Forumi Evolucion

Cila eshte genjeshtra me e besueshme qe keni bere?

Shko poshtë

Cila eshte genjeshtra me e besueshme qe keni bere?

Mesazh nga ely prej Fri Apr 16, 2010 6:15 pm

njehere ne chat ishte nje vajz e deshperuar me hyri ne pv por une isha me nick-koli me mori per cun ajo ishte ne kriz totale do vriste veten kam ndenjur tere naten ta bind se sja vlente te vdiste e aq shume u shqetesova per cfare thoshte sa harrova ti them se jam vajze..
me vjen turp dhe te qesh njekohesisht por me shume me vjen keq ti them se do zhgenjehej serish....
si perfundim genjeshtrat te hapin gropen mua me ben te hiqem si djale.....me e bukura qe mos te bente iluzione e kam genjyer duke i dhen lajmin se jam fejuar me vajzen qe doja shume -----(edhe lezby e kam bere veten....hmm cte ben genjeshtra qe ta mbash ate genjen pa fund)
kjo eshte genjeshtra ime me e madhe----

fajn e ka koli jo une-!!!!
avatar
ely
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 239
Reputation : 6
Anmeldedatum : 31/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cila eshte genjeshtra me e besueshme qe keni bere?

Mesazh nga Vizioner prej Fri Apr 16, 2010 7:03 pm

Ely, je e sigurte qe eshte kjo genjeshtra me e madhe? Smile

_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cila eshte genjeshtra me e besueshme qe keni bere?

Mesazh nga ely prej Fri Apr 16, 2010 8:41 pm

:pale: Question Exclamation po besoj se po.......cmu desh mua o dajua qe hapa kete teme.... ohh
avatar
ely
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 239
Reputation : 6
Anmeldedatum : 31/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cila eshte genjeshtra me e besueshme qe keni bere?

Mesazh nga Sennia prej Fri Apr 16, 2010 9:05 pm

ej po je e sigurt qe nuk tallesh ajo kur thoshte se donte te vriste veten ?
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cila eshte genjeshtra me e besueshme qe keni bere?

Mesazh nga Vizioner prej Sat Apr 17, 2010 8:42 am

Ely gjesi!

Shume mire bere qe e hape Temen! Por mu kujtua Kontrollori i trenit! :D

_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cila eshte genjeshtra me e besueshme qe keni bere?

Mesazh nga Eria prej Sat Apr 17, 2010 11:25 am

Ely te marrte e mira zemer,se me bere te qesh qe ne mengjes...Te hengsha genjeshtren :P....Une edhe kam genjyer,po nuk mbaj mend ca duhet bere gati lista :P :D

_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cila eshte genjeshtra me e besueshme qe keni bere?

Mesazh nga Lilly prej Sat Apr 17, 2010 6:01 pm

Ely, haha po te jete kjo genjeshtra me e madhe qe ke bere,athere i bie te jesh shenjtore ne krahasim me ne te tjeret :D :geek:
Tani,ta them mos ta them hmmmm
Se them,po j'a le Neles te vije njecik te me ndihmoje se se nxjerrkam dot :P
ely,ne chat mos beso askend,ruaju nga ata qe jane te semure e te kerkojne leke,se ata jane me keq.
Genjeshtra me e madhe qe bej cdo here qe dal shopping eshte se i them burrit qe cdo gje blej ishte ne liresi,s'harxhova shume :P,ndaj per te rregulluar njecik muabetin i blej edhe atij ndonje gje ,qe mos filloje sherri :D

_________________
Lumturi nuk do te thote te besh ate qe do por te duash ate qe ben.
avatar
Lilly
Global Moderator
Global Moderator

Anzahl der Beiträge : 751
Reputation : 10
Anmeldedatum : 13/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cila eshte genjeshtra me e besueshme qe keni bere?

Mesazh nga ely prej Sat Apr 17, 2010 8:17 pm

ej po je e sigurt qe nuk tallesh ajo kur thoshte se donte te vriste veten ?

sennia nuk e di ndoshta genjente si mua por mendova po sikur te jete e vertete .....do me mgelte peng per gjith jeten....
avatar
ely
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 239
Reputation : 6
Anmeldedatum : 31/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cila eshte genjeshtra me e besueshme qe keni bere?

Mesazh nga Eria prej Sat Apr 17, 2010 10:50 pm

Ely sa zemer te mire qe ke Smile Smile

_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cila eshte genjeshtra me e besueshme qe keni bere?

Mesazh nga ely prej Mon Apr 19, 2010 3:09 am

flm xemla!
avatar
ely
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 239
Reputation : 6
Anmeldedatum : 31/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cila eshte genjeshtra me e besueshme qe keni bere?

Mesazh nga ely prej Thu Apr 22, 2010 8:38 pm

po po e shejte une po pervec lilly e une askush spaska genjyer nejse.....un ju thash me lart me te madhen te nisim me te voglat:
arsyetimi me fatastik ne shkolle nga ana ime ( isha ne shkoll te mesme mbeta ne gjume) :
i bie deres e i afrohem zyshes me fal por kam vellain e vogel me temperature e mami e babi punoni prita sa u kthye mami.......kulmi ajo e dinte qe un skam vella....sfoli fare mesuesja... sekretarja tel mamin i kishte thene sot vajza juaj ka ka ardhur 30 min me vonese e ka then keshtu ju rezulton juve---mami ime...i kam then 100 here fli heret paska mbetur ne gjume!!!!
avatar
ely
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 239
Reputation : 6
Anmeldedatum : 31/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cila eshte genjeshtra me e besueshme qe keni bere?

Mesazh nga Eria prej Fri Apr 23, 2010 1:39 pm

Hahahahahaha ama keshtu genjeshtrash thua ti :D...Une kam pasur fiksim te genjeja gjyshin,sidomos per 1 prill...Njehere e ngrita nga dhoma e tij,te dilte ne ballkon se kush kerkonte babin dhe une si njihja...hahahaha...akoma e mbaj mend kur me tha kalama mistrec :D...Po keto nuk jane genjeshtra moj Ely..keto jane justifikime per te dale nga situata..e kush nuk thote genjeshtra te bardha...ai qe thote nuk genjej genjen...eshte ne natyren njerezore te genjesh..qofte dhe per te dale nga situata ...Une jam shume e sinqerte,gabim madhor ky,po ja qe e kam...por kjo sdo te thote qe nuk kam genjyer..madje po vras mendjen cila ka qene genjeshtra me e madhe qe kam thene...mahhhhh sme kujtohet...do pyes ndonje,kam genjyer une :D...hahaha

_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cila eshte genjeshtra me e besueshme qe keni bere?

Mesazh nga Sennia prej Fri Apr 23, 2010 9:41 pm

ely me kujtove nje situate
se edhe une genjej, por kur te ben situata sikur ke genjeyer dhe ti ke qene ne te drejte cti besh?

kushurira ime qe kam ne klase nuk do vinte te shkolle se do shkonte ne tirane tek e motra se ksihte ditelindjen. ne oren e pare po merreshin mungesat, edhe vjen emri i saj, me thote zysha po kjo cfare ka? ka shkuar tek motra i thash une se ka ditelindjen ,meqe kete zyshen e kemi mire ne dhe kemi afrimitet, "epo mire tha zysha spo ia ve mungesen"..pas disa minutash vjen kushurira ime......te gjithe syte tek une. ngela une .- Me la roja jasht tha kushurira se erdha me vonese...Zyshja: eee te doli genjeshtra eee,-me tha mua. Jo thash une se kjo do kishte bere plan te shkonte.., _mire mire-tha zyshnja, ska gje se edhe genjejme ndonjere.
Te thoja cte doja une, dola genjeshtare :pale:
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cila eshte genjeshtra me e besueshme qe keni bere?

Mesazh nga Lilly prej Fri Apr 23, 2010 11:23 pm

Ok po e hap edhe une thesin tani :D
Kur me ngacmonte burrka mua,shekuj me pare :geek: ,edhe une beja si gjoja e veshtire de,se pranoja.Per Shen Valentin,ai me blen nje byzylyk floriri dhe meqenese une nuk e kisha pranuar per te dashur,ai j'a jep byzylykun shoqes time ,qe ajo te m'a jepte mua sepse une s'pranoja bisedime dypalshe me burrken :D.
Tani ,ai mua me pelqente shume dhe pranova dhuraten,mirepo skisha si t'a tregoja ne shtepi,ku e gjeta kete byzylyk.
Mendohesha e mendohesha nuk gjeja dot zgjidhje.Nje dite kur kisha shkuar me mamin tek shtepija e gjyshes me pyeti nusja e dajos,ku e kisha gjetur byzylykun.Per momentin,me erdhi ndermend genjeshtra.Thashe se nje shoqja ime po ndahej nga i fejuari edhe shiste bizhuterite qe ai i kish blere,ndaj une e kisha qejf kete byzylykun por si kisha paguar ende parate sepse se dija ne do pranonte mami ime.Mami ime tha,pa problem cupe ,merre,sa leke te duhen. haha Keshtu une byzylykun e mbajta,u bera me te dashur dhe mami me dha edhe leke qe te paguaja byzylykun.
Tani kur me kujtohet me qeshet,por gjithashtu mendoj se kushedi cdo me punojne cupat mua,te njejtat genjeshtra qe une i kam thene mamit time,por cupat time ndoshta do shtojne edhe me.

_________________
Lumturi nuk do te thote te besh ate qe do por te duash ate qe ben.
avatar
Lilly
Global Moderator
Global Moderator

Anzahl der Beiträge : 751
Reputation : 10
Anmeldedatum : 13/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cila eshte genjeshtra me e besueshme qe keni bere?

Mesazh nga Eria prej Fri Apr 23, 2010 11:38 pm

Hahahhahhahaha Lilly..te marrte e mira degjove

_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cila eshte genjeshtra me e besueshme qe keni bere?

Mesazh nga ely prej Sat Apr 24, 2010 5:53 pm

hahhahahhahahhaha lylly kjo ishte shume e bukur!
avatar
ely
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 239
Reputation : 6
Anmeldedatum : 31/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cila eshte genjeshtra me e besueshme qe keni bere?

Mesazh nga shpirti binjak prej Sat Apr 24, 2010 8:48 pm

hahaha lylly me kujtove veten time kur doja te takoja banllin ...po iki ke xhaja e dilte ke halla ose korruptoja gjyshen gjasme do e coje te merrte pensionin ne babi thoshte "oj plake po e more pensionin moj ske as nje jave " hahahah ajo e shkreta rahmet paste thoshte" epo pleqeni nuk mbaj mend "hahahah
avatar
shpirti binjak
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 60
Reputation : 0
Anmeldedatum : 09/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cila eshte genjeshtra me e besueshme qe keni bere?

Mesazh nga Lilly prej Sat Apr 24, 2010 9:45 pm

haha shpirti binjak gjynaf gjyshja jote.
Ja nje genjeshter tjeter :D
Nje nate,ne bashkepunim me kusheriren time,qe ish bashkefajtore me mua ne cdo veprim,vendos te takoj burrken ne bahcen e shtepise time.Mamin nuk e kisha ne shtepi,vellai kish dale,babka ishte ne Usa ne ate kohe,keshtu une isha free me kusheriren ne shtepi te benim cte deshnim.Me vjen burrka mua,fishkellen,dal une :D,edhe ja hap porten jashte te oborrit qe te vinte ne bahce.
Rrime ne per qejf,llafosemi,kur degjohet qe dikush po i binte portes jashte.Une me vrap e fusi jaranin ne nje ndertese te vogel qe kishim mbas shpise,edhe vrapoj neper shkallet te hyj ne shtepi.Dajua im ,qe nuk duronte tja hapte njeri deren u hodh nga avllia e me gjeti tek dera per te hyre ne shtepi.He me tha,ckerkon perjashta ti eeeee.Hic thashe,aman sec degjova nje zhurme sikur ra dera,edhe dola te shikoj.Ok tha ai se do shikoj verdalle shtepise njehere.O Zot i madh,sa nuk po me dilte zemra vendit ne ato momente,se mendova do veje te gjeje jaranin e do me vrasi mua dhe ate bashke.Po shyqyr shpetuam mire te dy se burrka me ish bere nje docke e ish fshehur mire . haha haha Genjeshtra te bardha sic thote Eria,me siguri kemi bere te gjithe edhe megjithese askush smund ti pelqeje te gjithe i perdorim per te kaluar nga ndonje situate e sikletshme.

_________________
Lumturi nuk do te thote te besh ate qe do por te duash ate qe ben.
avatar
Lilly
Global Moderator
Global Moderator

Anzahl der Beiträge : 751
Reputation : 10
Anmeldedatum : 13/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cila eshte genjeshtra me e besueshme qe keni bere?

Mesazh nga shpirti binjak prej Sat Apr 24, 2010 11:33 pm

hahaha lilly kete te mire kane shtepite me bace sepse mcifesh mas portokallit e ska radar qe te kapi ...
Meqe hyne ne kete teme po te tregoj nje une kma qene ne vitin isha ne vitin e 2 gjimnas dhe ne oren e pushimet me erdhi amorja mua e dal une ta takoj aty afer ka qen nje pasticeri 1 maji e benin ca pasta 15 lekeshe amon ...e nesje ikim ne te dy per dore ne sikur bota ishte e jona hyjme aty ne dhe ky si kavalier do me ofronte mua dicka ne ate moment ndiej qe dikush me kap prej krahu kthehem une e cte shikoj babi une u bana dylle e verdhe sa sme ra te fiket ky amorja duke me then "shpirti car do marresh ti " une cte pergjigjesha kur kthen koken ky shef babin tim bahet ma dyll se une hahahah "he -me thote babi mua -po ti pushim i gjate" une direkt "po babi kemi pushim dolem me kete shokun e klases te bleme dicka" ...babi i qete me tha "po ky cuni i filanit e njifte ate dhe te atin me duket ka nja 3 vjet qe e ka mbaruar shkollen nesje ik tani se ju vajti vone e flasim ne darke " une thashe se vdiqa amorja ma keq se une kisha nje frike te madhe ky per te me dhene kuroja "cke ti mos u bej merak se jam une une po vi ne darke kur te fershellej 3 here dhe nuk dole erdha e te rrembeva "hahahah une kur degjova kete fjale u qetesova hahahah ..e kshu shkova ne shtepi une e imagjinon vete bane mane ti kshu e ti kshu e di gjithe lagja une te coj ne shkolle ti ban dashuricka rrugeve neser do shkoj ke filani e kshu ...eh sa here e kujtoj ate moment me vjen me qesh ...
avatar
shpirti binjak
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 60
Reputation : 0
Anmeldedatum : 09/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cila eshte genjeshtra me e besueshme qe keni bere?

Mesazh nga Sennia prej Mon Apr 26, 2010 7:55 pm

hahah shpirti binjak..e lezetcme historia

une skam gje per te treguar se i kam te fresketa, e nuk qesh dot :geek:
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cila eshte genjeshtra me e besueshme qe keni bere?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi