Forumi Evolucion

Cigarja elektronike

Shko poshtë

Cigarja elektronike

Mesazh nga Sennia prej Sat Apr 24, 2010 12:49 pm

Cigare elektronike, fjala e fundit e shkences


CIGARE ELEKTONIKE
Tashme, pas disa vitesh pritjeje, edhe ne Shqiperi arriten "Cigaret Elektronike". Keto cigare edhe pse ka mbi nje vit qe kane dale ne tregun boteror jane shume pak te njohura ne Shqiperi.


Edituar për herë të fundit nga Sennia në Sat Apr 24, 2010 1:02 pm, edituar 1 herë gjithsej
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cigarja elektronike

Mesazh nga Sennia prej Sat Apr 24, 2010 1:02 pm

Shpetoni mushkerite dhe kenaquni me cigare te pademshme per mjedis, ku dhe kur te doni, pa marre parasysh ndalesat. Cigaret elektronike permbajne krejt çka nevojitet, nikotine dhe shije duhani, ndersa nuk bejne dem. Ne disa vite te fundit ndalimi i duhanit ne vendet publike eshte çdo dite e me i shpeshte neper bote. Nuk lejohet te konsumohet ne bare, klube e restorante. Duhanpiresit pasionante veshtire qe do te heqin dore nga ky ves, prandaj shumekush ka nisur kerkimin per diçka, qe do te mund te zevendesonte thithjen e tymit te dendur nga shkopi i nikotines.

Lajmi i fundit, gjithsesi eshte shume interesant, pirje digjitale e duhanit, respektivisht cigare digjitale. Me ndihmen e ketij zbulimi, te varurit madje mund te marrin dozen e nevojshme te nikotines, pa lende kimike te demshme, pa permbajtje toksike dhe helme qe shkaktojne kancer. Perveç kesaj, keto cigare elektronike, respektivisht digjitale, mund te ndizen ne vende publike pa frike nga denimi, sepse me to nuk helmoni askend rreth jush. Crown7 eshte nje prej produkteve te tilla. Tubi i stilizuar ne forme te epruvetes, ne vete ka edhe mbushje e bateri. Ne mbushje gjendet uji, propilen glikoli, nikotina dhe shija e duhanit.

Nje mbushje e ketille eshte e barabarte me dy pako cigare. Edhe pse vet produkti eshte relativisht i shtrenjte, mbushjet jane me ekonomike sesa vete cigaret. Perveç kesaj, Crown7 vjen ne tri dizajne te ndryshme – cigare, cigarillo dhe llulle. Kjo forme e pirjes se duhanit, shfrytezuesit i furnizon me nikotinen e duhur dhe nuk e ndot mjedisin, leshon vetem gazra te parrezikshme, nuk le aroma te pakendshme ne rroba dhe nuk demton personat qe jane afer. Edhe nje produkt tjeter i ngjashem eshte Vapir, i cili thene me pak fjale, nuk djeg bimen, respektivisht duhanin, por e ben ate te avulloje. Ne kete menyre duhanpiresi mund te thithe nikotinen nga duhani, por pa e thithur tymin e demshem. Qe te dyja nga keto produkte, si dhe sigurisht nje varg te tjerash qe do te paraqiten ne treg, u mundesojne duhanxhinjve qe pa ndonje pengese te kenaqen ne nikotine dhe tym per “sherr apo hajer” te vetin.
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cigarja elektronike

Mesazh nga Vizioner prej Sat Apr 24, 2010 1:24 pm

Sennia shkruajti:Cigare elektronike, fjala e fundit e shkences


CIGARE ELEKTONIKE
Tashme, pas disa vitesh pritjeje, edhe ne Shqiperi arriten "Cigaret Elektronike". Keto cigare edhe pse ka mbi nje vit qe kane dale ne tregun boteror jane shume pak te njohura ne Shqiperi.

Sennia, cfare nuk del ne Shqiperi!!!!!!!!!surprize
Shkenca hyn me pare atje se sa ne Bote! Smile Dhe une jetoj ne "Bote" por se kam ndigjuar akoma kete lloj Cigarje!!!!!!!!!!!
Eeeeehhhhh, Kina eshte me afer me Shqiperine se sa me Gjermanine!Smile

Mos eshte ndonje loder Kineze, se ato dhe japonezet prodhojne shume lodra-budallalluqe! Smile, dhe tregetaret shqiptare po e shesin Sapunin per Djathe??!!! Shqiptari beson cdo gje qe vjen gjasme nga "Bota"!!!!!

_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cigarja elektronike

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi