Forumi Evolucion

Rregullore e Forumit \

Shko poshtë

Rregullore e Forumit

Mesazh nga Vizioner prej Fri Mar 26, 2010 7:25 pm

Mirë se vini në forumin "Evolucion"

Para se të regjistroheni, ju lutem që ta lexoni rregulloren e forumit:

1- Regjistrimi është falas

2- Gjuha shqipe është gjuhë zyrtare

3- Ndalohen postime me përmbajtje amorale dhe pornografike

4- Te respektohet e drejta e Autorit: shkrimet dhe materialet jane prone e autorit.

5- Nuk lejohet nga asnje Antar te vendose ndonje link qe mund te shkaktoj dëm në forum ( Administratoret e forumit do t'i shlyejnë )

6- Diskutimet dhe postimet te zhvillohen me Kulturen e debatit, te Respektit dhe Moralit
-Ndalohen rrepsisht shprehjet ofenduese, provokuese dhe raciste, postimet e tilla shlyhen dhe nese anetari perserit gabimin ai-ajo do të largohet nga forumi!

7- Në forum nuk lejohen postime me shkronja kapitale (të mëdha) perjashtime vetëm në tituj dhe kryetituj te temave

8- Stafi i forumit "Evolucion" (Administratori & Moderatoret) gëzojne të drejten për të moderuar, levizur, redaktuar ose fshirë postimet nëse ato nuk janë ne përputhshmëri me rregulloren e forumit por të njejten kohë jane te obliguar te njoftojne Autorin-Antarin per arsyen e fshirjes dhe sipas nevojës edhe t'ju bëjne verejtje

9- Per Emerimin dhe heqien e Moderatorve: vendos VETEM Administratori. Ai Emeron dhe "Global Moderatorin".
Cilido Antar qe deshiron te behet Moderator, duhet ti shkruaj "Global Moderatorit" dhe ai njofton Administratorin duke dhene dhe mendimin e vet per ate Antar dhe ne bashkepunim-sipas nevojes se Forumit vedoset per Po ose Jo.
Qe nje Antar te behet Moderator, shikohen disa kriterje:
a) Koha e Antarsimit
b) Impenjimi ne Forum
c) Koha qe i kushton Forumit
d) Temat numri, cilsia e tyre dhe e diskutimeve
e) Menyra e komunikimit me Antaret ne Forum
Mosrespektimi i njeres nga keto pika, con dhe ne heqijen si Moderator apo dhe Global Moderator

Stafi i forumit "Evolucion" ju mirëpret dhe falënderon për pjesëmarrjen tuaj


Edituar për herë të fundit nga Vizioner në Fri Mar 26, 2010 8:16 pm, edituar 1 herë gjithsej

_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi