Forumi Evolucion

Oslo: Eurovizion 2010

Faqja 1 e 4 1, 2, 3, 4  Next

Shko poshtë

Oslo: Eurovizion 2010

Mesazh nga Vizioner prej Sat Mar 20, 2010 11:32 am

Më 25 maj, do të jetë "Nuk mundem pa ty" (It's all about you), me muzikë të Ardit Gjebresë dhe teskt të Gjebresë dhe Çakos, që do të përfaqësojë Shqipërinë për të shtatën herë në Festivalin Evropian të Këngës, "Oslo 2010".
Kengetarja Juliana Pasha do te shoqerohet nga tre kengetare Amerikane: Joy Garrison, Glenys Vargas dhe Desiree Kedjour.


_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Oslo: Eurovizion 2010

Mesazh nga Vizioner prej Sat Mar 20, 2010 12:31 pm

Gjermania do te marri pjese ne Eurovizion me kengen "Satellite" te kenduar nga 18-vjecarja Lena Meyer-Landrut.


_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Oslo: Eurovizion 2010

Mesazh nga Eria prej Sat Mar 20, 2010 1:34 pm

Nuk paske nxjerre ate foton qe vune ke Bildi :D...Ta ve une apo lere se e kalon forumin me pulle te kuqe :D

_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Oslo: Eurovizion 2010

Mesazh nga Eria prej Sat Mar 20, 2010 1:37 pm

Se ke prekur telat e mia me kete kenge,ja te veme cik memedhene...

Versioni shqip : Juliana Pasha.Nuk mundem pa ty
Versioni perfundimtar per Eurovision.Juliana Pasha It's all about You
_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Oslo: Eurovizion 2010

Mesazh nga Eria prej Sat Mar 20, 2010 1:44 pm

Pjesemarresit e gjysem-finales se pare 25 Maj 2010:(Kenga,kengetari dhe Tv perkates qe jep shfaqjen)Albania
RTSH
Juliana Pasha Nuk Mundem Pa Ty
Belarus
BTRC
3+2 Far Away
Belgium
VRT
Tom Dice Me And My Guitar
Bosnia & Herzegovina
BHRT
Vukašin Brajić Munja I Grom
Estonia
ETV
Malcolm Lincoln & Manpower 4 Siren
F.Y.R. Macedonia
MKRTV
Gjoko Taneski Jas Ja Imam Silata
Finland
YLE
Kuunkuiskaajat Työlki Ellää
Greece
ERT
Giorgos Alkaios & Friends OPA
Iceland
RÚV
Hera Björk Je Ne Sais Quoi
Latvia
LTV
Aisha What For?
Malta
PBS
Thea Garrett My Dream
Moldova
TRM
Sun Stroke Project & Olia Tira Run Away
Poland
TVP
Marcin Mroziński Legenda
Portugal
RTP
Filipa Azevedo Há Dias Assim
Russia
RTR
Music group of Peter Nalitch Lost And Forgotten
Serbia
RTS
Milan Stanković Ovo Je Balkan
Slovakia
STV
Kristina Horehronie

_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Oslo: Eurovizion 2010

Mesazh nga Eria prej Sat Mar 20, 2010 1:46 pm

Gjysem finalja e dyte 27 Maj 2010 (Vendet qe jane bosh nuk e kane zgjedhur ende fituesin)Armenia
AMPTV
Eva Rivas Apricot Stone
Azerbaijan
İctimai
Safura
Bulgaria
BNT
Miro Angel Si Ti
Croatia
HRT
Feminnem Lako Je Sve
Cyprus
CyBC
Jon Lilygreen & The Islanders Life Looks Better In Spring
Denmark
DR
Chanée & N'evergreen In A Moment Like This
Georgia
GPB
Sopho Nizharadze Shine
Ireland
RTÉ
Niamh Kavanagh It's For You
Israel
IBA
Harel Skaat Milim
Lithuania
LRT
InCulto East European Funk
Romania
TVR
Paula Seling & Ovi Playing With Fire
Slovenia
RTVSLO
Ansambel Roka Žlindre in Kalamari Narodno Zabavni Rock
Sweden
SVT
Anna Bergendahl This Is My Life
Switzerland
SRG SSR idée suisse
Michael von der Heide Il Pleut de L'Or
The Netherlands
NOS
Sieneke Ik Ben Verliefd (Sha-la-lie)
Turkey
TRT
maNga We Could Be The Same
Ukraine
NTU


Edituar për herë të fundit nga Eria në Sat Mar 20, 2010 1:47 pm, edituar 1 herë gjithsej

_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Oslo: Eurovizion 2010

Mesazh nga Eria prej Sat Mar 20, 2010 1:47 pm

Ja dhe te kualifikuarit direkt ne finale:

France
France 3
To be announced
Germany
ARD
Lena Meyer-Landrut Satellite
Norway
NRK
Didrik Solli-Tangen My Heart Is Yours
Spain
TVE
Daniel Diges Algo Pequeñito
United Kingdom
BBC
Josh That Sounds Good To Me

_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Oslo: Eurovizion 2010

Mesazh nga Eria prej Sat Mar 20, 2010 1:48 pm

Per ata qe se dine Eurovisioni ndiqet edhe direkt ne Internet ne faqen zyrtare te festivalit europian:

http://www.eurovision.tv/page/home

Tani kenget dhe kengetaret i dime,sapo te gjej cik kohe do ti hedh kenget nje nga nje,gjithmone nqs i kane postuar ne YT..

_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Bjellorusi....3+2 Far Away

Mesazh nga Eria prej Sat Mar 20, 2010 11:22 pm


_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Belgjike Tom Dice Me And My Guitar

Mesazh nga Eria prej Sat Mar 20, 2010 11:24 pm


_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Bosnje Hercegovina Vukašin Brajić Munja I Grom

Mesazh nga Eria prej Sat Mar 20, 2010 11:26 pm

Kenge mos o zot :D


_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Estoni Malcolm Lincoln & Manpower Siren

Mesazh nga Eria prej Sat Mar 20, 2010 11:28 pm


_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Maqedonia Gjoko Tanesk Jas Ja Imam Silata

Mesazh nga Eria prej Sat Mar 20, 2010 11:29 pm


_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Finlanda Kuunkuiskaajat Työlki Ellää

Mesazh nga Eria prej Sat Mar 20, 2010 11:30 pm


_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Greqia Giorgos Alkaios & Friends OPA

Mesazh nga Eria prej Sat Mar 20, 2010 11:32 pm

Hopa ...mos me merrni per armike populli,po me pleqeka greku :D


_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Islanda Hera Björk Je Ne Sais Quoi

Mesazh nga Eria prej Sat Mar 20, 2010 11:33 pm


_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Latvia(se di ca thuhet ne shqip :D ) Aisha What For?

Mesazh nga Eria prej Sat Mar 20, 2010 11:35 pm


_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Malta Thea Garrett My Dream

Mesazh nga Eria prej Sat Mar 20, 2010 11:36 pm


_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Moldavia.. Sun Stroke Project & Olia Tira Run Away

Mesazh nga Eria prej Sat Mar 20, 2010 11:37 pm


_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Polonia..Marcin Mroziński Legenda

Mesazh nga Eria prej Sat Mar 20, 2010 11:39 pm

Interesant ky cuni :D_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Portugalia..Filipa Azevedo Há Dias Assim

Mesazh nga Eria prej Sat Mar 20, 2010 11:40 pm


_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rusia..Music group of Peter Nalitch Lost And Forgotten

Mesazh nga Eria prej Sat Mar 20, 2010 11:41 pm


_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Serbia..Milan Stanković Ovo Je Balkan

Mesazh nga Eria prej Sat Mar 20, 2010 11:42 pm


_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sllovakia. Kristina Horehronie

Mesazh nga Eria prej Sat Mar 20, 2010 11:45 pm
Kenget e gjjysem finales se pare..mua me pelqen tonia...Shqiperia,Kjo Sllovakja edhe greku Wink

_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Armenia Eva Rivas Apricot Stone

Mesazh nga Eria prej Sun Mar 21, 2010 11:44 pm


_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Oslo: Eurovizion 2010

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 1 e 4 1, 2, 3, 4  Next

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi