Forumi Evolucion

Sa kohe zgjat Dashuria?

Shko poshtë

Sa kohe zgjat Dashuria?

Mesazh nga Vizioner prej Fri Mar 26, 2010 8:36 pm

Ka raste te shumta kur dashuria ndermjet dy personave ne kohe, gradualisht venitet dhe zhduket!

Sa kohe zgjat nje dashuri 1,2,3,4.....10,11,12,13 vjet apo eshte e pavdekshme?

A besoni se dashuria mund te zgjasi pergjithmone, apo eshte iluzion i njerezve?

_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Sa kohe zgjat Dashuria?

Mesazh nga Sennia prej Fri Mar 26, 2010 9:40 pm

Kur flas per dashurine, une nuk e kap vetem ne konceptin e ngjushte te saj, por me gjere.

Une nuk mendoj se dashuria venitet apo zhduket...Dashuria asnjehere nuk zhduket, por ajo transformohet nga nje forme ne tjetren. Dashruia eshte lende, nga e cila perbehen substanca te tjera dhe si e tille ajo kurr nuk shuhet por thjesht ndryshon forme.
Po jua shpegoj me mire: Nese doni dike, dashuria eshte e juaja ndaj dikujt, kete dashuri e posedoni ju , ndodhet tek ti kjo, ti je i perbere prej saj. dhe ne momentin qe nuk ndjeni me per kete person nuk do te thote se kjo dashuri vdiq, dashurine ju ende e posedoni nese nuk shfaqet per momentin do te shfaqet me vone...

Dashuri eshte iluzion nese jeta do te ishte iluzion dhe une e mendoj kete..jeta eshte nje iluzion dhe cdo gje qe e karakterizon ate eshte e tille...mjafton te mendoni pak thelle e do ta kuptoni Wink , por nuk jua keshilloj
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 26

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Sa kohe zgjat Dashuria?

Mesazh nga Nela prej Sat Apr 03, 2010 4:27 pm

Vizioner shkruajti:Ka raste te shumta kur dashuria ndermjet dy personave ne kohe, gradualisht venitet dhe zhduket!

Sa kohe zgjat nje dashuri 1,2,3,4.....10,11,12,13 vjet apo eshte e pavdekshme?

A besoni se dashuria mund te zgjasi pergjithmone, apo eshte iluzion i njerezve?


EDHE SIKURE TE JET ILUZION ZGJAT PERGJITHMONE Sad
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Sa kohe zgjat Dashuria?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi