Forumi Evolucion

Buze Detit...

Shko poshtë

Buze Detit...

Mesazh nga Vizioner prej Fri Mar 26, 2010 9:08 pm

Te gjithe kemi perjetuar momente ne plazh.

Kemi shetitur buze Detit, te menduar, te futur ne boten e endrrave!

Hecim dhe ne nje krah jane njerzit te cilet diellosen te shtrire mbi Shezllone apo dhe mbi rere. Disa luajne me top dhe disa bisedojne me ze te larte, disa rrine shtrire dhe sodisin ambjentin!
Ti hecen buze Detit vetem dhe ne krahun tjeter ndigjon melodine e valeve te detit.

Ti dhe Deti.....

_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Buze Detit...

Mesazh nga ely prej Wed Jun 02, 2010 1:55 pm

une dhe deti....ti dhe une
nuk mund te imagjinoj detin dhe mua pa ty,nuk e di perse ,por ai imazh me ben te te ftoj edhe ty ne mendimin tim te brishte e me delikates te imagjinoj te kapur per dore tek ecim aty mbi reren gjysme te te lagesht e gjysma perveluse si vete ndjenja e brisht e nxehte e lagesht me lot malli!!!
ti dhe deti me keni bere syte me blu nga ci kam,keni bere te zhduken rete e i keni mbushur me yje....

breg deti ne nje nate me yje deti dhe ti...
avatar
ely
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 239
Reputation : 6
Anmeldedatum : 31/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Buze Detit...

Mesazh nga ely prej Thu Jun 03, 2010 4:16 pm

... ti ike ste shikoj me ne krahun tim,duket sikur nata te fshehu ne vendet magjike te saj , ndersa une mbeta aty mes yjesh dhe dallgeve.aty ku tashme melodia e valeve nis te marre tjeter melodi duket sikur jam ne teater e degjoj simfonin e 9 te beethoven ...vrullshem.... mendimi per ty emebel..perseri ajo vale qe perplaset pas kembeve te mija sikur do te me rrezoj ... e harroj kete melodi e nis te eci serish ne breg te detit ne prezencen e eres se mbremjes dhe memendimin qe perseri jam ne realitet jam vetem une dhe deti... deti dhe une...
avatar
ely
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 239
Reputation : 6
Anmeldedatum : 31/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Buze Detit...

Mesazh nga ely prej Sat Jun 05, 2010 3:29 am

.... kur per nje cast degjoj nje perplasje krahesh, nje klithme ,e shikoj ty tek zhytesh ne ngjyren blu te trazuar! .... esht nje pulbardhe mbi krah ka nje lajm sa imagjinim i bukur ne kemben e saj nje leter e shkruar dhe papritur ne breg nje shishe me nje shenim brenda...
titulli i nje libri "fjalet qe kurr ste kam thene" dhe serish sjell imazhin tend aty ne breg te detit e medoj qe para se ike cfare ste kisha thene ??....
avatar
ely
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 239
Reputation : 6
Anmeldedatum : 31/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Buze Detit...

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi