Forumi Evolucion

E kaluara...E tashmja...E ardhmja

Shko poshtë

E kaluara...E tashmja...E ardhmja

Mesazh nga Sennia prej Fri Mar 19, 2010 9:39 pm

Si qendron ky raport i koheve ne jeten e njeriut? Ku qendron shkrirja dhe ndarja e tyre?

Perse e kaluara kur e kujtojme na duket me e bukur se e tashmja?
Po keshtu edhe e ardhmja, me planet, deshirat, optimzmin perseri na duket me e bukur edh e pse enigmatike?
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: E kaluara...E tashmja...E ardhmja

Mesazh nga Lilly prej Thu Apr 08, 2010 6:50 pm

Mendoj se ne nuk mund te ndryshojme te kaluaren apo kontrollojme te tashmen ne persosmeri por ajo qe mund te bejme eshte te jemi ne pergjegjesi te se ardhmes,te pushojme se ankuari edhe t'i vihemi punes per mire.Jo gjithmone e kaluara duket me e bukur se e ardhmja,nqs ti jeton te tashmen ne me te miren tende te mundshme edhe e ardhmja do duket premtuese.

_________________
Lumturi nuk do te thote te besh ate qe do por te duash ate qe ben.
avatar
Lilly
Global Moderator
Global Moderator

Anzahl der Beiträge : 751
Reputation : 10
Anmeldedatum : 13/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: E kaluara...E tashmja...E ardhmja

Mesazh nga Sennia prej Sat Apr 17, 2010 9:11 am

Sepse e tashmja eshte realitet..e realiteti eshte i dhimbshem
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: E kaluara...E tashmja...E ardhmja

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi