Forumi Evolucion

Kujtime te femijerise

Shko poshtë

Kujtime te femijerise

Mesazh nga Lilly prej Mon Mar 15, 2010 8:28 pm

Bisedat me te kendshme qe bejme kur takohemi me miq te vjeter jane kujtimert e te shkuares ,ato kohe qe kemi kaluar bashke,vendet ku kemi qene.Gjithmone eshte kenaqesi te ndash kujtime te bukura te femijerise.
C'fare mbani mend me shume nga femijeria juaj? Cilat jane ato kujtime qe ju kane ngelur ne mend dhe beheni nostalgjik kur i ri-kujtoni?

_________________
Lumturi nuk do te thote te besh ate qe do por te duash ate qe ben.
avatar
Lilly
Global Moderator
Global Moderator

Anzahl der Beiträge : 751
Reputation : 10
Anmeldedatum : 13/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Kujtime te femijerise

Mesazh nga Lilly prej Tue Apr 13, 2010 7:08 pm

Tani,ne keto momente m'u kujtua kur do ko kem 5-6 vjece dhe kur kthehej babi nga puna me sillte gurabije,mua dhe vellait.Mbas kaq shume kohesh,pavaresisht se kam provuar shume embelsira ,shijen e gurabijeve se nderroj me asgje.

_________________
Lumturi nuk do te thote te besh ate qe do por te duash ate qe ben.
avatar
Lilly
Global Moderator
Global Moderator

Anzahl der Beiträge : 751
Reputation : 10
Anmeldedatum : 13/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Kujtime te femijerise

Mesazh nga Sennia prej Tue Apr 13, 2010 8:27 pm

Lilly shkruajti:Tani,ne keto momente m'u kujtua kur do ko kem 5-6 vjece dhe kur kthehej babi nga puna me sillte gurabije,mua dhe vellait.Mbas kaq shume kohesh,pavaresisht se kam provuar shume embelsira ,shijen e gurabijeve se nderroj me asgje.

jane te mira ato, edhe tani preferohen por jo shume, gjithsesi mua me pelqejne.
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 26

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Kujtime te femijerise

Mesazh nga ely prej Wed Apr 14, 2010 7:27 pm

kujtimi me i trisht i femijeris time eshte 5 maj une isha nje familje e presekutuar dhe siq e dini cdo 5 maj nderoheshin deshmoret si rregull ishin nxenesit me te mire ta benin.....mua sme kan lejuar kurre...me kujtohet se ikja tek prinderit dhe qaja babai im eshte dhe ishte sh perparimtere me thoshte shpirt mos u shqeteso ti e nderove ate deshmore me pjesmarrjen tende me vone dmth ne demokraci me thote sa budallaqe ishe tiiiiii doje te rrije me grushtin lart me ore te tera se di po ky fakt tani me ben te qesh me lot ... ..

me mungon edhe çelsi ne qafe ne ate moshe aq te vogel nder kohe qe prinderit ishin ne pune....edhe autobuzi firzamonike e kujtoni-hahahhahahaha kur kalonte perpara pallatit per mua ishte nje habi si nuk shkeputej sa here mendoja si qendronte i teri hahahahha me vjen te qesh kur e kujtoj..(sa budallaqe e vockel )

me mungon ajo qetesi apsolute ne rruge me aq pak makina....dhe lojrat perpara pallatit qe nje zot e di sa kemi bere e deri ne core
me mungon shoqeria qe kisha kur isha 14 vjeqe uleshim ne trotuar e nje shok i imi i binte kitares dhe ne degjonim e ngacmonim si rrugaqe kush kalonte.
me mungojne farat e luleve .....kush si ka ngrene ne shkolle ....
kishim nje femijeri te varfer por te mrekullueshme.
me mungon gjithcka sa do te deshiroja te isha serish e vogel---
ajo qe me mungon me shume eshte ajo dore e forte e prinderve qe te mbante e un skuptoja asgje se cishte kjo bote e problemet e saj dija thjesht te korruptoja me lajka per te aritur qellimin...akulloren,ciokollaten.....kasaten.....kukullen dhe habitshem edhe topin ....me sa pak kenaqeshaaaa ...ndersa tani ajo dore eshte por jemi te medhenj.....
perse mos te rrija gjithmone e vockel--uffiii !!! sa e sa te tjeraaaaaaaaaa
avatar
ely
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 239
Reputation : 6
Anmeldedatum : 31/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Kujtime te femijerise

Mesazh nga Sennia prej Fri Apr 16, 2010 9:37 pm

me kujtohet kur luaja me cingla..njeshtet-dyshet-treshet! hahah
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 26

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Kujtime te femijerise

Mesazh nga ely prej Tue Apr 20, 2010 8:39 pm

nje kujtim ....
eskursion ne dajt.....nje shoqe imja po tregonte histori me malin dhe une fillova te qaja se do me hante arusha.....(mesusja per dore mua gjith kohes ) 3 vjet nofka frikacake.....Sad Sad sa gjynah isha e vockel une!!!
avatar
ely
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 239
Reputation : 6
Anmeldedatum : 31/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Kujtime te femijerise

Mesazh nga ilda prej Wed Jun 23, 2010 3:01 pm

Me kujtohet te familja e mamit kur shkoja kishin kshu nje peme fiku te mbjellur ne kopesht para shtepise ,dhe ata nuk kishin qef qe njeri ti prekte jo lere te provoj te ngjitet ne peme se ishte nje lloj fiku qe kur e prekje me dore para se te piqej ai prishej me nje fjalre nuk bente me.Tani un me nje vllain tim dy gur bashke si linin kurre lere qe nuk duroheshim pa i prekur po u mundohemi nje here te ngjitemi ne peme ,se si u shku nje dege e pemes na mbet ne duar .po e kemi marre nje te rrahur ne qe acoma me kujtohet sot hahhaha e per ca nje dege fiku ahhha qofte per ateher gjith e kujtoj si te ishte dje
avatar
ilda
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 3
Reputation : 0
Anmeldedatum : 23/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Kujtime te femijerise

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi