Forumi Evolucion

Injoranca!

Shko poshtë

Injoranca!

Mesazh nga Sennia prej Sun Apr 04, 2010 1:06 pm

Njeriu lind injorant, por a vdes i tille?
Ne c'lidhje qendron injoranca me njeriun? Si mundet te pakesohet ajo?

Cfare quani ju injorance dhe person injorant?
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Injoranca!

Mesazh nga ely prej Mon Apr 05, 2010 1:16 pm

po te marresh fjalen injoranc ne rrenjen e saj ne prejardhjen qe ka nga latinishtja nuk eshte aspak nje ofendin pasi injorant do te thote mungese te nje informacioni,ose qe nuk di ate gje.....kush nga ne di gjithcka!! askush!!!
avatar
ely
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 239
Reputation : 6
Anmeldedatum : 31/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Injoranca!

Mesazh nga Sennia prej Mon Apr 05, 2010 7:03 pm

ely shkruajti:po te marresh fjalen injoranc ne rrenjen e saj ne prejardhjen qe ka nga latinishtja nuk eshte aspak nje ofendin pasi injorant do te thote mungese te nje informacioni,ose qe nuk di ate gje.....kush nga ne di gjithcka!! askush!!!

ely, me vjen mire qe mendon keshtu.
E gjejme shume te hasur kete shprehje:injorante dhe injorance per te tjere, por duke e perdorim nuk bejme gje tjeter vec shtojme injorancen tone , sepse te gjithe jemi te tille!
Kjo eshte mjaft e vertete, ne fusha te ndryshme injoranca diku eshte me e vogel dhe diku me e madhe gjithsesi injorance mbetet...neve na karakterizon.
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Injoranca!

Mesazh nga ely prej Tue Apr 06, 2010 4:59 pm

sennia e di ke quaj iniorant ne kuptimin qe i japim ne-ata qe dine gjithcka!!

dhe ata qe nuk mesojne nga cdo gje,nga cdo situate ,nga cdo veprim,diskutim,liber,film,etj etj jo ata qe nuk mund te arrine por ata qe mendojne se dinee sju intereson !
avatar
ely
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 239
Reputation : 6
Anmeldedatum : 31/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Injoranca!

Mesazh nga Sennia prej Tue Apr 06, 2010 5:39 pm

po ely te mbeshtet plotesisht.

Sa me shume te dish aq me teper e ndjen veten injorant, dhe per kete aryse kerkon te pakesosh injorancen tende...

Disa thone :cdo njeri lind injorant por disa vdesin te tille!

Une per kete mendoj se jo"disa", por te gjithe vdesim te tille, pasi te gjithe dijen , jeta ne nuk na mjaftoi per ta asimiluar, sigurisht qe kur vdesim jemi me pak injorant por gjithsesi injorance mbete ajo...
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Injoranca!

Mesazh nga ely prej Tue Apr 06, 2010 6:12 pm

sennia shume i drejte riflektimi dhe mendimi yt.
gz qe kemi te njejtin mendim
urojme qe te rritemi cdo dite menderisht dhe te vdesim sa me pak injorante!
avatar
ely
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 239
Reputation : 6
Anmeldedatum : 31/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Injoranca!

Mesazh nga Sennia prej Sat Apr 10, 2010 11:10 am

injoranca te ben te lumtur!...sepse sa me shume te dish me shume do te vuash, me pak te dish me pak vuan e me shume i lumtur je....
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Injoranca!

Mesazh nga ely prej Sat Apr 10, 2010 5:25 pm

plotesisht dakord....
avatar
ely
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 239
Reputation : 6
Anmeldedatum : 31/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Injoranca!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi