Forumi Evolucion

Piktori juaj i preferuar?

Shko poshtë

Piktori juaj i preferuar?

Mesazh nga Sennia prej Fri Mar 19, 2010 5:14 pm

Per ju te pasionant te piktures... Cilin piktor ju pelqen me teper? Perse?

Po ju paraqes disa prej tyre...-Klimt
-Mary Cassatt
-Freud
-Titian
-Turner
-Rossettiiii
-Monet
-Rubens
-Escher
-Vermeer
-Mucha
-Renoir
-William Hunt
-Velazquez
-Van Eyck
-Gauguin
-Kokoschka
-O’Keefee (sepse jam femer dhe vdes per lule)
-Frans Hals
-Keinholz
-Pissarro
-Goya
-Jenny Saville
-Durer
-Rembrandt
-Blake
-Donatello
-Cezanne
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Piktori juaj i preferuar?

Mesazh nga Piktor prej Mon Mar 22, 2010 10:56 pm

Nuk eshte se kam ndonje preference te veçante si piktor, por ngaqe pasioni dhe puna me lidhin me pikturat e vjetra dhe afresket, mua me pelqejn ne menyre te veçante Andrea Verrochio dhe Leonardo da Vinçi.
avatar
Piktor
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 9
Reputation : 0
Anmeldedatum : 10/03/2010

http://www.forumihorizont.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Piktori juaj i preferuar?

Mesazh nga Vizioner prej Mon Mar 22, 2010 11:20 pm

Ketu mungon i Madhi Michelangelo!!!

Pak Biografi:

Michelangelo (Buonarroti)
Lindur: 1475
Vdiq: 1564
Stili: Renaissance (Renesonce) e Larte
Vepart: Kapelja-Mburoja Sixtinishe , Piktura ne Kupole-Tavan: nje pjese eshte ne Foton poshte e bere ne periudhen:1536/41
Technika e perdorur: Fresko


_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Piktori juaj i preferuar?

Mesazh nga Piktor prej Mon Mar 22, 2010 11:24 pm

Vizioner shkruajti:Ketu mungon i Madhi Michelangelo!!!

Jo vetem ai, por dhe van gogh, caravaggio, giotto, el greco etj. affraid
avatar
Piktor
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 9
Reputation : 0
Anmeldedatum : 10/03/2010

http://www.forumihorizont.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Piktori juaj i preferuar?

Mesazh nga Vizioner prej Mon Mar 22, 2010 11:35 pm

Vincent van GoghVan Gogh, Pikture vetvetes!

Selbstbildnis mit ohne Ohr - nach Vincent van Gogh
E ndare ne pjese:
Syte jeshile te Van Gogh_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Piktori juaj i preferuar?

Mesazh nga Sennia prej Tue Mar 23, 2010 2:55 pm

Nuk eshte e thene te perzgjidhni nga lista qe kam bere, ju mund te shkruani ata qe deshironi dhe te flisni per ta. Smile
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Piktori juaj i preferuar?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi