Forumi Evolucion

Objekte fatsjellese...

Shko poshtë

Objekte fatsjellese...

Mesazh nga Sennia prej Tue Mar 30, 2010 3:47 pm

Jane disa objekte te cilat kane nje domethenie te vecante per ne, ose shfaqen gjithandej si objekte fatsjellese ose hajmali, keshtu mbajme varse, gura,lule, trupa gjeometike, etj te cilat duam te na japim fat.
E ardhmja na tremb, kemi frike nga forcat e padukshme dhe kemi nevoje per shprese, dashuri dhe lumturi....


Edituar për herë të fundit nga Sennia në Tue Mar 30, 2010 3:56 pm, edituar 1 herë gjithsej
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Objekte fatsjellese...

Mesazh nga Sennia prej Tue Mar 30, 2010 3:53 pm

Hena eshte nje simbol i mbajtur zakonisht nga myslimanet.
Ajo ka simboliken e kohes dhe te gruas dhe permledh ne vetevete 2 simbole magjike thelbesore: ciklin e fazave lunore qe perkon me ciklin e rigjenerimit te organizmit njerezor dhe bollekun.

Ne Islam eshte nena e Allahut dhe mbron grate dhe femijet duke luftuar kunder anktheve dhe zhgenjimeve te dashurise.


p.s- une kam vite qe e mbaj varsen me kete simbol, edhe pse kohet e fundit i gjeta domethenien
Smile
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Objekte fatsjellese...

Mesazh nga Sennia prej Tue Mar 30, 2010 3:55 pm

Dhembi, eshte nje tjeter simbol interesant. Ai simbolizon pushtetin dhe forcen dhe mbahet shpesh nga kumarxhinje per fat ne loje.
Gjithashtu eshte nje hajmali e fuqishme qe rregullon forcen fizike, kurajon dhe suksesin. Sjell fat per ata qe merren me lojra te rrezikshme te cilat kerkojne kurajo.
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Objekte fatsjellese...

Mesazh nga Lilly prej Tue Mar 30, 2010 4:49 pm

Ne Islam eshte nena e Allahut dhe mbron grate dhe femijet duke luftuar kunder anktheve dhe zhgenjimeve te dashurise.


Sennia ku e lexove ti qe Hena eshte nena e Allahut ne Islam?????
Shume gabim,ne Islam Allahu nuk ka nene apo baba,dhe per t'u bindur me teper une sapo isha javen e kaluar ne nje sebep ku hoxha po fliste dhe ai tha qe ''Allahu nuk ka as nene as baba'' megjithate nqs e ke artikullin do kisha deshire t'a lexoja.

Persa i perket temes,po ka objekte qe mbajme si per t'u mbrojtur dhe per te n'a sjelle fat.Une mbaj nje varese me sy,qe mendoj se domethenien e ka per t'u mbrojtur nga syri keq,edhe vajza e vogel e ka nje varese ,me nje pllake floriri ku eshte shkruar arabisht ''Marshallah''.

_________________
Lumturi nuk do te thote te besh ate qe do por te duash ate qe ben.
avatar
Lilly
Global Moderator
Global Moderator

Anzahl der Beiträge : 751
Reputation : 10
Anmeldedatum : 13/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Objekte fatsjellese...

Mesazh nga Sennia prej Tue Mar 30, 2010 6:44 pm

Lilly..edhe une mesa di, Allahu nuk ka nene, nuk e di por keshtu ishte e shkruajtur dhe sbesoj te jete ndonje gabim se jane faqe serioze shkencore ato.
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Objekte fatsjellese...

Mesazh nga Lilly prej Tue Mar 30, 2010 11:46 pm

Ok,sado faqe serioze dhe shkencore te jete ,e ka shkruar gabim dhe shkenca bie ne kontradikte me fene ne kete rast sepse ne Islam ,po e perseris,Allahu nuk ka nene .

_________________
Lumturi nuk do te thote te besh ate qe do por te duash ate qe ben.
avatar
Lilly
Global Moderator
Global Moderator

Anzahl der Beiträge : 751
Reputation : 10
Anmeldedatum : 13/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Objekte fatsjellese...

Mesazh nga darwini prej Tue Mar 30, 2010 11:56 pm

Jane te verteta ato c'ka shkruhen me lart.
Une per vehte kam mbi 15 vjet qe kam si simbol fati nje kristal te trashe(sa nje pingpong)dhe here pas here e marr ne duar duke e perkedhelur si gjene me te shtrenjt.
E verteta eshte se sa here qe une kam pas probleme serioze,ky kristal i ferkuar nga une ,me ka cliruar nga makthi.
Ju duket e pabesueshme ..?
.........eshte shume e vertete.
avatar
darwini
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 23
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Objekte fatsjellese...

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi