Forumi Evolucion

Cohu Shqiptar!!!

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shko poshtë

Cohu Shqiptar!!!

Mesazh nga Vizioner prej Thu May 06, 2010 6:44 pm

REVOLUCION!

Cohuni o Popull shqiptar!
Cohuni dhe largojeni me FORCE ate Fashist, Pushtues te Shtetit shqiptar, Pushtues te zemrave Shqiptare!
Cohuni dhe largojeni gangrenen qe ka kap Shqiperine, jeten tuaj o Popull!
Cohuni, se ai - Sali Berisha, njeh vetem gjuhen e Forces!
Cohuni dhe mos lejoni me te vuajne ato 200 e ca shpirtera ne Greve Urie qysh prej 7 dietesh!

Cohu Shqiptar, prej gjumit COHU!
Largoje friken nga shpirti dhe behu "burre"!
Shqiptari i ka luftuar te gjithe pushtuesit edhe pse ndonese i "dobet" ne armatim por, i fuqishem ne Ideal, ne Shpirt!
Cohu Shqiptare, sepse sot nuk kemi pushtues te huaj por, kemi njeiun "tone" dhe, ai e ka emrin Sali Berisha!
Akoma se kuptoni qe jeni kthyer ne Shtet Mbreteror me Sulltan Sali Berishen???!!!! Akoma doni te vuani???!!!
Cohuni dhe mbroni veten tuaj, mbroni Shqiperine!!!
COHUNI
obobo

_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cohu Shqiptar!!!

Mesazh nga Vizioner prej Fri May 07, 2010 3:44 pm


_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cohu Shqiptar!!!

Mesazh nga Eria prej Fri May 07, 2010 7:08 pm

Jam dakort me cdo fjale qe thua Smile

_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cohu Shqiptar!!!

Mesazh nga Sennia prej Fri May 07, 2010 9:39 pm

Jeni larg ju dhe nuk i shikoni gjerat mire...
Ato protesa e greva sjane gje tjeter vec nje falsitet...I marrin me force punojesit e bashkesise se ps dhe i cojne ne tirane, edhe i kercenoje se "tani do behen shkurtime"- edhe mos shko po deshe.

Cfare kerkohet? Nese kerkohet ndryshim qeverie, le ta beje populli me deshire...Kur te detyrojne te shkosh me force ne nje protes kundra qeverise . imagjino cbejne keta sikur te vijne ne pushtet!!

Vertet nuk jemi ne kushte te mira, kerkojme me shume, por derisa njerezit nuk kane interes te ndryshojne qeverine, perse te behen trazira??
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 26

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cohu Shqiptar!!!

Mesazh nga Lilly prej Fri May 07, 2010 10:19 pm

Sennia,trazirat nuk sjellin kurre permiresim ne gjendjen e mjerueshme te nje populli,perkundrazi me keq e rendojne situaten.Gjuha qe dime te flasim ne,shqipetaret, eshte gjuha e dhunes,nuk dime te zgjidhim asgje ndryshe.Tani ne vertet qe nuk jetojme ne Shqiperi dhe se prekim realitetin si ata qe jetojne atje,por sdo shume te kuptosh se gjendja atje eshte e keqe.PS po vepron njelloj si PD kur ishte ne opozite,qe bente vetem mitingje kundra qeverise,kjo seshte ndonje gje e re.

Une jam dakort me Vizionerin,qe shoqerise shqiptare i duhet nje revolucion,nje ndryshim rrenjesor.PD e ka pasur slloganin''Per nje fillim te ri''por kurre nuk e zbatoj.

_________________
Lumturi nuk do te thote te besh ate qe do por te duash ate qe ben.
avatar
Lilly
Global Moderator
Global Moderator

Anzahl der Beiträge : 751
Reputation : 10
Anmeldedatum : 13/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cohu Shqiptar!!!

Mesazh nga Eria prej Fri May 07, 2010 11:23 pm

O Sennia po a e di ti,qe kur u be mitingu i PD,u derguan autobusa ne cdo qytet te merreshin te punesuarit ne shtet...dhe ne Tirane u be apeli per cdo nderrmarrje,kush nga punonjesit nuk ishte paraqitur,diten e hene merrte perjashtim nga puna---

_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cohu Shqiptar!!!

Mesazh nga Vizioner prej Sun May 09, 2010 11:58 am

Sennia shkruajti:
Cfare kerkohet? Nese kerkohet ndryshim qeverie, le ta beje populli me deshire...Kur te detyrojne te shkosh me force ne nje protes kundra qeverise . imagjino cbejne keta sikur te vijne ne pushtet!!

Vertet nuk jemi ne kushte te mira, kerkojme me shume, por derisa njerezit nuk kane interes te ndryshojne qeverine, perse te behen trazira??

Sennia inat lol!

Mos je dhe ti, ose me sakte familia jote, njera nga ato qe perfiton nga Korrupsioni atje? Nga mos Zbatimi i Ligjit????!!!! Qe nuk e sheh Varferine qe ka kllapos Shqiperine?!!!!???? Qe Shqiperia eshe e PUSHTUAR ne menyre ose ne emer te Demokracise nga Sali Berisha dhe Klika e tij?????!!!!
Qe ne Shqiperi cdo gje ka por, VETEM Demokraci JO??????!!!!!!!!!

Me zhgenjeve me keto qe shkruan!

_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cohu Shqiptar!!!

Mesazh nga Vizioner prej Sun May 09, 2010 12:05 pm


_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cohu Shqiptar!!!

Mesazh nga Vizioner prej Sun May 09, 2010 12:08 pmBravo Bravo Bravo Bravo Bravo

_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cohu Shqiptar!!!

Mesazh nga Vizioner prej Sun May 09, 2010 12:11 pm


Bravo Bravo Bravo

_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cohu Shqiptar!!!

Mesazh nga Vizioner prej Sun May 09, 2010 12:15 pmBravo Bravo Bravo Bravo Bravo

_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cohu Shqiptar!!!

Mesazh nga Vizioner prej Sun May 09, 2010 12:17 pmBravo Bravo Bravo Bravo Bravo

_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cohu Shqiptar!!!

Mesazh nga Vizioner prej Sun May 09, 2010 12:39 pmBravo Bravo Bravo Bravo Bravo

_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cohu Shqiptar!!!

Mesazh nga Vizioner prej Sun May 09, 2010 12:50 pmRose

_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cohu Shqiptar!!!

Mesazh nga Vizioner prej Sun May 09, 2010 1:23 pmRose

_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cohu Shqiptar!!!

Mesazh nga Vizioner prej Sun May 09, 2010 1:36 pmRespekt Elsa Lila! Respekt per femrat si ty!

Perulem me respekt para teje!


Edhe pse s'me njeh dhe mbase kurre sdo njihemi, te dhuroj nga Zemra nje buqete me Lule Rose


Nderuar qofshin Femrat si ti!

Me respekt Alfred H.

_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cohu Shqiptar!!!

Mesazh nga Eria prej Sun May 09, 2010 1:42 pm

Sennia po 97 e mban mend ti,do kesh qene e vogel...Pa me pyet mua,qe mbaj mend cdo moment..Qe mbaj mend kur dha doreheqjen Berisha,si beri populli,qe mbaj mend krismat,gjendjen e jashtezakonshme...Pse zgjedhje te lira i quan ato ne Shqiperi ti,kur detyrohesh te votosh,se merr perjashtimin nga puna...Une nuk jam as per te majte as per te djathte,por jam per ndryshim,jam per renien e kesaj klase politike te mykur...Do thuash ti,qe eshte e lehte per ne qe jemi jashte,te gjykojme,se nuk dime si eshte aty..E ke gabim ne dime me shume,se vijme njehere apo dy here ne vit dhe shikojme ca varferie ka pllakosur vendin...shikojme sa eshte rritur inflacioni se me Eurot tona,marrim sh here me pak leke,dhe blejme sh here me pak gjera..shikojme sa eshte shtuar lista neper dyqane,ku pyetja qe te vjen tani eshte do shkruash emrin apo do paguash (dukuri e thelluar kjo ne qytetet e vogla,fshatra po e po)..Une e shoh situaten me sy tjeter,behem keq per familjen time,kur degjoj qe prinderve u bie bretku perdite nga 10 ore ne pune dhe kur rrine muaj te tere pa marre rrogat...Me vjen keq per tim vella,qe e detyrojne te shkoj neper mitingje,po ashtu si dhe prinderit..E pra kete quan demokraci ti,per mua kjo eshte diktature autokraci,pushteti ne duart e nje njeriu,e nje klani...Edhe ka ardhur koha ti jepet fund,njehere e mire kesaj gjendjeje...MEgjithese tani eshte koha me e disfavorshme per opoziten te marri pushtetin,eshte nje arke shteti bosh,jane me miliarda borxhe te mbartura,eshte nje shtet i rrenuar ekonomikisht...ME keq se ne 97,kur shteti duhej te ngrihej nga themelet....
Une jam per ndryshim....dhe nuk flas vetem qe ketu,edhe atje e kam ngritur zerin....MAdje u them shpesh te njohurve mos me fusni ne teme politike,se marre zjarr shpejt..Une jam e lodhur,,,,,kur erdha ketej mendoja kur te perfundoja te kthehesha aty,po ku do punoj une aty...ne nje administrate ku te gjithe kane hyre me miq..Epo une miq nuk kam,i vetmi mik i imi diploma e huaj,notat e mira dhe shpresa per te ndryshuar dicka...Epo une sjam nga ato,qe lejon ministra si Pango,te ndihmojne te hapesh kemishen,nuk jam nga ato qe u lutem dhe u fal gjithcka bosave vetem per pune....
Une jam kundra rrymes,dhe e di qe ne Shqiperi,ne Shqiperine e sotshme une nuk kam vend....
Une dua NDRYSHIM

_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cohu Shqiptar!!!

Mesazh nga Eria prej Sun May 09, 2010 2:41 pm

Respekt Elsa Lila....

_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cohu Shqiptar!!!

Mesazh nga Sennia prej Sun May 09, 2010 4:00 pm

Eria shkruajti:Sennia po 97 e mban mend ti,do kesh qene e vogel...Pa me pyet mua,qe mbaj mend cdo moment..Qe mbaj mend kur dha doreheqjen Berisha,si beri populli,qe mbaj mend krismat,gjendjen e jashtezakonshme...Pse zgjedhje te lira i quan ato ne Shqiperi ti,kur detyrohesh te votosh,se merr perjashtimin nga puna...Une nuk jam as per te majte as per te djathte,por jam per ndryshim,jam per renien e kesaj klase politike te mykur...Do thuash ti,qe eshte e lehte per ne qe jemi jashte,te gjykojme,se nuk dime si eshte aty..E ke gabim ne dime me shume,se vijme njehere apo dy here ne vit dhe shikojme ca varferie ka pllakosur vendin...shikojme sa eshte rritur inflacioni se me Eurot tona,marrim sh here me pak leke,dhe blejme sh here me pak gjera..shikojme sa eshte shtuar lista neper dyqane,ku pyetja qe te vjen tani eshte do shkruash emrin apo do paguash (dukuri e thelluar kjo ne qytetet e vogla,fshatra po e po)..Une e shoh situaten me sy tjeter,behem keq per familjen time,kur degjoj qe prinderve u bie bretku perdite nga 10 ore ne pune dhe kur rrine muaj te tere pa marre rrogat...Me vjen keq per tim vella,qe e detyrojne te shkoj neper mitingje,po ashtu si dhe prinderit..E pra kete quan demokraci ti,per mua kjo eshte diktature autokraci,pushteti ne duart e nje njeriu,e nje klani...

pikerisht per kete po flisja edhe une Eria me pare. Sepse ankohemi qe po perdoren qytetaret per te marr pjese ne mitingje nga qeveria. Ngrihet nje krah tjeter politik per te vendosur"ndryshim" dhe ndjek te njejten rruge. Merr njerz me force ne mitingje, pasi partia socialiste ka shume bashki ne shqiperi dhe punojesit e saj po merren me force per ne miting. Mami im eshte nje nder to, sepse heren e pare qe nuk shkoi i thane qe do te heqim nga puna dhe sot u detyrua te shkonte.
Ky eshte ndryshimi qe partia socialiste po sjell?
Une nuk dua te merrem me politike sepse kjo sjell debate te gjera, keshtu me pelqen te jem me mendjehapur dhe te mos behem simpatizante e asnje krahu politik .

Une nuk mbrojta qeverine me lart, por thash qe keto protesta jane fallco, sepse nuk e duan njerezit ndryshimin e qeverise ,duan vetem politikanet te vijne ne pushtet.
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 26

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cohu Shqiptar!!!

Mesazh nga Sennia prej Sun May 09, 2010 4:02 pm

Se harrova, une nuk shikoj tv, sepse e di qe eshte nje kuti me genjeshtra
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 26

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cohu Shqiptar!!!

Mesazh nga Sennia prej Sun May 09, 2010 4:07 pm

Vizioner shkruajti:
Sennia inat lol!


une ndjenjat i perdor atje ku duhet vizioner..jo ne sporte argetimi si politika :D
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 26

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cohu Shqiptar!!!

Mesazh nga Eria prej Sun May 09, 2010 4:57 pm

Per te mos harruar,dhe per te mos iu rikthyer te shkuares...
Mos harroni:_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cohu Shqiptar!!!

Mesazh nga Vizioner prej Sun May 09, 2010 7:11 pm

O moj Shqipni...Maskarenjte...


Edituar për herë të fundit nga Vizioner në Sun May 09, 2010 7:19 pm, edituar 2 herë gjithsej

_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cohu Shqiptar!!!

Mesazh nga Sennia prej Sun May 09, 2010 7:16 pm

Eria, ju lutem shikojini gjerat me sy realist.
Shkoni pyesni 100 njerez te zakonshem qe shikoni ne rruge, ju siguroj uneqe 80 prej tyre jane indiferent per sa i perket ceshtjeve politike...shkon secili pas interesit qe ka, punes etj Nuk ekzistojne me bindjet e flaketa politike qe ju po thoni dhe une sinqerisht po cuditem.
Kjo sepse ne qe jetojme ketu, i shohim gjerat me syrin tone, jo me te medias. Ne i dime qe perfaqesuesit tane ne parlament nuk ecin sipas idealeve te nje politike te caktuar, por ashtu si ti marri rryma. Per cfare te bertasim ne??
e tille eshte gjendja... te ecesh me kohen dhe ti pershtatesh situates..nese jo behu don kishot
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 26

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cohu Shqiptar!!!

Mesazh nga Eria prej Sun May 09, 2010 8:24 pm

O Sennia po me realist se kaq ske ku vete,une nuk po them qe te majtet jane te mire dhe te djathtet jane te keqinjte...Une po them sistemi eshte mpleksur keq,po them populli vuan...dhe e drejte njerezve nuk ju intereson politika,se po tju interesonte,do ti bojkotonin zgjedhjet (po sua mban)...do ngriheshin te merrnin ne dre ate qe u takon..Demokratia = Pushtet i popullit....Une nuk jam me individe,nuk jam partiake...Une jam Shqiptare...JAm per rotacion,per brezin e ri,boll me politika te vjetra,boll duke pare te njejtat surreter per vite me radhe...boll me detyrime per pjesemarrje ne mitingje,boll me me varferi...boll me me mburrje per rritje ekonomike..Te gjitha jane pallavra..!!!!!!

_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cohu Shqiptar!!!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi