Forumi Evolucion

Besoni Fallxhorët?

Shko poshtë

Besoni Fallxhorët?

Mesazh nga Vizioner prej Fri Mar 12, 2010 6:02 pm

Ka shume qe besojne si ne leximin e filxhanit, dores, letrave etj etj. qe ka ne kete Bote!


C'farë mendoni ju rreth ketyre fenomenteve?

_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Besoni Fallxhorët?

Mesazh nga Eria prej Fri Mar 12, 2010 6:18 pm

Jam shume skeptike ndaj ketyre gjerave...po me kane thene ca gjera te mira kohet e fundit...po me dolen do besoj :D

_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Besoni Fallxhorët?

Mesazh nga Sennia prej Fri Mar 12, 2010 10:49 pm

Fallxhoret shpesh te tregojne me ekzaktesi te tashmen, por rralle mund te gjejne te ardhmen...e ardhmja eshte e pa parashikuar dhe eshte mire qe ne vet te mos behemi kurioz per gjera te tilla, se edhe ne rast se marrim lajme te mira, ashtu edhe te keqija do te jetojme me peng...nuk do te mund te jetonim te lirshem dhe te vepronim si do te donim por do te ishim te mberthyer pas atyre fjaleve.

Keshtu une preferoj te mos degjoj fare gjera te tilla.
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Besoni Fallxhorët?

Mesazh nga Lilly prej Sat Mar 13, 2010 12:17 am

Une nuk j'u besoj fallxhoreve por mami ime i ka shume qejf sidomos ato qe shohin filxhanin,i eshte krijuar ideja sikur i tregojne vertet se cdo te ndodhe.Njeher kam qene me mamin tek nje fallxhore dhe kur me pa filxhanin mua me tha do fejohesh 21 vjece,dhe s'doli aspak e vertete sepse une isha pothuajse 18 vjec kur u fejova,keshtu qe nuk u besoj fallxhoreve.Megjithese nga sa kam degjuar ka pasur plot raste qe nje fallxhore e ka gjetur vertet se cdo te ndodhte ne te ardhmen e dikujt.

_________________
Lumturi nuk do te thote te besh ate qe do por te duash ate qe ben.
avatar
Lilly
Global Moderator
Global Moderator

Anzahl der Beiträge : 751
Reputation : 10
Anmeldedatum : 13/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Besoni Fallxhorët?

Mesazh nga shpirti binjak prej Sat Mar 13, 2010 12:37 am

Lilly shkruajti:Une nuk j'u besoj fallxhoreve por mami ime i ka shume qejf sidomos ato qe shohin filxhanin,i eshte krijuar ideja sikur i tregojne vertet se cdo te ndodhe.Njeher kam qene me mamin tek nje fallxhore dhe kur me pa filxhanin mua me tha do fejohesh 21 vjece,dhe s'doli aspak e vertete sepse une isha pothuajse 18 vjec kur u fejova,keshtu qe nuk u besoj fallxhoreve.Megjithese nga sa kam degjuar ka pasur plot raste qe nje fallxhore e ka gjetur vertet se cdo te ndodhte ne te ardhmen e dikujt.


hahahah sa kam qesh une sa here pija kafe ne shqiperi shikoja filxhanin e ma shifte komshija e katit te pare une i tregoja cdo gje nje ore para dhe nje ore mbrapa ajo me perseriste ato qe i kisha thene dhe une thoja me vete "ja mi gjeti "hahahah nuk i besoj mamit tim po kurore i del se kam nje vella pa martuar pa e permbys mire kuroroa ishte ne buze te filxhanit po aty ka ngel hahahah
avatar
shpirti binjak
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 60
Reputation : 0
Anmeldedatum : 09/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Besoni Fallxhorët?

Mesazh nga esa anhel prej Sat Mar 13, 2010 1:58 pm

fallxhoret NDOSHTA mund te gjejne te tashmen,te flasin per te ,por kurre te ardhmen,sepse ate Zoti nuk ia ka treguar askujt
avatar
esa anhel
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 9
Reputation : 0
Anmeldedatum : 12/03/2010
Alter : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Besoni Fallxhorët?

Mesazh nga Sennia prej Sat Mar 13, 2010 2:24 pm

esa anhel shkruajti:fallxhoret NDOSHTA mund te gjejne te tashmen,te flasin per te ,por kurre te ardhmen,sepse ate Zoti nuk ia ka treguar askujt

esa, ata e tregojne edhe te ardhmen dhe disa here e thone sakte, por problemi qendron se shpesh gabojme...atehere a duhet ne te besojme??
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Besoni Fallxhorët?

Mesazh nga Eria prej Sat Mar 13, 2010 3:14 pm

po thane gjera te mira,pse te mos besojme...Ata bejne si punen e nje psikologu...fjalet e mire,kurre nuk te bejne dem..fundja askush nuk te thote..ti do semuresh rende...apo do vdesesh...por te thone..sec ke nje djale bukurosh :D...qe ngordh per ty..ja kjo e fundit psh. te ben mire :D

_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Besoni Fallxhorët?

Mesazh nga esa anhel prej Fri Mar 19, 2010 4:44 pm

asnjehere te ARDHMEN,te ishte ashtu te gjithe do e dinim se si do ishte edhe do e ndyshonim ate,edhe keshtu prape se prape,sdo e parashikonte dot se ne do e ndryshonim Smile :shock: Smile
avatar
esa anhel
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 9
Reputation : 0
Anmeldedatum : 12/03/2010
Alter : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Besoni Fallxhorët?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi