Forumi Evolucion

Ndonjehere merzitemi kot :((

Shko poshtë

Ndonjehere merzitemi kot :((

Mesazh nga Nela prej Wed Mar 24, 2010 2:36 am

Ndonjiher mberzitemi per asgje hic...
Tregoni dicka qe ju mberzite JU?
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ndonjehere merzitemi kot :((

Mesazh nga Eria prej Wed Mar 24, 2010 2:52 pm

Dikur kam pasur momentet e mia qe merzitesha,me shkak dhe pa shkak...qofte edhe per nje sms qe nuk mu nis..Kam vendosur te mos merzitem me per asgje dhe asnje...Nuk dua ta vras me trurin per asgje,e marre jeten sic te me vije...pa merzitje duke u perpjekur ti buzeqesh sa me shume qe mundem,fundja te qesh eshte gjeja qe di te beje me mire...

_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ndonjehere merzitemi kot :((

Mesazh nga Lilly prej Wed Mar 24, 2010 11:56 pm

Ne diten e sotme me ka merzitur pa mase pamja qe pashe, me teper me ka trishtuar ,dhe bere me dhimbje koke,me merziti mentaliteti i mykur i shqiptareve,qe mesa duket s'kane per te ecur para duke justifikuar cdo veprim,qofte edhe ate te ulet fare me shprehjen''Skishte zgjidhje tjeter''Njeriu i ben vete zgjidhjet ne jete,ti zgjedh te heshtesh kur duhet te flasesh,te qeshesh kur te vjen te qash,edhe anasjelltas,gjithmone Ti zgjedh si do veprosh,me vetedije apo jo.Deri kur do ju duhet njerezve te kuptojne se nje jete kane ,t'a marre dreqi,jetoni per veten tuaj.Boll mendove se ''obobo cdo thone te tjeret'' ata te tjeret qe do te gjykojne apo perflasin ty s'jane me te mire nga ti,aspak me te keqinj jane.Nejse,me vjen shume keq per keta njerez,apo se di a per vete te ndihem keq qe mendoj ndryshe nga te tjeret. Sad

_________________
Lumturi nuk do te thote te besh ate qe do por te duash ate qe ben.
avatar
Lilly
Global Moderator
Global Moderator

Anzahl der Beiträge : 751
Reputation : 10
Anmeldedatum : 13/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ndonjehere merzitemi kot :((

Mesazh nga Nela prej Thu Mar 25, 2010 2:15 am

Lilly shkruajti:Ne diten e sotme me ka merzitur pa mase pamja qe pashe, me teper me ka trishtuar ,dhe bere me dhimbje koke,me merziti mentaliteti i mykur i shqiptareve,qe mesa duket s'kane per te ecur para duke justifikuar cdo veprim,qofte edhe ate te ulet fare me shprehjen''Skishte zgjidhje tjeter''Njeriu i ben vete zgjidhjet ne jete,ti zgjedh te heshtesh kur duhet te flasesh,te qeshesh kur te vjen te qash,edhe anasjelltas,gjithmone Ti zgjedh si do veprosh,me vetedije apo jo.Deri kur do ju duhet njerezve te kuptojne se nje jete kane ,t'a marre dreqi,jetoni per veten tuaj.Boll mendove se ''obobo cdo thone te tjeret'' ata te tjeret qe do te gjykojne apo perflasin ty s'jane me te mire nga ti,aspak me te keqinj jane.Nejse,me vjen shume keq per keta njerez,apo se di a per vete te ndihem keq qe mendoj ndryshe nga te tjeret. Sad


Lilly shum bukure ke fol ...VEPROJ TI!
nuk je rite ne kete menyre si cna flet dhe femijet e tu sdo ti riseshe keshtu ...
njeriu sjetone vetem per vete se me nji lule scel pranvera...ka njerez qe na rrethojn dhe e bejn jeten jet...pa ato sdo te kishte kuptin asgje e bukure ne bote....duhet pat kujdes se si veprojm...kur te flaseshe prite pergjigje sido qe te jet pergjigjja ...me vjen keqe dhe te kuptoj si ndiheshe...po eshte nji gje qe se regullojm dot ...prandaj njeriu duhet me mendoje cdo hap te jetes...ka raste fjala memir vone se kure, nuk ze vend...me fal dhe flm. Sad
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ndonjehere merzitemi kot :((

Mesazh nga Nela prej Thu Mar 25, 2010 2:34 am

Lilly shkruajti:Ne diten e sotme me ka merzitur pa mase pamja qe pashe, me teper me ka trishtuar ,dhe bere me dhimbje koke,me merziti mentaliteti i mykur i shqiptareve,qe mesa duket s'kane per te ecur para duke justifikuar cdo veprim,qofte edhe ate te ulet fare me shprehjen''Skishte zgjidhje tjeter''Njeriu i ben vete zgjidhjet ne jete,ti zgjedh te heshtesh kur duhet te flasesh,te qeshesh kur te vjen te qash,edhe anasjelltas,gjithmone Ti zgjedh si do veprosh,me vetedije apo jo.Deri kur do ju duhet njerezve te kuptojne se nje jete kane ,t'a marre dreqi,jetoni per veten tuaj.Boll mendove se ''obobo cdo thone te tjeret'' ata te tjeret qe do te gjykojne apo perflasin ty s'jane me te mire nga ti,aspak me te keqinj jane.Nejse,me vjen shume keq per keta njerez,apo se di a per vete te ndihem keq qe mendoj ndryshe nga te tjeret. Sad

S'ka rendesi cila do jete zgjidhja jote, njerezit gjithmone do flasin...keshtu qe bej ate qe te thot zemra...
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ndonjehere merzitemi kot :((

Mesazh nga Nela prej Thu Mar 25, 2010 2:45 am

Eshte me e thjeshte te thuash qe jam mire, se sa te shpjegosh pse ndihesh keq...
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ndonjehere merzitemi kot :((

Mesazh nga Vizitor prej Fri Mar 26, 2010 2:55 am

Per tu merzitut?Cdo dite kagjithmon dicka qe te merzit,qe te ben me dhimbje koke....Por eshte normale se ndryshe do behej jete monotone nese cdo gje do shkonte vaj ...

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ndonjehere merzitemi kot :((

Mesazh nga Sennia prej Fri Mar 26, 2010 2:59 pm

sic po ndodh tani...e ske deshire per te bere gje..e merzitja vec se shtohet ....
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ndonjehere merzitemi kot :((

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi