Forumi Evolucion

EM 2016

Shko poshtë

EM 2016

Mesazh nga Vizioner prej Fri May 28, 2010 8:13 pm

EM 2016: And the winner is...FrankreichSot u hodh ne Genf shorti per vendin organizator te Kampionatit Europian te Futbollit per Vititin 2016.
Dy kandidatet konkurues qe kishin ngel ne fund, mbas eleminimit te Italise ishin: Franca dhe Turqia.
Franca fitoji te drejten e organizimit, duke fituar 7 me 6 ne Votim.
Ne Votim, marrin pjese 13 antare te Komitetit eksekutiv te UEFA-s.

I urojme Frances, te organizoje nje kampionat te bukur dhe ku ISHALLA te marri dhe pjese Shqiperia pra, te kualifikohet.

socer socer socer socer socer

_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: EM 2016

Mesazh nga zeshkane prej Sat May 29, 2010 7:53 am

Allez la France !!!!!!!!!
socer
socer
socer
socer
socer
avatar
zeshkane
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 108
Reputation : 3
Anmeldedatum : 17/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi