Forumi Evolucion

Ekspozita e 12-të vjetore e Pikturës në Tiranë

Shko poshtë

Ekspozita e 12-të vjetore e Pikturës në Tiranë

Mesazh nga Dilaver prej Fri Nov 27, 2009 12:45 am

Më 25 nëntor 09, në njërën nga sallat e Muzeut Historik Kombëtar në Tiranë, u çel Ekspozita e 12-të e Pikturës "Nëntor". Merrnin pjesë me punët e tyre piktorët e njohur Agim Zajmi, Agron Mesi, Aleksandër Filipi, Adrian Devolli, Avenir Sadikaj, Bashkim Dervishi, Besim Tula, Buron Kaceli, Aniela Veveçka, Gëzim Tafa, Gjergji Marko, Hasan Çapari, Hasan Nallbani, Ksenofon Dilo, Kujtim Buza, Llazar Myzeqari, Llazar Taci, Ledia Kostandini, Merita Selimi, Nikolin Ivanaj, Niko Progri, Pashk Përvathi, Petro Kokushta, Robert Guci, Sali Shijaku, Zef Shoshi, Ziso Kamberi e Vilson Kilica, si dhe piktorët e rinj të ftuar: Andi Hila, Emil Pejtamalli dhe Sonilda Bardhoshi.

Organizues i ekspozitës është piktori dhe kritiku i artit, B. Tula.

Ekspozita do të jetë e hapur deri më 5 dhjetor.

Po hedh për ju disa foto.

dilaver baxhaku


Edituar për herë të fundit nga Dilaver në Fri Nov 27, 2009 3:54 pm, edituar 8 herë gjithsej
avatar
Dilaver
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 17
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/11/2009

http://www.dbaxhaku.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ekspozita e 12-të vjetore e Pikturës në Tiranë

Mesazh nga Dilaver prej Fri Nov 27, 2009 1:14 amAgim Zajmi "Portret"


Edituar për herë të fundit nga Dilaver në Fri Nov 27, 2009 3:36 pm, edituar 5 herë gjithsej
avatar
Dilaver
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 17
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/11/2009

http://www.dbaxhaku.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ekspozita e 12-të vjetore e Pikturës në Tiranë

Mesazh nga Dilaver prej Fri Nov 27, 2009 11:17 amAleksandër Filipi "Shokët"


Edituar për herë të fundit nga Dilaver në Fri Nov 27, 2009 3:35 pm, edituar 4 herë gjithsej
avatar
Dilaver
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 17
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/11/2009

http://www.dbaxhaku.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ekspozita e 12-të vjetore e Pikturës në Tiranë

Mesazh nga Dilaver prej Fri Nov 27, 2009 11:19 amBesim Tula "Sekreti i ADN" dhe "Fuqia e krimit"


Edituar për herë të fundit nga Dilaver në Fri Nov 27, 2009 3:36 pm, edituar 2 herë gjithsej
avatar
Dilaver
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 17
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/11/2009

http://www.dbaxhaku.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ekspozita e 12-të vjetore e Pikturës në Tiranë

Mesazh nga Dilaver prej Fri Nov 27, 2009 11:21 amGëzim Tafa "Emocion"


Edituar për herë të fundit nga Dilaver në Fri Nov 27, 2009 3:37 pm, edituar 2 herë gjithsej
avatar
Dilaver
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 17
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/11/2009

http://www.dbaxhaku.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ekspozita e 12-të vjetore e Pikturës në Tiranë

Mesazh nga Dilaver prej Fri Nov 27, 2009 11:22 amKsenofon Dilo "Vjeshtë anës lumit" dhe "Natyrë e qetë"


Edituar për herë të fundit nga Dilaver në Fri Nov 27, 2009 3:38 pm, edituar 2 herë gjithsej
avatar
Dilaver
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 17
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/11/2009

http://www.dbaxhaku.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ekspozita e 12-të vjetore e Pikturës në Tiranë

Mesazh nga Dilaver prej Fri Nov 27, 2009 11:23 amNikolin Ivanaj "Shegët"


Edituar për herë të fundit nga Dilaver në Fri Nov 27, 2009 3:39 pm, edituar 2 herë gjithsej
avatar
Dilaver
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 17
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/11/2009

http://www.dbaxhaku.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ekspozita e 12-të vjetore e Pikturës në Tiranë

Mesazh nga Dilaver prej Fri Nov 27, 2009 11:24 amSali Shijaku "Natyrë e qetë"


Edituar për herë të fundit nga Dilaver në Fri Nov 27, 2009 3:40 pm, edituar 2 herë gjithsej
avatar
Dilaver
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 17
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/11/2009

http://www.dbaxhaku.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ekspozita e 12-të vjetore e Pikturës në Tiranë

Mesazh nga Dilaver prej Fri Nov 27, 2009 11:25 amVizitorë në Ekspozitë

fotografitë: dilaver baxhaku
avatar
Dilaver
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 17
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/11/2009

http://www.dbaxhaku.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ekspozita e 12-të vjetore e Pikturës në Tiranë

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi