Forumi Evolucion

Nje veprim i keq, mbyt miliona veprime te mira

Shko poshtë

Nje veprim i keq, mbyt miliona veprime te mira

Mesazh nga Sennia prej Fri Mar 12, 2010 3:29 pm

Nese marrim nje gote me ngjyre te bardhe dhe nje me ngjyre te zeze.Nese tek ajo me te zeze pikojme nje pike ngjyre te bardhe,ngjyra nuk do te ndrushoje,mirepo ne se tek ajo e bardha pikojme nje pike ngjyre te zeze,ajo do te behet e perhimte.Pse?
E njejta ndodh edhe ne jeten tone.
Nese gjate gjithe jetes kemi vepruar mire,ngjyra qendron e bardhe gjithmon.Nese ndosh te bejme dicka te keqe ose te pamoralshme,jeta jone nxiet ne sy te te tjereve,dhe ne mbahemi mend prej nje te keqe.Te mirat e meparshme harrohen sikur nuk kane ndoshur aspak.

Si mendoni ju??
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Nje veprim i keq, mbyt miliona veprime te mira

Mesazh nga Sennia prej Tue Jul 27, 2010 5:52 pm

ndoshta sepse te keqjat lene me shume gjurme tek njeriu, sepse ai ka qene me shume i prekur prej tyre
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi