Forumi Evolucion

Jeta nje iluzion???

Shko poshtë

Jeta nje iluzion???

Mesazh nga Sennia prej Sun Mar 14, 2010 10:13 pm

Cfare eshte jeta e njeriut? Thote qe gjithcka qe na rrethon eshte thjesht nje iluzion, nje maske qe e fsheh te verteten dhe e ben njeriun ta pranoje me kollaj jeten e tij. Kjo e verteta eshte qe jeta nuk ka kuptim, i vetmi "kuptim", nqs duam ta quajme keshtu, eshte se jeta kerkon thjesht vazhdimin e jetes, vazhdimin e njerezimit dhe te ciklin te natyres ashtu sic ka qene gjithmon.


Ju si e mendoni?
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 26

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi