Forumi Evolucion

Dhe ZEMRA flet

Shko poshtë

Dhe ZEMRA flet

Mesazh nga Nela prej Thu Mar 25, 2010 2:40 am

Ne ket teme mund te postoni gjithcka qe del nga zemra juaj! Smile
..nga te gjitha genjeshtrat e tua fjala 'TE DUA' ishte e preferuara ime..
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Dhe ZEMRA flet

Mesazh nga Nela prej Thu Mar 25, 2010 2:41 am

Edhe mund te harroj ndonje dite se cfar me the dikur..ajo qe nuk do harroj kurre eshte momenti se si u ndjeva... Sad
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Dhe ZEMRA flet

Mesazh nga Nela prej Thu Apr 22, 2010 11:36 pm

Nëse jetës ja shtrin dorën,dhe asgjë nuk merr prej saj,mundohu te jetosh me kohën,me lot duart mos i laj! Kurrë të nesërmes nuk i dihet,mbase c'do gjë do ndryshoj,qëndro dhe aty ku nuk të rrihet,se dhimbja një dite do të kaloje! Buzëqesh dhe kur s'të qeshet,tregoji jetës se ende je gjallë,dhe nëse trupi me plage të vishet,jeto duke ja bëre jetës Hallall!
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Dhe ZEMRA flet

Mesazh nga Lilly prej Fri Apr 23, 2010 2:57 am

Nela shkruajti:Nëse jetës ja shtrin dorën,dhe asgjë nuk merr prej saj,mundohu te jetosh me kohën,me lot duart mos i laj! Kurrë të nesërmes nuk i dihet,mbase c'do gjë do ndryshoj,qëndro dhe aty ku nuk të rrihet,se dhimbja një dite do të kaloje! Buzëqesh dhe kur s'të qeshet,tregoji jetës se ende je gjallë,dhe nëse trupi me plage të vishet,jeto duke ja bëre jetës Hallall!


Bravo Bravo puc

_________________
Lumturi nuk do te thote te besh ate qe do por te duash ate qe ben.
avatar
Lilly
Global Moderator
Global Moderator

Anzahl der Beiträge : 751
Reputation : 10
Anmeldedatum : 13/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Dhe ZEMRA flet

Mesazh nga Vizioner prej Fri Apr 23, 2010 8:01 am

Kur zihen dashuria dhe urrejtja...urrejtja gjithmon fiton,sepse dashuria nuk urren,kurse urrejtja dashuron..


_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Dhe ZEMRA flet

Mesazh nga Eria prej Fri Apr 23, 2010 1:33 pm

Po si i behet hallit,kur zemres i ke marre te drejten e fjales...une e kam nxjerre jashte perdorimit fjalen e zemres...tani vetem arsyeja ka te drejte fjale...

_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Dhe ZEMRA flet

Mesazh nga Vizioner prej Fri Apr 23, 2010 6:36 pm

Eria shkruajti:...tani vetem arsyeja ka te drejte fjale...

Gabohesh Eria, sipas mendimit tim. Nuk ka arsye ne dashuri!
Arsye ka vetem kur ka interes dhe jo lidhje shpirterore.

_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Dhe ZEMRA flet

Mesazh nga Sennia prej Fri Apr 23, 2010 9:21 pm

Mua me pelqen nje shprehje qe me duket shume e vertete:
Ate qe zemra e di tani, arsyeja e zbulon me vone...
si qenie humane dhe me ndjenja qe jemi duhet ti lejojme vetes te percjellim keto emocione te cilat edhe pse mund te na bejne te vuajme me pas, shkaktojne vetem posivitet...nuk lejojne te shnderrohemi ne trupa robotike, por te mbeti qenie humane me ndjenja dhe emocione qe na rrisin dhe zbukurojne...
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 26

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Dhe ZEMRA flet

Mesazh nga Lilly prej Fri Apr 23, 2010 11:09 pm

Sennia,me pelqeu shume shprehja jote,mundem t'a shkruaj tek firma ime ,please?? :D

_________________
Lumturi nuk do te thote te besh ate qe do por te duash ate qe ben.
avatar
Lilly
Global Moderator
Global Moderator

Anzahl der Beiträge : 751
Reputation : 10
Anmeldedatum : 13/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Dhe ZEMRA flet

Mesazh nga Sennia prej Sat Apr 24, 2010 12:09 pm

Patjeter Lilly Smile
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 26

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Dhe ZEMRA flet

Mesazh nga Lilly prej Sat Apr 24, 2010 4:08 pm

Faleminderit kiss

_________________
Lumturi nuk do te thote te besh ate qe do por te duash ate qe ben.
avatar
Lilly
Global Moderator
Global Moderator

Anzahl der Beiträge : 751
Reputation : 10
Anmeldedatum : 13/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Dhe ZEMRA flet

Mesazh nga shpirti binjak prej Sat Apr 24, 2010 8:43 pm

Vizioner shkruajti:Kur zihen dashuria dhe urrejtja...urrejtja gjithmon fiton,sepse dashuria nuk urren,kurse urrejtja dashuron..te vdes une qe me bere te mallengjehem me keto fjale ....

Une e di qe sme ke harruar qe dhe si une cdo cast me kujton di vetem qe ne nje bote tjeter do takohemi do te jemi vetem une... ti... dhe dashuria jone ....
avatar
shpirti binjak
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 60
Reputation : 0
Anmeldedatum : 09/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Dhe ZEMRA flet

Mesazh nga Sennia prej Sat Apr 24, 2010 9:26 pm

Lilly, kete shprehje nuk e di ku e kam degjuar, nuk eshte ekzaktesisht me keto fjale por ne te njejtin kuptim, keshtu qe me duket nder i pamerituar te vendoshesh emrin tim pas shprehjes, gjithsesi te falenderoj Smile kiss
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 26

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Dhe ZEMRA flet

Mesazh nga e panjohura prej Tue Jul 13, 2010 3:20 pm

Doja te flisja me zerin e zemres-por ne fakt,ndonjehere hasi ne vesh te shurdher,e nganjehere zeri i zemres eshte aq i shterrur sa qe nuk degjohet fare!
avatar
e panjohura
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 383
Reputation : 0
Anmeldedatum : 22/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Dhe ZEMRA flet

Mesazh nga e panjohura prej Wed Jul 14, 2010 9:23 am

Per cudi,sot zemra as nuk flet as nuk degjon ate ritmin qe ishte mesua ta degjoj mengjeseve,edhe ajo u be e padegjueshme!
avatar
e panjohura
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 383
Reputation : 0
Anmeldedatum : 22/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Dhe ZEMRA flet

Mesazh nga e panjohura prej Wed Jul 14, 2010 8:02 pm

Tere diten zemra nuk foli,apo ndoshta ka peshperit dicka qe une nuk e degjoja!Pra ishte ne heshtje te plot! Crying or Very sad
avatar
e panjohura
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 383
Reputation : 0
Anmeldedatum : 22/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Dhe ZEMRA flet

Mesazh nga e panjohura prej Thu Jul 15, 2010 8:14 pm

Flet zemra me zemren
Por nuk flet me mua
Cfar i bera valle?
Qe me eshte hidherua!
avatar
e panjohura
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 383
Reputation : 0
Anmeldedatum : 22/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Dhe ZEMRA flet

Mesazh nga Nela prej Thu Sep 23, 2010 3:39 am

Kur te zgjohesh ne mengjes
kujtou,se mendimi im i pare esht per ty
Kur te shohesh duke ren shi
cdo pike qe bjen nga qielli
esht nje puthje ime per ty
Kur naten ngre syte
e shikon yjet
ato pikat e vogla qe shendrisin
esht dashuria ime per ty e mbjellur ne qiellin pa fund
Kur te ulesh te flesh
dhe syte e tu mbyllen si dy perla ne guacken e tyre
kujtou qe zemra ime esht e hapur per ty.
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Dhe ZEMRA flet

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi