Forumi Evolucion

Oslo: Eurovizion 2010

Faqja 3 e 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Shko poshtë

Re: Oslo: Eurovizion 2010

Mesazh nga Sennia prej Wed May 26, 2010 9:18 pm

lilly si votohet letu?
duhet te rregjistrohesh?
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 26

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Oslo: Eurovizion 2010

Mesazh nga Sennia prej Wed May 26, 2010 9:27 pm

Pervec shqiperise mua me pelqeu kenga e Armenise.
Kenga greke nuk me pelqeu fare, nuk ka asgje te vecante nga kenget e tjera greke, pa kuptim per mendimin tim.
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 26

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Oslo: Eurovizion 2010

Mesazh nga Eria prej Thu May 27, 2010 12:02 am

Sa per fushate ne FB o kam bere o ska bere njeri :D...po Lilly faqja qe ke sjelle ti,nuk sjelle asnje lloj ndryshimi qofte pozitiv,qofte negativ ne vleresimin perfundimtar te Shqiperise ne Eurovizion...E vetmja menyre me te cilen te votoni eshte me ane te telefonatave ose sms...Po kjo vlen per Europen edhe sidomos jo per Shqiperine...Per mua dhe Vizion me demek Smile))

_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Oslo: Eurovizion 2010

Mesazh nga Lilly prej Thu May 27, 2010 4:58 am

ohhh sa keq Sad Sad,une nuk lashe njeri pa ju kerkuar te votojne per Shqiperine,biles ju kerkova te komentonin ne faqen time per tu siguruar :D.Tani,konsiderohen apo jo keto votat,Shqiperia eshte ne vend te pare me 16%(4,291 vota),ndjekur nga Armenia me 9%(2,598).Gjasat jane te mira dhe premtuese,inshallah fiton Shqiperija,do jete gezim i madh Smile

_________________
Lumturi nuk do te thote te besh ate qe do por te duash ate qe ben.
avatar
Lilly
Global Moderator
Global Moderator

Anzahl der Beiträge : 751
Reputation : 10
Anmeldedatum : 13/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Oslo: Eurovizion 2010

Mesazh nga Lilly prej Thu May 27, 2010 5:02 am

Sennia shkruajti:lilly si votohet letu?
duhet te rregjistrohesh?

jo,jo nuk duhet te regjistrohesh.Ne anen e djathte i ke te radhitura te gjitha vendet konkuruese,ne krye eshte Albania,kliko atje dhe zbrite faqen me maus poshte ku thote Vote.Kliko aty dhe me pas do te jape rezultatin ,sa % kane shkuar votimet.Ndoshta nuk vlejne,por megjithate ti voto Smile

_________________
Lumturi nuk do te thote te besh ate qe do por te duash ate qe ben.
avatar
Lilly
Global Moderator
Global Moderator

Anzahl der Beiträge : 751
Reputation : 10
Anmeldedatum : 13/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Oslo: Eurovizion 2010

Mesazh nga Eria prej Thu May 27, 2010 6:24 pm

Opo nuk vlejne hic :D...u mundua im vella te bente rekllame ne fb,po i thashe lere ate muhabet se nuk pine uje...merr celularin motra,dmth una dhe jep nanji vote,se keto kliket e internetit..pfffffffffff

_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Oslo: Eurovizion 2010

Mesazh nga Sennia prej Fri May 28, 2010 10:23 am

eria. mund te japesh me shume se 1 vote, keshtu qe mbush telefonin neser :D
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 26

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Oslo: Eurovizion 2010

Mesazh nga Eria prej Fri May 28, 2010 11:49 am

E di Sennia e di...e kam mbushur telin,plus neser jam ne nje sebep..do tu bej lavazho truri te votojme hahahha

_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Oslo: Eurovizion 2010

Mesazh nga Sennia prej Fri May 28, 2010 12:54 pm

Eria, te hapet faqja e eurovizionit ty? se mua nuk me hapet.
Dua te gjej performancen e shqiperise e dhene nga eurovizoni, jo videoklipi, i dhene nga eurovizioni "share the moments" jo nga te tjere , a mundesh te ma gjesh? Smile
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 26

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Oslo: Eurovizion 2010

Mesazh nga Eria prej Fri May 28, 2010 1:06 pm

Per kete ketu e ke fjalen Sennia....eshte nje shkurtim nga BBC...por faqja e Eurovisionit nuk hapet sot...se di cfare ka.._________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Oslo: Eurovizion 2010

Mesazh nga Sennia prej Fri May 28, 2010 1:10 pm

Eria shkruajti:Per kete ketu e ke fjalen Sennia....eshte nje shkurtim nga BBC...por faqja e Eurovisionit nuk hapet sot...se di cfare ka..e pash kete eria por po vija re..kenget e tjera i jep youtube si psh greqia, qe eshte me e klikuare ne eurovisionka edhe te tjera..shqiperia jo, keshtu behet me pak e shikuar, po nejse
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 26

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Oslo: Eurovizion 2010

Mesazh nga Eria prej Fri May 28, 2010 1:32 pm

Pffffffffffff shikimet ne YT,nuk eshte se kane ndonje rendesi..Rendesi ka sa pare do kem une ne Cel,qe te jap ndonje vote :D...dhe si une sa te tjere do japin vota hahhahaha

_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Oslo: Eurovizion 2010

Mesazh nga Vizioner prej Fri May 28, 2010 6:41 pm

Nje parashikim i imi nuk doli Sad Hollanda u diskualifiku!hm Korrupsion gjithandej! Smile

Tani, mbasi i kam ndigjuar kenget disa here, mund te kostatoj se kenga "jone" nuk eshte gje, nuk eshte gje ne versionin Englisht. Ne shqip tingellon shume ma mire(ky eshte dhe mendimi i mamit tim qe ngeli e zhgenjyer kur e ndigjoji ne Englisht! Ne shqip,-tha ajo, kenga ka fuqi me te madhe kurse keshtu aha! Dhe mendimi i Motres-si kengetare qe eshte, ishte se: Eshte e pandigjueshme! ).

Por si Patriot, sigurisht qe dua te marrim maximumin, prandaj rradhis, sipas Shteteve te zemres:

Ne vend te pare: Shqiperia
Ne vend te dyte: Gjermania
Ne vend te trete: Kush ta meritoje Smile

bjeri bjeri

_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Oslo: Eurovizion 2010

Mesazh nga Eria prej Fri May 28, 2010 8:19 pm

Uuuuuuuuuuuuuu Lena smerr gje...Per mua e merr Armenia....nqs nuk behet lojrat e zakonshme...

_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Oslo: Eurovizion 2010

Mesazh nga Sennia prej Fri May 28, 2010 8:50 pm

te them te drejten as mua nuk me pelqeu kenga shqipetare, nuk me pelqen muzika, shume e hallakatur me duket, nejse per ne eshte me e bukura Smile
Megjithate nuk besoj se Shqiperia do te kete fuqine ta fitoje cmimin e pare edhe pse e deshiroj me zemer, sepse kjo do ta bente ate edhe me te njohur dhe te vleresuar si shtetet.

Per ne 4 me te mirat do te jene:
1-greqia (me hater do ta marri )
te tjerat: armenia, albania, turqia...por nuk e di si mund te renditen.
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 26

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Oslo: Eurovizion 2010

Mesazh nga Eria prej Fri May 28, 2010 9:34 pm

Moj se harrova me pelqen dhe Azerbajxhani mua...Drip drop mire mire goxha

_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Oslo: Eurovizion 2010

Mesazh nga Vizioner prej Sat May 29, 2010 10:16 am

_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Oslo: Eurovizion 2010

Mesazh nga Vizioner prej Sat May 29, 2010 10:50 am
_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Oslo: Eurovizion 2010

Mesazh nga Eria prej Sat May 29, 2010 12:21 pm

Nese nuk ndryshon gje nga hera e fundit,ne Gjermani votohet me nje mesazh me kodin 15 ne numrin 40100..

_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Oslo: Eurovizion 2010

Mesazh nga Eria prej Sat May 29, 2010 12:55 pm

Ne fitofte greku sot..nuk shoh me Eurovision une..

_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Oslo: Eurovizion 2010

Mesazh nga Vizioner prej Sat May 29, 2010 6:16 pm

Prognoza e nxjerre nga Google e ores se tanishme, nxjerr fitues:

Vendi i pare:Gjermani me 347 pike
Vendi i dyte:Gjeorgji
Vendi i trete:Greqi

Gjate gjithe dites ne kete ankete ku Votojne dhe nje Grup i perzgjedhur Jurie=Musikante(qe google e mban te fshehte cilet jane) dhe, 50% e pikve jane te dhene nga Ato pra, gjate gjithe dites Gjermania ka qendruar ne vendin e Pare kurse vendi i dyte,trete nderrohet ne mes te Armenise,Gjeorgjise dhe Greqise!

Per t'u theksuar, anketa e bere vjet nga Google nxorri po te njejtin fitues, Norvegjine!

p.s. te pakten parashikimi im per Greqine, nuk paska qene kot! Kam vesh mer jahu haha

_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Oslo: Eurovizion 2010

Mesazh nga Eria prej Sun May 30, 2010 3:44 am

Edhe fiton gjermani...puuuuuuuuuuuuuuu do e bojkotoj TV per nje vit...

_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Oslo: Eurovizion 2010

Mesazh nga Vizioner prej Sun May 30, 2010 9:30 am

Fitues i Festivalit te kenges "Eurovizion 2010" eshte Gjermania me kengen "Satellite" kenduar nga Lena.Renditja e pergjithshme (ne kllapa, piket e marra):

1. Deutschland (246)

2. Türkei: (170)

3. Rumänien (162)

4. Dänemark (149)

5. Aserbaidschan (145)

6. Belgien (143)

7. Armenien (141)

8. Griechenland (140)

9. Georgien (136)

10. Ukraine (108)

11. Russland (98)

12. Frankreich (98)

13. Serbien (82)

14. Israel (71)

15. Spanien (68)

16. Albanien (62)

17. Bosnien-Herzegowina (51)

18. Portugal (43)

19. Island (41)

20. Norwegen (35)

21. Zypern (27)

22. Moldau (27)

23. Irland (25)

24. Weissrussland (18)

25. Großbritannien (10)


Edituar për herë të fundit nga Vizioner në Sun May 30, 2010 9:58 am, edituar 3 herë gjithsej

_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Oslo: Eurovizion 2010

Mesazh nga Vizioner prej Sun May 30, 2010 9:36 am

Lena - fituesja e festivalit
_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Oslo: Eurovizion 2010

Mesazh nga Eria prej Sun May 30, 2010 12:31 pm

Zyrtarisht ne greve...

_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Oslo: Eurovizion 2010

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 3 e 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi