Forumi Evolucion

thenje nga me te ndryshmet

Shko poshtë

thenje nga me te ndryshmet

Mesazh nga ely prej Fri Apr 16, 2010 5:48 pm

I KAM LEXUAR NE NJE GRUP NE FB UNE KAM QESH ME LOT SHPRESOJ TE GJENI EDHE JU DHE TJU PELQEJNE
.Notizie:SHprehje per Femrat.


Po deshe te hakmerresh kunder nje gruaje, levdo ne syte e saj nje grua tjeter.
FRASHERI


Femra eshte mbretereshe e botes, por skllave e deshirave.
BALZAKU

Kerko femren qe te pelqen ty, e jo te tjereve.
RUMUNE


Grua moj, burri yt nuk kerkon bukuri por nje mori virtytesh.
EURTFIDI

Zoti e krijoi femren per dobi te mashkullit.
TENISONI

Kur gruaja ka burre te mire, i shihet ne fytyre.
GETE

Gjeja me e rendesishme per mashkullin ne jete eshte fama kurse per femren dashuria.
BALZAKU

Shtepia eshte burg per gruan edhe officine per burrin.
SHOU

Ska lumturi pa grua.
Shprehje indiane


SHprehje te Meshkujve .

Hehe ma mirrke mendja bre !

Me rendesi Bukuria Shpirtrore bre !

Zemer perpos Teje kerkond se kom Dasht a !

Oooo Mir se erdhet qe sa kem tu ardh te ju , Bash kesh tu qu Djalin me kqyr a jeni aty !

Per neser Punen e ki te Kryne mos ta ndin !

Alo ! A ti je a ? Qe bre sa kesh ka du me te thirr !

Ska me Intervenca ktu si dikund e dikund !

Rrini bre se shum po kemi qef me ndeit per Drrek !

Shum po me vjen Keq a !

Mo mo mos e prek se Kujtim e kom bre !

Ti e Meriton ma te miren Zemra jem !

Jo jo veq Shok e kom a !

Le te vjen edhe ndersy ja thom qeto Fjal bre !

Kallsom de se nuk i kallsoj kerkujt !

Eeee more djal jem qfar Note ki morr un gjith 5 e merrsha !

Qe 5 Gjenerata jemi ne Prrishtin !

Per 10 Minuta qe ste qoj ne Fush Kosov qelsat n'dor i ki !

Oj Inxhe mos u lodh se sun gjon ma Lir !

.
avatar
ely
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 239
Reputation : 6
Anmeldedatum : 31/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: thenje nga me te ndryshmet

Mesazh nga ely prej Thu Apr 29, 2010 4:55 pm

me kan derguar kete email spara me pelqejne email seri por ishte i vecante nga te tjeret mendova ta lexonit edhe juve


kiss

Lexo ngadale...ne qetesi!
Pershendetje, Lexoje te lutem dhe mos e fshi nga posta jote e e-mailit me pare se dy dite!
Lexo dhe do te shohesh… dhe do te kuptosh se cfare te tjeret mendojne per ty…

Ka te pakten 5 persona ne kete bote qe te duan deri ne piken qe vdesin per ty.

Ka te pakten 15 persona qe te duan ne njefare menyre.


Arsyeja e vetme qe nje person te urren eshte se do te jete si ti.

Nje buzeqeshje e jotja mund te ngazellej nje person qe nuk te do.

Cdo nate, dikush mendon per ty para se te fleje.

Paraqet boten per dike.

Nese sdo ishe ti, dikush nuk do te mund te jetonte.

Je Special dhe Unik dhe per personin qe ti injoron prezencen e tij dhe ai te do.

Kur ben budallallekun me te madh, ndonje gje e mire vjen nga ajo.

Kur mendon se bota te kthen kurrizin, shiko me kujdes: Je mbi te gjitha ti qe ja ke kthyer kurrizin botes!!!

Kur mendon se ti nuk ke asnje mundesi , kur nuk ke ate qe do, ka shume mundesi qe sdo ta arrish kurre.

Nese beson tek vetja, heret apo vone do ta kesh.

Kujtohu gjithmone per komplimentet qe merr.

Harro fjalet e keqija.

Thuaje gjithmone ate qe mendon per te tjeret, do te ndihesh me mire kur ata ta dine.

Askush nuk i meriton lotet dhe te qarat e tua, dhe ai qe i meriton vertete sdo te te bej kurre te qash.

Nese ke nje mik te mire, jepi kohe vetes dhe tregoi se cfare paraqet per te.


Dergoja kete e-mail personave qe vlereson, gjithashtu dhe personit qe ta ka derguar. Nese e ben, do te ndricosh diten e ndokujt dhe ndoshta do te ndryshosh prespektiven e tij per mire.

Thuhet qe duhet nje minut per te vene re nje person special, nje ore per ta vleresuar, nje dite per ta dashur edhe nje jete per ta harruar.

Dergoja kete personave qe sdo te harrosh kurre.

Eshte nje mesazh i vogel qe do ti bej ata te kuptojne se sdo ti harrosh asnjehere.

Nese sja ridergon askujt do te thote qe je me nxitim dhe i ke harruar miqte e tu.

Ndalo pak dhe merr kohen qe te nevojitet per te jetuar!

Atehere? Cfare pret?
Dergoja te gjithe personave qe jane aq te rendesishem ne jeten tende.
E normalisht une sdo te te harroj kurre se te dua shume si shoqe.

Mos e ler asnjehere personin qe do per nje person qe pelqen, pasi nje dite personi qe pelqen do te te lere per personin qe do.

Sonte ne mesnate dashuria e vertete do te realizohet.

Te sfidoj tja dergosh kete e-mail te pakten 15 personave ne 15 minuta, edhe juve pasi edhe ju jeni shoket e mi..
avatar
ely
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 239
Reputation : 6
Anmeldedatum : 31/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: thenje nga me te ndryshmet

Mesazh nga Sennia prej Sat May 01, 2010 9:59 pm

DASHURIA ËSHTË MISTERI IMAGJINAR I SHPRESËS QË BËN TË JETOJË SHPIRTI NË PAQE DHE LIRI.
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: thenje nga me te ndryshmet

Mesazh nga Sennia prej Sat May 01, 2010 10:02 pm

Jeta është e bukur ,mos harro ta jetosh,por jetoje vetëm me nder.

Kurrë,as edhe një herë në jetën tënde mos thuaj “kurrë”. As edhe një herë në jetën tënde mos thuaj “nuk mundem”.Këto dy fjalë shlyeji nga fjalori yt

Edhe po të duhet dikë ta dënosh fizikisht, në shpirt mos e mbajë,fale me zemër


Asnjëherë as edhe për asnjë çast të vetëm nuk guxon të mbetesh nervoz me shumë se pesë minuta. Me nervoz, urrejtje dhe zili vetëm sa e sëmur vetveten.

Ai që lufton për synimet e veta, ndonjëherë rrallë ka mundësi edhe të humbas,por ai që nuk lufton fare, ai veç e ka pranuar humbjen...
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: thenje nga me te ndryshmet

Mesazh nga ely prej Sun May 02, 2010 2:41 am

nese jeta te jep 100 raste per te qare bej te kuptptoje qe jane 1001 per te qeshur!!
avatar
ely
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 239
Reputation : 6
Anmeldedatum : 31/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: thenje nga me te ndryshmet

Mesazh nga ely prej Wed May 05, 2010 12:35 am

nese vjen koha qe ndihesh i vetmuar nuk eshte se ne rrugen qe ke bere nuk ke ndertuar,por ke ndertuar mure ne vend te urave!
avatar
ely
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 239
Reputation : 6
Anmeldedatum : 31/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: thenje nga me te ndryshmet

Mesazh nga Sennia prej Wed May 05, 2010 11:31 am

ely shkruajti:nese vjen koha qe ndihesh i vetmuar nuk eshte se ne rrugen qe ke bere nuk ke ndertuar,por ke ndertuar mure ne vend te urave!
e bukur kjo... Smile
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: thenje nga me te ndryshmet

Mesazh nga ely prej Wed May 05, 2010 10:14 pm

kur jeta varet ne nje fije peri...e pabesueshme;cmimi i vertete i fijes se perit!!
avatar
ely
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 239
Reputation : 6
Anmeldedatum : 31/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: thenje nga me te ndryshmet

Mesazh nga ely prej Wed May 05, 2010 10:20 pm

te jesh ne gjendje te mos reagosh ndaj nje provokimi,ben te kuptojne qe ke nisur te fitosh____[babi]
avatar
ely
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 239
Reputation : 6
Anmeldedatum : 31/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: thenje nga me te ndryshmet

Mesazh nga Lilly prej Wed May 05, 2010 10:25 pm

ely shkruajti:te jesh ne gjendje te mos reagosh ndaj nje provokimi,ben te kuptojne qe ke nisur te fitosh____[babi]


Bravo Bravo Kjo me pelqeu me shume nga te gjitha Smile

_________________
Lumturi nuk do te thote te besh ate qe do por te duash ate qe ben.
avatar
Lilly
Global Moderator
Global Moderator

Anzahl der Beiträge : 751
Reputation : 10
Anmeldedatum : 13/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: thenje nga me te ndryshmet

Mesazh nga ely prej Thu May 06, 2010 4:38 pm

flm lilly .....pergj e mamase ker e degjon:
te mos reagosh do te thote qe ke humbur pa nisur akoma!!!

cilen te marr une ...??? hahahhahah
avatar
ely
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 239
Reputation : 6
Anmeldedatum : 31/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: thenje nga me te ndryshmet

Mesazh nga Lilly prej Fri May 07, 2010 4:09 pm

ely,meqenese po flitet per nje provokim athere mendoj se babi tend ka te drejte sepse nqs dikush te provokon per dicka edhe pret qe ti te kunderpergjigjesh nje menyre e jotja e te fituarit eshte te mos bjesh ne te njejtin nivel me bashkebiseduesin duke ju kunderperigjur atij.Nga eksperienca personale kam pare qe duke mos ju pergjigjur me te njejten gjuhe provokuesit e ka acaruar ate me shume dhe kur ti e sheh qe i ke acaruar nervat pa dale nga vetja jote,athere fitove dhe shijoje momentin hahahahahah

_________________
Lumturi nuk do te thote te besh ate qe do por te duash ate qe ben.
avatar
Lilly
Global Moderator
Global Moderator

Anzahl der Beiträge : 751
Reputation : 10
Anmeldedatum : 13/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: thenje nga me te ndryshmet

Mesazh nga ely prej Fri May 07, 2010 6:14 pm

po lilly ke te drejte por marrim shembull debatin tim te asaj dites....te kujtohet????
aty mamaja fiton -hahahhahah
mendoj qe jan shprehje te bukura ne momente te caktuara e vertete edhe tipi im eshte i tille e kam deklaruar .une nr deri ne 10....100 kthehem ne 0 e nuk jap pergjigje kur me provokojne.
reagimi eshte ne nje tjeter aspekt...ne nje disfate nuk duhet te dorzohemi por te reagojme...ndoshta kete replikon mami im.
avatar
ely
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 239
Reputation : 6
Anmeldedatum : 31/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: thenje nga me te ndryshmet

Mesazh nga Sennia prej Fri May 07, 2010 9:55 pm

Une kam hobi te bej sikur nuk kuptoj gje, nga kjo fitoj shume, por nga ana tjeter shpesh del si idiote per shume persona, te pakte jane ata qe e kuptojne kete ironi te holle, varet si iu servir une :D

Ndonjehre habitem me veten time, si arrij te veproj keshtu, por te pakten ndihem mire kur di qe kete e bej vetem me persona mendjemedhenj, sepse dua ti tregoj sikur ata dine me shume, keshtu rrezohen me lehte.
Por shumicen e rasteve tregohem e hapur, sepse pergjithesisht perballem me persona te tille dhe keshtu me pelqen me shume, por kam parimin ti pershtatem njerzve .
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: thenje nga me te ndryshmet

Mesazh nga Lilly prej Fri May 07, 2010 10:07 pm

Sennia,ky eshte veprimi me i mire te besh,tju pershtatesh njerezve ne bisedat qe ben.Me ata mendjmedhenj qe ben sikur nuk i kupton,ne fund kehteju nje pergjigje qe ti cuditesh edhe te vrasin mendjen gjithe diten c'deshe te thoshje ti me ate pergjigje :D

_________________
Lumturi nuk do te thote te besh ate qe do por te duash ate qe ben.
avatar
Lilly
Global Moderator
Global Moderator

Anzahl der Beiträge : 751
Reputation : 10
Anmeldedatum : 13/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: thenje nga me te ndryshmet

Mesazh nga ely prej Fri May 28, 2010 4:11 pm

dashuria nuk shpjegohet.
avatar
ely
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 239
Reputation : 6
Anmeldedatum : 31/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: thenje nga me te ndryshmet

Mesazh nga Sennia prej Fri May 28, 2010 5:47 pm

ely shkruajti:dashuria nuk shpjegohet.
Bravo
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: thenje nga me te ndryshmet

Mesazh nga ely prej Sat May 29, 2010 4:02 pm

flm sennia ishte made in ely ajo!
avatar
ely
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 239
Reputation : 6
Anmeldedatum : 31/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: thenje nga me te ndryshmet

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi