Forumi Evolucion

Hiqmu nga truri...

Shko poshtë

Hiqmu nga truri...

Mesazh nga Eria prej Sun Mar 21, 2010 2:34 pm

Kenge qe te fiksohen...Ohrwürmer(krimba veshesh :D)

Ju ka ndodhur me siguri,qe tju fiksohet nje kenge dhe te degjoni dhe ridegjoni me mijera here dhe per ate dite te mos ju hiqet nga mendja qofte per nje sekonde...Dhe kur mbushet kupa te mendoni hiqu moj dreq nga truri se me cmende...
Ne gjermanisht keto lloj kengesh quhen Ohrwürmer..krimba veshesh...
Ja une sot jam fiksuar me Cascada :Lyrics:
I still hear your voice, when you sleep next to me.
I still feel your touch in my dreams.
Forgive me my weakness, but I don't know why.
Without you it's hard to survive.

Cause everytime we touch, I get this feeling.
And everytime we kiss I swear I can fly.
Can't you feel my heart beat fast, I want this to last.
Need you by my side.
Cause everytime we touch, I feel this static.
And everytime we kiss, I reach for the sky.
Can't you hear my heart beat so
I can't let you go.
Want you in my life.

Your arms are my castle, your heart is my sky.
They wipe away tears that I cry.
The good and the bad times, we've been through them all.
You make me rise when I fall.

Cause everytime we touch, I get this feeling.
And everytime we kiss I swear I can fly.
Can't you feel my heart beat fast, I want this to last.
Need you by my side.
Cause everytime we touch, I feel this static.
And everytime we kiss, I reach for the sky.
Can't you hear my heart beat so
I can't let you go.
Want you in my life

Cause everytime we touch, I get this feeling.
And everytime we kiss I swear I can fly.
Can't you feel my heart beat fast, I want this to last.
Need you by my sideEdhe versioni qe te nxjerre gjumin:


_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fiksimi i sotshem,qe mezi e gjeta kush e kendon...Cheryl Cole..Fight for this Love

Mesazh nga Eria prej Sat Mar 27, 2010 2:07 pm


_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A te

Mesazh nga Eria prej Fri Apr 02, 2010 12:57 pm


_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Hiqmu nga truri...

Mesazh nga Eria prej Sat Apr 10, 2010 1:25 pm

Vetem sot mund ta kem degjuar nja 20 here :D..._________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

aman nga e gjeta kete,nuk mbaj me mend sa here e kam degjuar sot :D

Mesazh nga Eria prej Sun Apr 11, 2010 7:09 pm

Pse nuk del kjo Sad Sad

Do qajjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj,nuk del jo SadSadSadSad

_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Hiqmu nga truri...

Mesazh nga Eria prej Sun Apr 11, 2010 7:15 pm


_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Hiqmu nga truri...

Mesazh nga Eria prej Mon Apr 26, 2010 1:16 pm

Ernis Cili I loveeeeeeeeeeee Uuuuuuuuuuuuu....po vetem me kete kenge aman,kshu pa kengen harroje :D :D :D


DIELLI ME NGROH
SHIU ME LAG,
DUA TE PUTH POR TI
JE SHUME LARG,
SA KOHE LARG TEJE JAM PA TY
MALLI NE ZEMER ME DJEG PER TY,
KAM NEVOJE,
ZERIN TEND CDO HAP DEGJOJ
QYTETIN TIM PA TY SHIKOJ...
_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Hiqmu nga truri...

Mesazh nga Lilly prej Mon Apr 26, 2010 4:06 pm


helppppppppppppp ,duhet prishur pc mos e degjoj me :P

_________________
Lumturi nuk do te thote te besh ate qe do por te duash ate qe ben.
avatar
Lilly
Global Moderator
Global Moderator

Anzahl der Beiträge : 751
Reputation : 10
Anmeldedatum : 13/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Duhet ta kem degjuar nja 350 here :D..kete mengjes

Mesazh nga Eria prej Fri Apr 30, 2010 3:04 pm
And they sayyyyyyyy a hero cann save usssss...but I'm not gone stay here and waitttttttttttt

_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Hiqmu nga truri...

Mesazh nga Vizioner prej Fri Apr 30, 2010 4:08 pm

Eria, e ke ndigjuar 350 here, qe do te thote:

350 x 3.34(minuta kenga)=1169minua
1169 : 60 m/h = 19.48333333 ore ndigjim

Ti e shkrujte mesazhin me 14:04 = 14 ore, duke u nisur nga ora 00:00 pra, nuk kane qene 350 here por me pak! Smile ke akoma kohe ta ndigjosh sa te behen 350 Smile

_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Hiqmu nga truri...

Mesazh nga Eria prej Fri Apr 30, 2010 5:39 pm

Ore cdo fjale qe them une e llogarit ti....se arrij dot 350 se e zuri vendin kjo kenga tjeter....ooooooooooooo fiksim dhe qo :D....


_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

L'Amore Si ODIA

Mesazh nga Eria prej Tue May 11, 2010 3:10 am


_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Hiqmu nga truri...

Mesazh nga Eria prej Wed May 12, 2010 1:58 am

Per tutta la vita...( ma che ca...c'ho qe me fiksohen keto kenge)


_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Hiqmu nga truri...

Mesazh nga Lilly prej Thu May 20, 2010 5:02 pm


Lady Gaga-Alejandro
pff cme ka gjetur me Alejandron,tani qe kam filluar flas neper gjume do gjej belane kur te them emrin e Alejandros :P :P

_________________
Lumturi nuk do te thote te besh ate qe do por te duash ate qe ben.
avatar
Lilly
Global Moderator
Global Moderator

Anzahl der Beiträge : 751
Reputation : 10
Anmeldedatum : 13/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Hiqmu nga truri...

Mesazh nga Eria prej Fri May 21, 2010 1:21 pm

Une i bie te them emer femre Lilly :D :D :D...Hahahahahaha...Sa e bukur eshte kjo melodia...Se di cfare thote po e thote aq embel sa me la tu enderruar.. zemra

_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Hiqmu nga truri...

Mesazh nga e panjohura prej Sat Jul 17, 2010 2:29 pm


Jeettaa --- jo jo djal

avatar
e panjohura
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 383
Reputation : 0
Anmeldedatum : 22/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Hiqmu nga truri...

Mesazh nga Vizioner prej Mon Jul 26, 2010 1:05 pm

ILUZIONCoffe

_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mund te ishim bashke

Mesazh nga Eria prej Fri Jul 30, 2010 2:24 pm

Uhhhhhhhh fiksim qe dje ne mbremje..._________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Hiqmu nga truri...

Mesazh nga Lilly prej Sat Aug 21, 2010 11:49 pm


Taio Cruz - Dynamite

do me shpertheje truri si dynamite nga te degjuarit e shpeshte dhe me ze te larte te kesaj kenge :P

_________________
Lumturi nuk do te thote te besh ate qe do por te duash ate qe ben.
avatar
Lilly
Global Moderator
Global Moderator

Anzahl der Beiträge : 751
Reputation : 10
Anmeldedatum : 13/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Hiqmu nga truri...

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi