jo real!

_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Kampionati Boteror 2010

Mesazh nga Eria prej Sun Jul 11, 2010 2:54 pm

Er ist nur ein Oktopus,ein Tintenfisch...schemckt lecker..und kann doch nicht vorhersagen...

_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Kampionati Boteror 2010

Mesazh nga Vizioner prej Sun Jul 11, 2010 3:01 pm

Por, fakti eshte qe, te gjitha Kutite-Ekipet-Shtetet ne krah te djathte, kane fituar!!!!!!!!!!!!!

eeehhhh, cudi mbi cudine Smile

_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Kampionati Boteror 2010

Mesazh nga Eria prej Sun Jul 11, 2010 3:09 pm

Poshte Sali Berisha :D

_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Kampionati Boteror 2010

Mesazh nga Lilly prej Sun Jul 11, 2010 5:15 pm

haha haha Sala duhet ta shfytezoje kete fakt dhe te mburret se edhe ky oktopus''i famshem'' eshte me partine e tij :geek:

Oktopusi u perdor si dicka e re dhe terheqese per syrin e publikut,edhe per ti shtuar vemendjen dhe popullaritetin kampionatit,as me shume e as me pak.
Megjithate,meqenese sot eshte finalja e kampionatit,dhe me e rendesishmja dy skuadra Europiane do luajne,le te fitoje me i miri,kush vertet e meriton Smile

_________________
Lumturi nuk do te thote te besh ate qe do por te duash ate qe ben.
avatar
Lilly
Global Moderator
Global Moderator

Anzahl der Beiträge : 751
Reputation : 10
Anmeldedatum : 13/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Kampionati Boteror 2010

Mesazh nga Lilly prej Sun Jul 11, 2010 5:16 pm

Eria shkruajti:Er ist nur ein Oktopus,ein Tintenfisch...schemckt lecker..und kann doch nicht vorhersagen...hhmm

_________________
Lumturi nuk do te thote te besh ate qe do por te duash ate qe ben.
avatar
Lilly
Global Moderator
Global Moderator

Anzahl der Beiträge : 751
Reputation : 10
Anmeldedatum : 13/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Kampionati Boteror 2010

Mesazh nga Eria prej Sun Jul 11, 2010 6:06 pm

Eshte vetem nje oktapod,nje peshk...te shijon mire...dhe nuk ka sesi te mund te parashikoje fatin...Dakort Lilly Mace

_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Kampionati Boteror 2010

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 2 e 3 Previous  1, 2, 3  Next

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi