Forumi Evolucion

Pyetje - Pergjigje....

Faqja 1 e 3 1, 2, 3  Next

Shko poshtë

Pyetje - Pergjigje....

Mesazh nga Nela prej Thu Mar 25, 2010 4:49 am

Pyetje qe ju ngacmojn u shtojn kureshtjen!...
C`do pergjigjet nji person tjeter nese do e pyesja!...

Pergjigjuni ne nji menyre sa me te qet.
JU LUTEM MOS OFENDONI...
Pyetjet dhe Pergjigjet sa me te qarta ju lutem.

Kemi nevoje per pergjigje perderisa egzistojn pyetjet!

Ju Falenderoje Per Mirkuptimin.
thnx NELA
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyetje - Pergjigje....

Mesazh nga Nela prej Thu Mar 25, 2010 5:03 am

Pse gjithmone vuajne ato qe jan te sincerte? 😕
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyetje - Pergjigje....

Mesazh nga Lilly prej Thu Mar 25, 2010 4:22 pm

Sepse nuk kane ditur te zgjedhin kujt ti besojne :P

Perse cunat,edhe kur kane te dashuren e tyre per krah,do shikojne vajzat e tjera?

_________________
Lumturi nuk do te thote te besh ate qe do por te duash ate qe ben.
avatar
Lilly
Global Moderator
Global Moderator

Anzahl der Beiträge : 751
Reputation : 10
Anmeldedatum : 13/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyetje - Pergjigje....

Mesazh nga Vizitor prej Fri Mar 26, 2010 2:52 am

Thone se smund te hane gjithmon fasule :x


Pse kur je e dashuruar gjithmon duhet te besh zgjedhje? Shoqeria apo i/e dashuri/a ?

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyetje - Pergjigje....

Mesazh nga Nela prej Sat Mar 27, 2010 12:00 am

Lilly shkruajti:Sepse nuk kane ditur te zgjedhin kujt ti besojne :P

Perse cunat,edhe kur kane te dashuren e tyre per krah,do shikojne vajzat e tjera?

Sepse sjan te kenaqure me ate qe kan...
Pakenaqsia te ben te shikoshe djem ose vajza te tjera....
Ose jane nga ato njerzit e pa ngopure kure.
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyetje - Pergjigje....

Mesazh nga Nela prej Sat Mar 27, 2010 12:05 am

[quote="Sweet_angel"]Thone se smund te hane gjithmon fasule :x


hahahhahaha PO te gjitha fasule jan... vetem ndryshon shija njicik :P
keni kujdes nga ndryshi i shijes ...se ka ca qe te bejn Rreaksijon :P
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyetje - Pergjigje....

Mesazh nga Nela prej Wed Mar 31, 2010 4:29 am

Aju ka ndodhur ndonjehere qe nje person kur e keni par per here te pare se keni pelqyer fare ,por me kalimin e kohes tu kete hyre ne zemer..? 😕
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyetje - Pergjigje....

Mesazh nga Sennia prej Sat Apr 03, 2010 7:56 pm

po Smile

pyetje funny:
cila eshte gruaja e gomarit? :D
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyetje - Pergjigje....

Mesazh nga Vizioner prej Mon Apr 05, 2010 10:44 am

Sennia shkruajti:po Smile

pyetje funny:
cila eshte gruaja e gomarit? :D

Gomarica! haha

_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyetje - Pergjigje....

Mesazh nga Vizioner prej Mon Apr 05, 2010 10:59 am

Nela shkruajti:Pse gjithmone vuajne ato qe jan te sinqerte? 😕

Njeh ti ndonje qe eshte 100% i sinqerte???!!!

Une, ne jete, kam pare-hasur SHUME qe VETEM "vuajne"!!!
Kush jane keto te "lumturit" pra?!
---------
Ne=Njerzit shikojme vetem pasinqeritetin e te tjerve, kur na cenon direkt dhe e veme veten ne rolin e te demtuarit dhe harrojme qe dhe Ne, diku-dikur kemi qene (dhe jemi) karshi nje tjetri jo dhe aq te sinqerte! Por, Ne ne vetvete, mossinqeritetin tone e komentojme-justifikojme me "vetembrojtje" kurse kur e ben tjetri karshi nesh, na dhemb dhe e quajme "jo te ndershem ose te pasinqerte"!

Une nuk kam hasur ne jete ndonje person te thote: "Une jam i pasinqerte". Atehere si rrjedhoje lind pyetja:
Kush jane te pasinqertet ne kete Bote kur te gjithe qenken te sinqerte?!

_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyetje - Pergjigje....

Mesazh nga ely prej Mon Apr 05, 2010 1:08 pm

nje pytje retorike e vizioner! jam plotesisht dakord me mendimin tend por mendoj qe jo te gjith jan te pasinqerte per vetembrojtje,e ketu lind pergjigjja ime per pyetjen tende-
te pasinqertet jane ata qe me pasinqeritetin e tyre vrasin,bejne te vuajne,profesionistet qe e perserisin per hoby o per pasiguri personale...te pasinqerte jane ata qe genjejen e ste shikojne ne sy e te thone ketu kam gabuar-te sinqertet jan te gjithe ata qe i pesojne keto genjeshtra sepse mendojne se jane te sinqerte si vetja e tyre!

pas sinqeritetit kush eshte tipari qe vleresoni tek nje person f/m çofte ai?
avatar
ely
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 239
Reputation : 6
Anmeldedatum : 31/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyetje - Pergjigje....

Mesazh nga Lilly prej Mon Apr 05, 2010 4:55 pm

---------
Ne=Njerzit shikojme vetem pasinqeritetin e te tjerve, kur na cenon direkt dhe e veme veten ne rolin e te demtuarit dhe harrojme qe dhe Ne, diku-dikur kemi qene (dhe jemi) karshi nje tjetri jo dhe aq te sinqerte! Por, Ne ne vetvete, mossinqeritetin tone e komentojme-justifikojme me "vetembrojtje" kurse kur e ben tjetri karshi nesh, na dhemb dhe e quajme "jo te ndershem ose te pasinqerte"!


Bravo

_________________
Lumturi nuk do te thote te besh ate qe do por te duash ate qe ben.
avatar
Lilly
Global Moderator
Global Moderator

Anzahl der Beiträge : 751
Reputation : 10
Anmeldedatum : 13/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyetje - Pergjigje....

Mesazh nga Lilly prej Mon Apr 05, 2010 5:11 pm

ely shkruajti:nje pytje retorike e vizioner! jam plotesisht dakord me mendimin tend por mendoj qe jo te gjith jan te pasinqerte per vetembrojtje,e ketu lind pergjigjja ime per pyetjen tende-
te pasinqertet jane ata qe me pasinqeritetin e tyre vrasin,bejne te vuajne,profesionistet qe e perserisin per hoby o per pasiguri personale...te pasinqerte jane ata qe genjejen e ste shikojne ne sy e te thone ketu kam gabuar-te sinqertet jan te gjithe ata qe i pesojne keto genjeshtra sepse mendojne se jane te sinqerte si vetja e tyre!

pas sinqeritetit kush eshte tipari qe vleresoni tek nje person f/m çofte ai?

Pas sinqeritet vleresoj vullnetin qe ky njeri ka per jeten e tij,per shoqerine ,per punen.
Kur gjykojme dike si te ''te pandershem'' e kemi pare veten tone sa te ndershem jemi ne karshi vetes apo te tjereve?

_________________
Lumturi nuk do te thote te besh ate qe do por te duash ate qe ben.
avatar
Lilly
Global Moderator
Global Moderator

Anzahl der Beiträge : 751
Reputation : 10
Anmeldedatum : 13/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyetje - Pergjigje....

Mesazh nga Sennia prej Mon Apr 05, 2010 7:35 pm

Lilly shkruajti:
Kur gjykojme dike si te ''te pandershem'' e kemi pare veten tone sa te ndershem jemi ne karshi vetes apo te tjereve?


Jo nuk e kemi pare veten tone, per faktin e thjeshte se ne e njohim shume pak vetveten. Me shume njohim te tjeret sesa veten, me shume na njohin te tjere sesa njohim veten tone.Per kete arsye te tjeret dime ti cilesojme si te ndershem apo te pandershem, kurse veten tone jo.

Pyetja:

Perse nuk kemi kohe te merremi me veten? te njohim veten tone? apo nuk eshte faktori kohe ai qe luan rol? 8)
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyetje - Pergjigje....

Mesazh nga Lilly prej Tue Apr 13, 2010 6:07 pm

Nuk eshte se nuk kemi kohe,por mendojne se e njohim veten tone,ndaj kemi nje siguri fallse ne kete mendim qe n'a lejon me shume te perpiqemi te merremi me njohjen e te tjereve sesa vetes tone.

Kush vret me shume tradhetia me zemer apo ajo me akt?

_________________
Lumturi nuk do te thote te besh ate qe do por te duash ate qe ben.
avatar
Lilly
Global Moderator
Global Moderator

Anzahl der Beiträge : 751
Reputation : 10
Anmeldedatum : 13/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyetje - Pergjigje....

Mesazh nga Vizioner prej Tue Apr 13, 2010 9:08 pm

Lilly shkruajti:
Kush vret me shume tradhetia me zemer apo ajo me akt?

Te dyja. Tradhetia eshte dhe ngel Tradheti ne cdo forme.Perse jane disa-shume, te pangopur me pasuri??????!!!!!!!!

_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyetje - Pergjigje....

Mesazh nga ely prej Wed Apr 28, 2010 4:20 pm

hahahhaha vizioner--
kane shume conto te hapura keto tipat duhet ti mbushin qe ti gezoj nje pasardhes ne lojra fati..... "me mire pak e sak se shume e perlum thote populli"

perse ndjenja merret per dobesi??
avatar
ely
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 239
Reputation : 6
Anmeldedatum : 31/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyetje - Pergjigje....

Mesazh nga Nela prej Sat May 08, 2010 4:13 pm

Perse jane disa-shume, te pangopur me pasuri??????!!!!!!!![/quote]

Se jane shum shpirte ngushte....
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyetje - Pergjigje....

Mesazh nga Nela prej Sat May 08, 2010 4:18 pm

Lilly shkruajti:Nuk eshte se nuk kemi kohe,por mendojne se e njohim veten tone,ndaj kemi nje siguri fallse ne kete mendim qe n'a lejon me shume te perpiqemi te merremi me njohjen e te tjereve sesa vetes tone.

Kush vret me shume tradhetia me zemer apo ajo me akt?

zemrusheke TRADHETIA eshte tradheti une mendoje te dyja te vrasine.
une per vete si ndaj dote...me dridhet trupi kur degjoje emrine Tradheti Sad
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyetje - Pergjigje....

Mesazh nga Nela prej Sat May 08, 2010 4:31 pm

Pyetja:

Perse nuk kemi kohe te merremi me veten? te njohim veten tone? apo nuk eshte faktori kohe ai qe luan rol? 8)[/quote]


Une besoj qe cdo njeri e njeh veten...me kalimine e viteve ka qen koha e mjaftuesheme per ta njohure veten...
edhe pse shum njerz nuk e pranojn faktine se si jane....sdo te thote qe nuk e din se kushe jane.....
nji njeri qe se nje veten per mua ska vler...( me falni )
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyetje - Pergjigje....

Mesazh nga Nela prej Sat May 08, 2010 4:52 pm

Njeh ti ndonje qe eshte 100% i sinqerte???!!!

Jo nuk njohe asnji.....po mos haro se dhe ti vet sje - ska mundeshi te jeshe 100% i sinqerte......
dhe ase 100% i lumture.......
jeta keshtu eshte. Sad


A do kishe kuptime jeta po te ishte gjithcka perfekt????


mendimo ime JO.
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyetje - Pergjigje....

Mesazh nga Lilly prej Sat May 08, 2010 4:54 pm

Ju pelqen shiu?

_________________
Lumturi nuk do te thote te besh ate qe do por te duash ate qe ben.
avatar
Lilly
Global Moderator
Global Moderator

Anzahl der Beiträge : 751
Reputation : 10
Anmeldedatum : 13/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyetje - Pergjigje....

Mesazh nga Nela prej Sat May 08, 2010 5:13 pm

Lilly shkruajti:Ju pelqen shiu?

ka dhe shiu bukurine- rendesine e vete.

C`do ju pelqente te benite ne shi me shum?
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyetje - Pergjigje....

Mesazh nga Lilly prej Sat May 08, 2010 5:22 pm

Te lexoj romanca dashurie :D

Cili eshte filmi i fundit qe keni pare?

_________________
Lumturi nuk do te thote te besh ate qe do por te duash ate qe ben.
avatar
Lilly
Global Moderator
Global Moderator

Anzahl der Beiträge : 751
Reputation : 10
Anmeldedatum : 13/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyetje - Pergjigje....

Mesazh nga Eria prej Sat May 08, 2010 10:44 pm

The Shutter Island ne Kinema me Leon...I bukur,ju keshilloj ta shihni..
Ca muzike degjoni me kenaqesi?

_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyetje - Pergjigje....

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 1 e 3 1, 2, 3  Next

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi