Forumi Evolucion

Zbulimet me te rendesishme ne shkence

Shko poshtë

Zbulimet me te rendesishme ne shkence

Mesazh nga Sennia prej Tue Mar 16, 2010 8:09 pm

1.Zbulimi i sistemit heliocentrik:

“Sistemi heliocentrik” – Eshte rizbuluar nga Nikolla Koperniku ne vitin 1543 por kishte nje te met dhe kjo eshte mbushur me ligjet e Johan Kepler me tri ligjet e tij . Ky hyn ne zbulimet me te medha per arsye se ishte hequr ideologjia se kishe dielli sillet rreth tokes qe ishte mbajtur nga kisha per me shum 1400 vjet.

Cfare dini ju rreth kesaj?
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi