Forumi Evolucion

Zumba-ritem dhe alegri

Shko poshtë

Zumba-ritem dhe alegri

Mesazh nga Sennia prej Sun Mar 14, 2010 4:26 pm

Zumba (shprehje Spanjolle qe nenkupton “leviz shpejt dhe kenaqu”) eshte klase fitnesi me baze kercimin e cila karakterizohet nga ritmet latine dhe ekzotike. Kjo rutine ofron trainim te alternuar aerobik me kombinime te ritmeve te shpejta dhe te ngadalta te cilat sherbejne per te skulpturuar trupin. Zumba eshte “ushtrim duke shijuar”. Me nje muzike teper perfshirese, levizje kercimi te thjeshta per t’u ndjekur dhe efekte ne zbukurimin e trupit, Zumba eshte fitnes qe do te doni ta ushtroni gjithmone!
Zumba perbehet nga nje perzierje e kercimeve te ndryshme: salsa, merengue, bachata, cumbia, cha-cha, samba, flamenco, quebradita, calypso, reggaetton, dhe belly dancing.
Ritmet eksplozive krijojne nje atmosfere te ngjashme me nje party nderkohe qe japin rezultate te mrekullueshme fizike dhe nje gjendje kenaqesie ndersa punon!
S’eshte e nevojshme te dish te kercesh per te shijuar Zumba-n. Zumba eshte krijuar per te gjitha kategorite e individeve.
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 26

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Zumba-ritem dhe alegri

Mesazh nga Sennia prej Sun Mar 14, 2010 4:26 pm

avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 26

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ja nje mix kengesh reggaeton

Mesazh nga Eria prej Sun Mar 14, 2010 7:27 pm

Qe me paske prekur telat,se une ngordh per muziken spanjolle...

_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Zumba-ritem dhe alegri

Mesazh nga thjeshtesi prej Mon Mar 15, 2010 4:55 pm

Flm qe ke ndare me ne kete informacjon Sennia. Smile
Interesante.
avatar
thjeshtesi
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 28
Reputation : 0
Anmeldedatum : 17/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Zumba-ritem dhe alegri

Mesazh nga Lilly prej Mon Mar 15, 2010 8:15 pm

Vertet kercim i bukur dhe i thjeshte per te mesuar,mire do ishte t'a mesoja dhe te kercenim ca Smile,se vetem valle e vallezim di une.
hopa o llokum

_________________
Lumturi nuk do te thote te besh ate qe do por te duash ate qe ben.
avatar
Lilly
Global Moderator
Global Moderator

Anzahl der Beiträge : 751
Reputation : 10
Anmeldedatum : 13/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Cha Cha

Mesazh nga Vizioner prej Mon Mar 15, 2010 10:02 pm


_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Zumba-ritem dhe alegri

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi