Forumi Evolucion

Vetevrasja eshte rrugezgjidhje?!

Shko poshtë

Vetevrasja eshte rrugezgjidhje?!

Mesazh nga Vizioner prej Fri Mar 26, 2010 9:25 pm

E hap kete Teme sepse eshte nje fenomen te cilin e lexon-ndigjon-ndodh rendom kohet e fundit sidomos ne Shqiperi!

Jane shume faktore (mbase dhe nje ose dy) qe e cojne njeriun ne nje zgjedhje-vendim te tille! Jane faktore sociale dhe shendsor(semudje nervore etj.)!

Por, a eshte kjo zgjedhja dhe zgjidhja e duhur????!!!!

_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Vetevrasja eshte rrugezgjidhje?!

Mesazh nga Eria prej Fri Mar 26, 2010 9:48 pm

Vetevrasjen e mendojne vetem frikacaket...ata qe nuk dine zgjidhje tjeter..qe kane frike te perballojne realitetin...dhe te perballojne te tjeret.. dhe mendimet e te tjereve....
Situata te veshtira ka kushdo ne jete,e rendesishme eshte ti dalesh zot situates dhe te mos veri poshte ajo,po ta vesh ti poshte ate...

_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Vetevrasja eshte rrugezgjidhje?!

Mesazh nga Sennia prej Fri Mar 26, 2010 10:06 pm

Te gjithe e dime qe vetvrasja nuk eshte zgjidhje, dhe mendoj se nuk behet nga frikacake por nga persona te dobet psikologjikisht. Jane nje sere arsyesh psikologjike dhe jo vetem qe e cojne njeriun ne rrugen e vetvrasjes. Disa thone se jane njerez frikacake ose pa vullnet e i shmangen problemeve por une do te kundeshtoja. Nese do te ishte keshtu atehere ata nuk do te prekupoheshin per asgje, do ta merrnin jeten si te vinte dhe do te mbijetonin shume mire.
Sigurisht qe nuk mund te perkrahet por duhet kuptuar se njerezit qe e realizojne vetvrasjen, nuk eshte se nuk kane intelekt por ne nej moment te caktuar bien ne nje gjendje te ndjere psikologjike.
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 26

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Vetevrasja eshte rrugezgjidhje?!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi