Forumi Evolucion

Ceshte lumturia?

Shko poshtë

Ceshte lumturia?

Mesazh nga Sennia prej Thu Mar 11, 2010 8:24 pm

Nje moment i bukur?
Genjeshter?
E perhershme?
Nje dileme??

Jepni mendimin tuaj...
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ceshte lumturia?

Mesazh nga Eria prej Thu Mar 11, 2010 9:21 pm

Per mua lumturia nuk ka perkufizim,eshte dicka shume sukbjektive cdo te thote te jesh i lumtur..
Ndonjehere te be te lumtur,nje dite me diell..nje sms ne mengjes..nje tel ne mes nate...nje note ne provim...te flasesh me njerez qe ke kohe pa pare,te shikosh dike pas sh vitesh...te marresh vesh nje lajm te mire mbi shendetin...te dalesh mire pas nje kontrolli tek doktori...
Jam grimceza te ndryshme qe te bejne te jesh e lumtur...Lumturia eshte kompleksitet...e perbere nga pjeseza dhe momente te vogla..

_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ceshte lumturia?

Mesazh nga Lilly prej Mon Mar 15, 2010 8:46 pm

Bashkohem me mendimin e Erias ,qe nuk ka nje perkufizim per lumturine,shume gjera te vogla dhe te parendesishme ne dukje mund te bejne te lumtur.Kur kam erdhur ne fillim ne USA,dhe punoja me ore te gjata dhe edhe me dy turne nqs me jepnin mundesine,cdo dite cohesha ne oren 5 te mengjesit se puna me fillonte ne 6,dhe kisha nje pune shume te lodhshme ,nga keto 8 ore ne kembe vetem 15 minuta pushim dhe gjithashtu paguhesha me rrogen minimale,kam filluar me 7.25$.Asnje nga keto sme bente pershtypje ,mbaj mend shume mire qe cdo mengjes kur kaloja nje rruge per ne pune ishte si tatepjete dhe djelli me binte para,nuk kishte njeri me te lumtur se mua qe po shkoja ne pune.Mund te duket budallallek por ate lumturi se kam ndjere ne punen tjeter qe e kisha me rroge pothuajse dyfish te te pares dhe orar me te mire.Gjithashtu lumturi ndjej edhe kur shof vajzen e madhe qe ende ska hyre ne klase te pare dhe nuk di te lexoje por kur qan motra e vet i shkon tek krevati dhe ben sikur i lexon nje liber ,duke i shpjeguar figurat me aq sa kupton ajo,une lumturohem pa mase.Me kete dua te them qe lumturia vjen ne shume menyra,prandaj ndonjehere duhet ti kushtojme rendesi disa momenteve te vogla,sepse jane ato qe na falin lumturi dhe kenaqesi te madhe gje qe te gjithe kemi nevoje ne jete.

_________________
Lumturi nuk do te thote te besh ate qe do por te duash ate qe ben.
avatar
Lilly
Global Moderator
Global Moderator

Anzahl der Beiträge : 751
Reputation : 10
Anmeldedatum : 13/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ceshte lumturia?

Mesazh nga esa anhel prej Fri Mar 19, 2010 4:49 pm

LUMTURIA eshte thjesht-"ca caste te bukura ,kur ti je i lumtur" por zhduken shume shpejt,aq sa te duket se keto momente te bukura as qe kane ndodhur,keshtu qe kot sa ekziston lumturia,se na trishton pasi shume shpejt do te ik
avatar
esa anhel
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 9
Reputation : 0
Anmeldedatum : 12/03/2010
Alter : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ceshte lumturia?

Mesazh nga Sennia prej Fri Mar 19, 2010 4:59 pm

esa anhel shkruajti:LUMTURIA eshte thjesht-"ca caste te bukura ,kur ti je i lumtur" por zhduken shume shpejt,aq sa te duket se keto momente te bukura as qe kane ndodhur,keshtu qe kot sa ekziston lumturia,se na trishton pasi shume shpejt do te ik

atehere ti thua qe eshte nje genjeshter, nje iluzion??
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ceshte lumturia?

Mesazh nga esa anhel prej Sat Mar 20, 2010 10:26 pm

ndoshta...
avatar
esa anhel
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 9
Reputation : 0
Anmeldedatum : 12/03/2010
Alter : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ceshte lumturia?

Mesazh nga Sennia prej Fri Dec 24, 2010 11:58 am

eshte rruga e jetes...jo thjesht nje destinacion...por nje rrugetim me dhimbje, sakrifica, gezim , hare...te gjitha keto perbejne lumturi per sa kohe kemi nje shtyse per te ecur...dicka per te prekur, per te arritur...kjo eshte lumturia...shtegetimi...
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ceshte lumturia?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi